Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
driver24    770
Dnia 18.10.2020 o 20:08, Xion napisał:

A jak się sprawdzają flinty z caussade?? Chianti Luigi Anovi? Siał ktoś?? potrzebuję jakiejś wydajnej grysówki. I zastanawiam się nad caussade. 

Miałem Luigi dwukrotnie, za każdym razem niczym specjalnym się nie wyróżniła, plon trochę niższy niż innych odmian. Anovi miałem jeden raz i była klapa, ale to też był wybitnie nie udany rok dla kukurydzy i do tego siew na początku maja więc to trochę psuje skalę porównawczą. Zreszta u mnie 3 lata z rzędu są mocno niekorzystne dla kukurydzy ze względu na suszę i inne czynniki. 

Pytanie może nie w temacie, czy ktoś miał szacowanie szkody spowodowanej przez wiatr w kukurydzy w concordii i jak to ewentualnie wyglądało, czy można zebrać i zostawić część nie zebrana przed oględzinami? 

Mam akurat duzo kolb na ziemi po wichurze, hodowla Euralis. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
3 godziny temu, Troker1979 napisał:

Baobi we wczesnej fazie, niestety nie mam zdjęć z końcowej fazie. Kukurydza wydała bardzo duży plon zielonej masy, zielona, mocno ulistniona, zdrowa do końca, bardzo wysoka i gruba łodyga kolby moim zdaniem powinny być jednak lepsze.

Resized_20200716_193940001_3622.jpeg

Resized_20200902_192238001_4857.jpeg

ile ma ziaren w obwodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

A u mnie kentos tak na teraz wygląda.

 

PICT0039.JPG

 

 

 

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
16 minut temu, soltys48 napisał:

ile ma ziaren w obwodzie?

nie wiem nie liczyłem a teraz już się kisi? Ze zdjęć to ponad 14? A ile to dożo a ile mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721
2 minuty temu, Troker1979 napisał:

nie wiem nie liczyłem a teraz już się kisi? Ze zdjęć to ponad 14? A ile to dożo a ile mało?

Jedna u mnie miała 24, żadna nie mniej niż 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
53 minuty temu, driver24 napisał:

Pytanie może nie w temacie, czy ktoś miał szacowanie szkody spowodowanej przez wiatr w kukurydzy w concordii i jak to ewentualnie wyglądało, czy można zebrać i zostawić część nie zebrana przed oględzinami? 

ja miałem w ub roku,z tym że to był i wiatr i grad a na części sam wiatr a wyglądało to tak , po ok 10 dniach od zgłoszenia przyjechało dwóch gości i pojechaliśmy oglądać szkody z tym że najpierw musisz okazać polisę .Z tego co wiem to nie można zebrać części ale najlepiej dowiedz się bezpośrednio w firmie ubezpieczającej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
radekz200 napisał:

@JarekBazydlo ostatnio widziałem Cie w filmiku na fb, podeslij na wiosnę namiary na kogoś kto to sprzedaje 

Przypomnij się na priv to podeślę Ci kontakt na FB też masz kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Nie tajemnica ale ja do chłopaków mam prywatny numer i jego wole na publicznym forum nie podawać.  Moge podac ten numer co jest na FB 574631004. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, EppS napisał:

Do mnie też dzwonili żeby zamawiać Monstera jest ktoś kto miał ? Na kiszonkę miałem Codizouk, bardzo wysoka duże kolby gruba łodyga ale wiatry nieco ją połamały na lepszej ziemi nie polecam rzadkiego siewu.

Stosunkowo młoda odmiana ponieważ wprowadzona w ubiegłym roku. Świetnie się sprawdziła, więc już trwają zamówienia. W tym roku w naszych doświadczeniach najwyższa z odmian średnio-wczesnych i jedna z najwyższych w porównaniu do wszystkich badanych odmian w zakresie FAO 180-320.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak myśli 90% rolników... Mam najlepszą kukurydzę we wsi bo najwyższa, co z tego że cienka jak słonecznik i kolba malizna ale najwyższa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ale chyba grubość łodygi nie jest dobra jak gruba? ilość ziarna i masa liści chyba jest najlepsza dla kiszonki? a łodyga to tylko wypełniacz? ja sieje po 95-110tys na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5
8 godzin temu, Raptus902 napisał:

Skoszona Casandro plon 13.500 kg/ ha. Wilgotność 35 %

jaki rejon kraju  mam zamiar młócić Casandro w piątek ale te 35% mnie troche zastanawia moja prawie juz sucha nie zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15
Dnia 19.10.2020 o 20:31, driver24 napisał:

Miałem Luigi dwukrotnie, za każdym razem niczym specjalnym się nie wyróżniła, plon trochę niższy niż innych odmian. Anovi miałem jeden raz i była klapa, ale to też był wybitnie nie udany rok dla kukurydzy i do tego siew na początku maja więc to trochę psuje skalę porównawczą. Zreszta u mnie 3 lata z rzędu są mocno niekorzystne dla kukurydzy ze względu na suszę i inne czynniki. 

Pytanie może nie w temacie, czy ktoś miał szacowanie szkody spowodowanej przez wiatr w kukurydzy w concordii i jak to ewentualnie wyglądało, czy można zebrać i zostawić część nie zebrana przed oględzinami? 

Mam akurat duzo kolb na ziemi po wichurze, hodowla Euralis. 

najpierw przyjadą i stwierdzą czy są straty, a po skoszeniu będą szacować (liczyć kolby które zostały)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129
Wojtas75 napisał:

8 godzin temu, Raptus902 napisał:

Skoszona Casandro plon 13.500 kg/ ha. Wilgotność 35 %

jaki rejon kraju  mam zamiar młócić Casandro w piątek ale te 35% mnie troche zastanawia moja prawie juz sucha nie zielona

Południe wielkopolski

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Odmiany dobre ale plon średni 

Na jakiej glebie i kiedy siane? 

Bardziej zapytaj się o przebieg pogody kolego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj