Polecane posty

Gość tyran3   
Gość tyran3
20 minut temu, AdamRo napisał:

Jeszcze raz napisze. Jakie śmierdzące ? Tańsze, to wszystko. Lepiej przyjmujące wode.

A Sokołów jest duński więc biorą od siebie. 

Jest tyle polskich zakładów sprzedawać do nich, tyle że one walą najbardziej, taka prawda.

Ale rynek kształtują zawsze duże zakłady i lokalne ubojnie nie zapłaca ci wiecej niz duza ubojnia. tak jak z paliwem mała stacja bedzie miec paliwo tańsze od orlenu o 5 gr ale nie o 50 gr( chyba ze z wodą). Rynek uregulować powinien rżad ale ta zapijaczona piz*a zwana ministrem rolnictwa tego niezrobi. moze jakby zablokować dane duze zakłady to oni by musili podpisać porozumienie branzowe z  rolnikami i np. zgodzić sie na zewnetrznych klasyfikatorów i inne postulaty rolników. A tak to my odmrazamy dupe na drogach a np. taki sokołów sie z nas smieje, a gdybyśmy zablokowali publiczne drogi przy ich bramach wjazdowych to by im rura zmiekła. U mnie w Gądkach jakby im na 2 tyg zablokować funkcjonowanie zakładu to zakład by popłyna wie musieli by sie ugiąc tylko oczywiscie protest musiał by być przy wszystkich ich zakładach. do tego blokada przejsc granicznych i   nieprzepuszczanie tirów z miesem to by i rzad musiał sie ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Tirów z mięsem powiadasz, a wolny handel wewnątrz unii ? A jak by ci zachód zablokował wołowine, byka byś sprzedawał po 2 zł

Pamiętam cene za świnie 5,5 a za byka 5

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
23 minuty temu, AdamRo napisał:

Tirów z mięsem powiadasz, a wolny handel wewnątrz unii ? A jak by ci zachód zablokował wołowine, byka byś sprzedawał po 2 zł

Pamiętam cene za świnie 5,5 a za byka 5

jakoś jak francuzcy rolnicy sie tym nie przejmowali jak wylewali mleko  z zagranicy.

Adam ja ci powiem tak a gówno cie obchodzi handel w unii za  blokade granicy odpowiedzialny jest rząd i to jego komisja europejska bedzie scigać a nie rolników a to zmusi ich do poprawienia naszego bytu a tak to maja nas w d*pie. Francuzcy rolnicy poprostu szantażuja swój rząd a dlaczego polski rolnik tego nie moze robić skoro normalnie rząd nie słucha????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847

Francuski rolnik płaci dużą składkę na związek który jego reprezentuje i wszelkie akcje są pokrywane z budżetu związkow i im malo kto podskoczy,dlatego są tak spektakularne , u nas po zablokowaniu sokołowa,lub innych zakładów, uczestnicy blokady zostali by puszczeni w przysłowiowych  skarpetkach przez prawników reprezentujących zakłady,w Polsce nie ma prawdziwego związku reprezentującego typowego rolnika w sumie to sami sobie zgotowaliśmy zaistniałą sytuację,może w przyszłości zmądrzejemy ,ale to będzie już za pózno

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

świń kompletnie się nie opłaca dobrze że mam wiele prac byki może i tak ale moi kuzyni już cali połamani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
10 godzin temu, grey6 napisał:

4,2 netto potwierdzam. Cena stoi.

chyba leży i kwiczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na co warto się przestawić zamiast świń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81
15 minut temu, Remek55 napisał:

na co warto się przestawić zamiast świń ?

Sprzedaż pola na działki budowlane albo deweloperka😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
11 godzin temu, Remek55 napisał:

na co warto się przestawić zamiast świń ?

Remek jest wiele mozliwoci, hehehe

1. hodowla marihuany to najlepsza i najbardziej dochodowa uprawa, hehehe ( zart oczywicie)

2. dziłaki budowlane jak wspomniał kolega

3. nieróbstwo dopłatowe.

już tłumacze i objaśniam.

 1ha uprawy to koszt jezeli chcesz uzyskać jakiekolwiek plony to cienko i biednie 1500 zł nakładu ( dopłata z onw 1200 zł) wiec jestes w plecy 300 zł na ha bo liczysz na karmę dla trzody i na zarobek na nich.( nie  licze usług zbioru)

A teraz wariant nieróbstwa dopłatowego. likwidujesz wszystkie zywe zwierzęta sprzedajesz wszystkie maszyny poza traktorem talerzówka i siewnikiem. nastepnię wchodziś w program rolno- środowiskowy rozlnictwo zrównowazone, lub co teraz  bardziej opłacalne poplony oraz siejesz rosliny białkowowe ( wyke , łubiny). przychodzi wiosna talerzujesz glebę  i siejesz łubin łubin lub wyke. Koszt nasion( poślad wystarczy)  ok 150 zł paliwo 100 zł potem nic nie robisz az do sierpnia potem zbiersz łubin kombajnem marki talerzówka;) i siejesz jakikolwiek poplon paliwo 100 zł nasiona 150 zł.

koszt uprawy 1ha 500 zł. a teraz doplaty. Dopłaty bezposrednie z onw 1200 zł+ 650 zł za poplony+ 400 zł za rosliny białkowe przychód 2250zł. reasumujac masz z ha 1750 zł zywej gotówki i lezysz pędzlem cały rok i walisz wóde pod sklepem. pomnóz sobie teraz przez liczbę posiadanych ha i sobie sam odpowiedz gdzie i u kogo zarobisz wiecej przez cały rok?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

sumek ale taka prawda obecny system dopłat skłania do zaprzestania jakiejkolwiek produkcji nie  produkujac nic wiecej zarobisz niz produkując jak powinieneś. Jakby nie  program modernizacji sam bym przeszedł na taki system. przy mojich 30 ha( nielicze dzierżaw). miałbym 50 tys czystego dochodu to na miecha wyszło by mi ok 4200 pensji na miesiać a pracowałbym max 14 dni w rokugdzie i u kogo zarobisz wiecej na miecha nawet jakbyś charował jak wół?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

dzisiaj byłem na szkoleniu i został poruszony temat dopłat. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili to samo ;) a dzięki dopłatom są droższe części i maszyny.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
17 minut temu, tyran3 napisał:

Remek jest wiele mozliwoci, hehehe

1. hodowla marihuany to najlepsza i najbardziej dochodowa uprawa, hehehe ( zart oczywicie)

2. dziłaki budowlane jak wspomniał kolega

3. nieróbstwo dopłatowe.

już tłumacze i objaśniam.

 1ha uprawy to koszt jezeli chcesz uzyskać jakiekolwiek plony to cienko i biednie 1500 zł nakładu ( dopłata z onw 1200 zł) wiec jestes w plecy 300 zł na ha bo liczysz na karmę dla trzody i na zarobek na nich.( nie  licze usług zbioru)

A teraz wariant nieróbstwa dopłatowego. likwidujesz wszystkie zywe zwierzęta sprzedajesz wszystkie maszyny poza traktorem talerzówka i siewnikiem. nastepnię wchodziś w program rolno- środowiskowy rozlnictwo zrównowazone, lub co teraz  bardziej opłacalne poplony oraz siejesz rosliny białkowowe ( wyke , łubiny). przychodzi wiosna talerzujesz glebę  i siejesz łubin łubin lub wyke. Koszt nasion( poślad wystarczy)  ok 150 zł paliwo 100 zł potem nic nie robisz az do sierpnia potem zbiersz łubin kombajnem marki talerzówka;) i siejesz jakikolwiek poplon paliwo 100 zł nasiona 150 zł.

koszt uprawy 1ha 500 zł. a teraz doplaty. Dopłaty bezposrednie z onw 1200 zł+ 650 zł za poplony+ 400 zł za rosliny białkowe przychód 2250zł. reasumujac masz z ha 1750 zł zywej gotówki i lezysz pędzlem cały rok i walisz wóde pod sklepem. pomnóz sobie teraz przez liczbę posiadanych ha i sobie sam odpowiedz gdzie i u kogo zarobisz wiecej przez cały rok?????

 

 jakie 1200 z ONW wylicz mi po kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 minutę temu, Tomasz78 napisał:

 jakie 1200 z ONW wylicz mi po kolei

płatności podstwawowa, dodatkowa, za zazielenienie to razem plus minus 950 zł do tego ONW 264 zł wiec ok 1200 zł. No na lepszych ziemiach onw niema wiec masz te 264 zł mniej wiec i tak na czysto masz 1500 zł z ha. a nielicze zakupu 20 sztuk bydła od sąsiada na 1, 5 misiaca i masz dodatkowe 5800 zł rocznie  a wiec dokładasz kolejnego 1200 zł do pensji nieróbstwa dołatowego. Wiec czysty dochód na miecha wyszedł by 5400 zł wiec teraz pytanie do forumowiczów czy dalej warto bawić sie ze swiniami ????.

Ja za dwa lata  skończe modernizacje  to upchne wszystkie gady ewentualnie sprzedam zbedny sprzet aby spłacić pozostałe kredyty  i zamierzam dostawać pensje od naszego państwa w wysokości ok 5000 zł za nic nie robienienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, tyran3 napisał:

Remek jest wiele mozliwoci, hehehe

1. hodowla marihuany to najlepsza i najbardziej dochodowa uprawa, hehehe ( zart oczywicie)

2. dziłaki budowlane jak wspomniał kolega

3. nieróbstwo dopłatowe.

już tłumacze i objaśniam.

 1ha uprawy to koszt jezeli chcesz uzyskać jakiekolwiek plony to cienko i biednie 1500 zł nakładu ( dopłata z onw 1200 zł) wiec jestes w plecy 300 zł na ha bo liczysz na karmę dla trzody i na zarobek na nich.( nie  licze usług zbioru)

A teraz wariant nieróbstwa dopłatowego. likwidujesz wszystkie zywe zwierzęta sprzedajesz wszystkie maszyny poza traktorem talerzówka i siewnikiem. nastepnię wchodziś w program rolno- środowiskowy rozlnictwo zrównowazone, lub co teraz  bardziej opłacalne poplony oraz siejesz rosliny białkowowe ( wyke , łubiny). przychodzi wiosna talerzujesz glebę  i siejesz łubin łubin lub wyke. Koszt nasion( poślad wystarczy)  ok 150 zł paliwo 100 zł potem nic nie robisz az do sierpnia potem zbiersz łubin kombajnem marki talerzówka;) i siejesz jakikolwiek poplon paliwo 100 zł nasiona 150 zł.

koszt uprawy 1ha 500 zł. a teraz doplaty. Dopłaty bezposrednie z onw 1200 zł+ 650 zł za poplony+ 400 zł za rosliny białkowe przychód 2250zł. reasumujac masz z ha 1750 zł zywej gotówki i lezysz pędzlem cały rok i walisz wóde pod sklepem. pomnóz sobie teraz przez liczbę posiadanych ha i sobie sam odpowiedz gdzie i u kogo zarobisz wiecej przez cały rok?????

 

dzięki zastosuje się do twoich rad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy wiem ze moje wyliczenia wielu z was mogą szokować ale taka jest prawda, to czysta matematyka jezeli ktoś jest to stanie podwazyć niech to zrobi.

Jak ktoś niema chlewni na 600 tuczników na rzut albo bydła 100szt. w boksach to niewarto sie bawić w zadne modernizacje czy inne programy zobowiazania na 6 lat praktycznie a gówno nie pieniadze.lepiej kasować  kase z agencji udając produkcje i pare dzieciaków machnąć i być bogatym nierobem niz pracowitym biedakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
5 minut temu, tyran3 napisał:

płatności podstwawowa, dodatkowa, za zazielenienie to razem plus minus 950 zł do tego ONW 264 zł wiec ok 1200 zł. No na lepszych ziemiach onw niema wiec masz te 264 zł mniej wiec i tak na czysto masz 1500 zł z ha. a nielicze zakupu 20 sztuk bydła od sąsiada na 1, 5 misiaca i masz dodatkowe 5800 zł rocznie  a wiec dokładasz kolejnego 1200 zł do pensji nieróbstwa dołatowego. Wiec czysty dochód na miecha wyszedł by 5400 zł wiec teraz pytanie do forumowiczów czy dalej warto bawić sie ze swiniami ????.

Ja za dwa lata  skończe modernizacje  to upchne wszystkie gady ewentualnie sprzedam zbedny sprzet aby spłacić pozostałe kredyty  i zamierzam dostawać pensje od naszego państwa w wysokości ok 5000 zł za nic nie robienienie. 

muszę przeliczyć te swoje dobroci od państwa i UE ,bo mi wychodzi  z ONW niecały 1000 z zazielenieniem  wiec ktos mnie w c   a robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, Tomasz78 napisał:

muszę przeliczyć te swoje dobroci od państwa i UE ,bo mi wychodzi  z ONW niecały 1000 z zazielenieniem  wiec ktos mnie w c   a robi

płatnośc podstawowa 461 zł płatnośc dodatkowa 177 za zazielenienie 309 onw 264 zł  1201 zł jakbyś niepatrzył jak masz mniej to ktoś ci gówniano wniosek obszarowy zrobił i mozesz sie nazywać frajer, heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj