tomek14

Olej w skrzyni biegów zetor 7211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek14    0

Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie sam w 5211 miałem wlane z 5 l nad maximum kilka lat,  kiprowaliśmy przyczep z wielkim siłownikiem i dla tego miałem wlane więcej oleju  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
jeśli będziesz używał dużo hydrauliki to jedynie będzie miała ciężej się chłodził będzie ale przy normalnej jeździe nic się nie będzie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nic się nie stanie. Nie koniecznie będzie ciężej wychłodzić olej, większa ilość oleju to również większa ilość cieczy do ogrzania. W tego typu ciągniku olej raczej nie do zagrzania. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Nic się nie powinno stać poza tym, że delikatnie może wzrosnąć spalanie, ponieważ wzrosną opory własne skrzyni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Tak, wyobraź sobie biec w płytkie wodzie a później biec w wodzie o wys 1m. Kiedyś znajomy miał o wiele za dużo oleju nie wiedział dlaczego na szosie tak słabo idzie a w polu okej i poniżej się okazało że olej od hydrauliki jakoś wpadal do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Z tego co pamiętam to wersja Horal ma więcej oleju w skrzyni także nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Horal ma chyba tylko przegrody w misce , a nie więcej oleju w skrzyni . No ale nie będę  się sprzeczał z miłośnikiem Zetorów . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Żadne więcej po to podał producent ile wchodzi oleju żebyś nie przeholował,zalewaj 32 l i nie rób z igły widły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Adi96 producent może i podał,ale zawsze jest miejsce na  lekki zapas jakby się przez pomyłkę ciutkę za dużo nalało,czyli jak się doleje 1L na dużo to nic się nie stanie,a jak będzie to już różnie może być :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@tomek14 w przypadku skrzyni biegów to w sumie lepiej że za dużo troszke bo więcej oleju będzie w układzie smarowania i będzie mniej zgrzytów przy zmianie biegów  xD

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

tu chodziło o jakiegoś fortschritt który miał zbiornik na olej do hydruliki i oddzielnie olej do skrzyni. Olej z hydrauliki przelewał sie do skrzyni i podobno było ponad 20-30 l za dużo więc te problemy :D A to że jak więcej oleju w skrzyni to nie zgrzyta to mit, ewentualnie zgrzyta tak samo ale tak nie słychać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowa    0

Wie ktoś może czy mogę zalać skrzynię Zetora 7211 olejem hy-gard JDM J20C ( olej John Deere) żeby pasował mi do przyczep z innym ciągnikiem. Klasa ta sama co w instrukcji Api Gl-4 tylko nie wiem jak z lepkością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Witam. Chciałbym odświeżyć temat już przeczytałem pół forum i mam głowę pełną i dalej nie wiem jaki olej do skrzyni biegów  kupić do zetora 7245. 

Jedni piszą że przekladniowy hipol 80w 90 gl 4 , ale sądzę że będzie za gęsty w instrukcji jest podane specifackja ktora zaleza producent SAE 80 W API GL-4

Ale który olej poleca koledzy jakie specyfikacje i firmę??  W ursusie 4011 stosowalem jasola 80w 90 gl4 ale w Zetorze 7245 znowu jest filtr hydrauliki i olej przekladniowy obawiam się że będzie za gęsty.  

Będę wdzięczny za pomoc i poradę w wyborze. 

Edytowano przez szakul91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj