Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Tuńczyk napisał:

Czy to średnl plon biorąc pod uwagę że m2 waży ok 700 kg to 70 ton z ha jest mało?

700kg waży metr sześcienny , ale ziarna kukurydzy A nie sieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Jak mowa o luźnej to inna rzecz, w czasie wożenia nie ugniatał

Edytowano przez Tuńczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ktoś kosił Talismana? Ja miałem go pierwszy rok, bo taki rewelacyjny miał być, chyba przereklamowany i jego czasy minęły. Słabo sypnął, ok 7t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Liczone po m3 przyczep, była ładna zielona waga to można by przyjąć 550kg? .Jak na ten rok u nas to dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

NIe mam wagi na jednym temacie w af tak opisano  i tak się sugerowałem 

Jaskin Silo Space ma 40m3 i 20t ładowności my ładujemy około 42m3 i na wadze wskazuje od 20 ton w górę przy QQ. Koszone Jaguar 870

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Na m3 będzie więcej suchej, bo mokra jest "napuchnięta" i przez to będzie jej mniej. Pewnie z wagą będzie tak samo, sucha cięższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolek96    9
Dnia 23.10.2020 o 15:29, Troker1979 napisał:

ile m3 ma przyczepa typu forschit z nadstawkami?

mając przod i tył skosy to jak dobrze pamiętam to 22m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Znajomy miał w ubiegłym roku Talismana i też mówił że ładnie sypał ale wilgotność powyżej 30 i połamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Miał ktos w tym roku dkc 3939 albo mas30m? Jak one wychodza?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

DKC 4098 dało 16,54 na jednym a 16,76 t/ha na drugim kawałku przy 32,5 % wilgotności , przeważnie 3a/3b troszeczkę 4a 

Edytowano przez lassie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 24.10.2020 o 14:44, dzikiWschód napisał:

Witam szybkie pytanie co ma większą objętość kukurydza mokra ok 30% czy sucha ok 14% i której będzie więcej w 1m3?

sucha około 750 kg/m3 mokra od 650 do 720 kg /m3 w zależności od dent czy flint i ilości zanieczyszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Przymrozki sprzyjają oddawaniu wody z ziarna czy niekoniecznie?

Pytam bo ziarno ma ponad 36% i to z ręki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
6 godzin temu, lassie napisał:

DKC 4098 dało 16,54 na jednym a 16,76 t/ha na drugim kawałku przy 32,5 % wilgotności , przeważnie 3a/3b troszeczkę 4a 

Ciekawa sytuacja, na Śląsku FAO 230 ma taką wilgotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

podzielę się swoimi doświadczeniami z tego roku (dodam że pierwszy raz mieliśmy kukurydzę na ziarno, do tej pory tylko na kiszonkę zbieraliśmy)

pole 1 klasa V, odmiana polska SM POLONEZ, plon 8,5t/ha wilgotność 32%

pole 2 klasa IVB, odmiana SY TALISMAN, plon 10,90 t/ha, wilgotność 31%

pole 3 klasa IVA, odmiana KWS FIGARO, plon 12,20t/ha, wilgotność 33,%

Działki w dobrej kulturze, nawożenia na wszystkich identyczne, sól potasowa 150kg, polidap 150kg, mocznik 200 kg.

Talisman jak i figaro sporo wyłożonej i połamanej ale w miarę dobrze się pozbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Obornik tez byl? Troche zle proporcje PK mogles dac 100 fosforanu i 200 soli, mocznika tez skromnie no chyba, ze na oborniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj