Polecane posty

sumek666    5084

podobnie jak Wy tutaj piszecie. Najmniej jak pamiętam 3,4 zł ale nie wiem czy brutto czy netto. a oni i tak są na ryczałcie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
22 minuty temu, withanight napisał:

Jak płacą ? 

To sie kur.wa ciesz :D 

Nie przeklinaj bo Ci Bozia język upierd...li ;-)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
2 minuty temu, kopin napisał:

Nie przeklinaj bo Ci Bozia język upierd...li ;-)

A widzisz Ty tu gdzieś cenzurę :D ? języka się pozbędę, ale pisać będe mógł nadal. :P 

Zresztą ,bozi niema ,,,, 

  • Haha 1

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Jak nie ma?

Ogólnie jest tylko Ty jej nie masz,tak jak ogólnie kasa jest tylko Ty na świniach ich nie masz ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

łe jeny znowu d.pę zawracasz....  cenzura gwiazdkuje **** a tu jej niema , chyba ,ze chciałeś napisać , że kultury nie mam , bo takie określenie w przyrodzie występuje, ;) 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
30 minut temu, withanight napisał:

łe jeny znowu d.pę zawracasz....  cenzura gwiazdkuje **** a tu jej niema , chyba ,ze chciałeś napisać , że kultury nie mam , bo takie określenie w przyrodzie występuje, ;) 

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
10 godzin temu, sumek666 napisał:

a ja nie mam świń :P

wujkowie sprzedają do handlarza Zimowskiego z Sulęcinka a ten przeważnie do Polowczyka

sumek666 w sulęcinku to jest baza trans -skup a handlarz Zimowski to jest bodajże w Solcu. Jak twoji wujowie jemu sprzedają  to podejrzewam ze u nich bida aż piszczy, hehehe i wydaje mi sie ze rozumem też raczej nie  grzeszą Zimowski to od wielu lat wali na wadze bez mydła nawet potrafi 10 kg jebnąc na 110 kg tuczniku. On działał w gminie krzykosy i nowe miasto  i od dobrych 5 lat nikt mu z tych gmin sprzedac nic nie chce. bo kazdy wie ze ma wage trefną i gość jezdzi po najwiekszych dziurach teraz pod jarocinem  bo juz dawno by zbankrutował. Jak nie wierzysz to niech twoji wujowie sobie swinie zwarzą na ogólenej gdzieś a potem na jego to włos im  sie zjerzy jak bardzo ich ten gość rypie.

A druga sprawa jak on sprzedaje do polowczyka to pewnie  do ubojni koło D- 11  we wsi Miąskowo. A kazdy wie ze ta ubojnia ma udciwą wage i jest wypłacalna ale ceny jakie daje za zywiec jest najnizsza w wielkopolsce. Tak słabo nikt niepłaci w całym województwie.

Reasumując twoji wujowie dostają najnisze ceny w wielkopolsce do tego handlarz ich okrada na wadze wiec załorze się ze na nich wszy chodzą z biedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

sumek666 to powiec im ze to oszust jest wagowy i niech sprzedarzą komuś innemu.albo walni ich łopatą przez łeb niech sie nie meczą. cena Polowczyka + waga Zimowskiego= Komornik i przytułek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

To da się jeszcze niżej ? ? Myśłałem że bardziej tej ceny już się nie da upodlić , zwłaszcza w tym okresie ...


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
46 minut temu, withanight napisał:

To da się jeszcze niżej ? ? Myśłałem że bardziej tej ceny już się nie da upodlić , zwłaszcza w tym okresie ...

withanight jeszcze trochę a ty bedziesz płacił handlarzowi aby ci swinie zabral z podwórka, hehehe

za czasów Leppera prosiaki na rynku  w Jarocinie były po 40 zł i jeden gość odemnie pojachał Tarpanem z paką kupic 25 sztuk do patyka kupił  tyle ile chciał a potem poszedł na inną część rynku po coś tam wrócił po 20 minutach i pojachał do domu. Rozładowuje  zwierzaki a tam zamiast 25 sztuk było 58 sztuk. Ludzie woleli mu wrzucić prosiaki za darmo byle tylko ich nie przywozić z powrotem do domu i je karmić. I powoli do tego zmierza znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

W Ujezdzie Łodzkie było tak samo prosiak 80pln sztuka chłop kupił 10 szt poszedł zwiedzać rynek a handlarz wrzucił mu resztę do 15.TO 

Było koło 2003 roku prosię kosztowało tyle co ładny królik!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, tyran3 napisał:

withanight jeszcze trochę a ty bedziesz płacił handlarzowi aby ci swinie zabral z podwórka, hehehe

za czasów Leppera prosiaki na rynku  w Jarocinie były po 40 zł i jeden gość odemnie pojachał Tarpanem z paką kupic 25 sztuk do patyka kupił  tyle ile chciał a potem poszedł na inną część rynku po coś tam wrócił po 20 minutach i pojachał do domu. Rozładowuje  zwierzaki a tam zamiast 25 sztuk było 58 sztuk. Ludzie woleli mu wrzucić prosiaki za darmo byle tylko ich nie przywozić z powrotem do domu i je karmić. I powoli do tego zmierza znowu.

uwielbiam twoje historie Bareja mając ciebie nie musiał by kombinować i to z życia wzięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, Remek55 napisał:

uwielbiam twoje historie Bareja mając ciebie nie musiał by kombinować i to z życia wzięte

hehe a co ja poradze  prosie było 40- 50 zł i to takie powyżej 25 kg a jak ktoś przywiózł  3 raz prosiaki z rynku i dawał im granulki worek Idola z nerola wtedy jakieś 25-28 zł który taki prosiak powyżej 25 kg potrafił zjeść przez tydzień poł wora to wolał sie ich pozbyć za darmo. Natomiast mój sąsiad wtedy jak prosięta sie urodziły to wsadził je do wora i o drzewo walił jak małe kotki i do gnoju a maciore za tydzień do ubojni za 1, 5 zł I sam przyznaj czy te  czasy nie wracaja??????

p.s. gość który dostał te 58 sztuk cieszył sie jak dziecko ze za darmo...... do puki nie odał ich do ubojni za 2, 9 zł, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1847
8 godzin temu, tyran3 napisał:

hehe a co ja poradze  prosie było 40- 50 zł i to takie powyżej 25 kg a jak ktoś przywiózł  3 raz prosiaki z rynku i dawał im granulki worek Idola z nerola wtedy jakieś 25-28 zł który taki prosiak powyżej 25 kg potrafił zjeść przez tydzień poł wora to wolał sie ich pozbyć za darmo. Natomiast mój sąsiad wtedy jak prosięta sie urodziły to wsadził je do wora i o drzewo walił jak małe kotki i do gnoju a maciore za tydzień do ubojni za 1, 5 zł I sam przyznaj czy te  czasy nie wracaja??????

p.s. gość który dostał te 58 sztuk cieszył sie jak dziecko ze za darmo...... do puki nie odał ich do ubojni za 2, 9 zł, hehehe

Jeżeli myślimy o tym samym okresie  tona pszenicy kosztowała ok 350 zl ,50 kg koncentratu central soya ok 70 zł,czyli max koszty wychowu były 220 zł czyli był więcej do przodu niż obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, 90210grzesiu napisał:

Jak dostał za darmo to coś mu na nich musiało zostać;)

pewnie obornik ;) pamiętam te czasy alejakoś nikt za darmo prosiaków nie rozdawał nie wiem może rolnicy w moich stronach biedniejsi i na takie rozdawnictwo nie było ich stać 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, staszek131415 napisał:

pewnie obornik ;) pamiętam te czasy alejakoś nikt za darmo prosiaków nie rozdawał nie wiem może rolnicy w moich stronach biedniejsi i na takie rozdawnictwo nie było ich stać 9_9

staszek ale czy ja mówiem ze rozdawanie prosiaków było na prawo i lewo poprostu pisze o zdarzeniu które miało miejsce. Ale sam przyznaj w tamtym okresie ludzie do ubojni sprzedawali lochy nawet 2 tyg przed porodem. A sasiad poprostu zabijał prosiaki zaraz po urodzeniu mówił ze na h*j niema nerwów i na h*j robić nie bedzie bo zachwile to nawet mu na piwo zabraknie. Miał nawet takie powiedzenie " Kto ma świnie ten w bidę i nyndze się owinie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, tyran3 napisał:

staszek ale czy ja mówiem ze rozdawanie prosiaków było na prawo i lewo poprostu pisze o zdarzeniu które miało miejsce. Ale sam przyznaj w tamtym okresie ludzie do ubojni sprzedawali lochy nawet 2 tyg przed porodem. A sasiad poprostu zabijał prosiaki zaraz po urodzeniu mówił ze na h*j niema nerwów i na h*j robić nie bedzie bo zachwile to nawet mu na piwo zabraknie. Miał nawet takie powiedzenie " Kto ma świnie ten w bidę i nyndze się owinie"

no dobre oczywiście we wszytko ci wierzę ja też widziałem różne rzeczy w rolnictwie i nie tylko mam tu temat o ziołach warto je uprawiać czy lepiej już twój sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj