Polecane posty

chudzak11    1
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

w piątek pojechało 30 szt. po 5,7 zł netto za E, dziś przyszło rozliczenie  i wyszły po 4,64 zł netto na żywą

A świnie od karmnika czy przegłodzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

dzisiejsza sytuacja rolników i przepychanki miedzy PIS i PO przypominają  mi opowieść dziadka.

"Mały franiu pyta sie ojca co to jest małżeństwo  na to mu ojciec odpowiada  wiesz  synu to taki kompromis jak w naszej ludowej ojczyźnie  jest rząd który rządzi i o wszystkim decyduje tak jak u nas w domu ja i jest partia która wszystko kontroluje i dba o nasz naród tak jak w naszym domu mama. Wieczorem Franiu i mały Jasiu niedostali nic na kolacje bo kasy niebyło wiec zeszli na dół do kuchni aby coś znaleź a tam na stole rodzice uprawiają seks. Jasiu pyta sie Frania co sie dzieje a ten mu na to odpowiada- a nic się nie dzieje po prostu rząd partie pier**li a dzieci głodne chodzą spać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
1 godzinę temu, chudzak11 napisał:

A świnie od karmnika czy przegłodzone?

dzień wcześniej dostały polowe tego co zawsze , bo schodziły pierwsze sztuki z kojca, więc specjalnie nie głodzone, jakbym sprzedawał wszystkie miałyby głodówkę, ale nieźle się mimo tego wybiły ponad 82%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudzak11    1
16 minut temu, pabloooo napisał:

dzień wcześniej dostały polowe tego co zawsze , bo schodziły pierwsze sztuki z kojca, więc specjalnie nie głodzone, jakbym sprzedawał wszystkie miałyby głodówkę, ale nieźle się mimo tego wybiły ponad 82%

82% na czysto czy brałeś strączke 1% od wagi żywej ? Jak na czysto to elegancko...W sumie bez tez dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
23 minuty temu, leszek1000 napisał:

Trzeba cierpliwie czekaj cena kiedyś pójdzie do góry 

no jasne  do 3 zł Leppera jeszcze droga daleka:D albo napisze jak staszek cena musi spaść aby potem mogła iść w góre, a tak w ogólnie to za poprzednich rządów było jeszcze gorzej.:P. po moje tuczniki przyjadą w piątek aż boje sie jaka wtedy bedzie cena:$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
20 godzin temu, chudzak11 napisał:

82% na czysto czy brałeś strączke 1% od wagi żywej ? Jak na czysto to elegancko...W sumie bez tez dobrze :)

ponad 82 %  bez żadnej strączki od wagi żywej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Trzeba cierpliwie czekaj cena kiedyś pójdzie do góry 

Nie prędko bo sąsiedzi promocję zrobili a Polak preferuje promocje a n ie jakość

http://www.agrofoto.pl/fakty/belgia-wielka-afera-w-branzy-miesnej,78030.html

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2068

Jak podają analitycy banku BGŻ BNP Paribas, w pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku odnotowano w naszym kraju wyraźny wzrost importu wieprzowiny, a także żywych zwierząt.


 

Pod koniec zeszłego roku odnotowano wyraźny wzrost pogłowia trzody chlewnej. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na początku grudnia pogłowie świń w naszym kraju wynosiło blisko 11,9 mln sztuk, czyli aż o 7,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Mimo to, na początku 2018 roku odnotowano bardzo wyraźny wzrost importu wieprzowiny do naszego kraju. Jak podają analitycy banku BGŻ BNP Paribas, w styczniu i lutym, wzrósł on aż o 20 proc. W tym samym okresie eksport mięsa wieprzowego z naszego kraju wzrósł o zaledwie 7 proc. Tym samym deficyt w handlu wieprzowiną wzrósł w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 15 tys. ton.

W omawianym okresie odnotowano również spory wzrost importu żywych zwierząt do naszego kraju. W porównaniu z dwoma pierwszymi miesiącami 2017 roku, był on większy o 5 proc. Omawiane zjawisko wynika przede wszystkim ze zwiększonego importu warchlaków z Danii – wolumen importu żywych zwierząt z tego kraju zwiększył się aż o 9 proc.

 

jak ma być cena? już poniżej 4zł dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Dnia 23.04.2018 o 18:43, pabloooo napisał:

w piątek pojechało 30 szt. po 5,7 zł netto za E, dziś przyszło rozliczenie  i wyszły po 4,64 zł netto na żywą

kto odbierał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dane co wstawiłes NIE to nic innego jak efekt tuczu kontraktowego coraz więcej chlewni powstaje coraz więcej ludzi dzerzawi swoje budynki pod taki tucz a ja też dzisiaj czytałem analizy to kryzys według analityków ma się pogłębiać do końca 1go półrocza 2019 roku czyli kicha już widzę jakie ceny będą np w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Od 2 tyg nie mogę sprzedać świń . Dziś pośrednik nie przyjechał bo zakład odmówił mu przyjęcia mało tego gość skupił juz ponad 20 szt i nie wie co z nimi zrobić gdzie je sprzedać . Zygam tymi swiniami likwiduje to dziadostwo od 25 lat te same ceny ja mam gosp w dużym mieście widzę jak ludzie żyją pensje rosną pracy jest w ch*j a tu w świniach ciągle to samo kłamią ze zbytu nie ma a zakłady mięsne z kasa nie wiedzą co robią no ale wiadomo jak skupia po 4 zł a sprzedają po 30 -40 zł za kg to kasa jest . Jak by mam nawozy za 400 zł dali a ropę po 2 zł to tez bym nie narzekal.  Tyle że tylko ceny płodów rolnych są z lat 90 a koszty 2018. Likwiduje świnie szkoda nerwów i marnowania zboża .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Morawiecki bedzie sie cieszył wiecej ludzi na zus to na renty bedą mieli kase .Brak rak do pracy trzeba wypedzic ludzi ze wsi do pracy  bo miastowy ma wyj... woli zapomogi i wczasy a nie zap...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

lesssiu007  teraz sprzedawanie świń samodzielnie to samobójstwo  albo sprzedajesz ilosci tirowe albo musisz przez grupe sprzedawac. Ja wiem ze cena jest h*jowa ale wiem ze w piatek sprzedam 12 sztuk bez proszenia sie kogokolwiek własnie przez grupe. a co do tuczu kontraktowego to dla  mnie to głupota jest i tyle. Jak wam liczyłem przy mojich 30 ha z dopłat wyciagnoł bym przy dopłatowym nieróbstwie  na czysto 53 tys złotych za damski h*j i pracujesz 14 dni w roku. A teraz tucz kontraktowy powiedzmy masz na swini 30 zł zarobku to aby zarobić te sume musiałbym utuczyć 1750 sztuk świń!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to zapierdol cały rok po wiele godziń na dobe. A jeszcze brać kredyt pod  to aby budować coś nowego to trzeba być kompletnym debilem. Ale widać po statystykach BGŻ debili w tym kraju niebrakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
19 minut temu, tyran3 napisał:

lesssiu007  teraz sprzedawanie świń samodzielnie to samobójstwo  albo sprzedajesz ilosci tirowe albo musisz przez grupe sprzedawac. Ja wiem ze cena jest h*jowa ale wiem ze w piatek sprzedam 12 sztuk bez proszenia sie kogokolwiek własnie przez grupe. a co do tuczu kontraktowego to dla  mnie to głupota jest i tyle. Jak wam liczyłem przy mojich 30 ha z dopłat wyciagnoł bym przy dopłatowym nieróbstwie  na czysto 53 tys złotych za damski h*j i pracujesz 14 dni w roku. A teraz tucz kontraktowy powiedzmy masz na swini 30 zł zarobku to aby zarobić te sume musiałbym utuczyć 1750 sztuk świń!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to zapierdol cały rok po wiele godziń na dobe. A jeszcze brać kredyt pod  to aby budować coś nowego to trzeba być kompletnym debilem. Ale widać po statystykach BGŻ debili w tym kraju niebrakuje

Nie twierdzę ze nie masz racji czasem w tym co piszesz,ale tak sie zastanawiam że przeciez tak jest już od bardzo dawna z cenami świń,to po cholerę brałeś to dofinansowanie 3 lata temu a teraz wyzywasz że wtopiłeś bo możesz kasę brać za nieróbstwo .Na zdrowy rozum to jak 3 lata temu kiedy ceny też były chu..we uważałeś że modernizacja to dobre wyjście a teraz zmieniłes zdanie ,to skąd pewność że teraz masz rację że lepiej gówno robić i brać kase  za leżenie pępkiem do góry.Może sie okazać za 3 lata że znowu się pomyliłeś? ;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
16 minut temu, kopin napisał:

Nie twierdzę ze nie masz racji czasem w tym co piszesz,ale tak sie zastanawiam że przeciez tak jest już od bardzo dawna z cenami świń,to po cholerę brałeś to dofinansowanie 3 lata temu a teraz wyzywasz że wtopiłeś bo możesz kasę brać za nieróbstwo .Na zdrowy rozum to jak 3 lata temu kiedy ceny też były chu..we uważałeś że modernizacja to dobre wyjście a teraz zmieniłes zdanie ,to skąd pewność że teraz masz rację że lepiej gówno robić i brać kase  za leżenie pępkiem do góry.Może sie okazać za 3 lata że znowu się pomyliłeś? ;-)))))

Już Ci wyjaśniam bo przez 5 lat od  przejecia gospodarstwa zyłem ideałami, ojcowizna, kult ziemi itd. poprostu młody i głupi byłem. A 4, 5 roku temu( bo wtedy składałem wniosek a zrealizowałem go prawie rok od podpisania umowy czyli 3 lata temu) świnie miały cene prawie 6 zł bydło tez w miare wiec sie zdecydowałem tym bardziej ze dostałem 60% zwrotu z agencji i 23 % vatu z US wiec stwierdziłem ze mojego starego sprzetu nie  warto mi nawet remontować np. przyczepa pronarowska kosztowała brutto 40 tys zł a mnie realnie kosztowała 13, 500zł( nielicze kosztu odsetek bankowych). Tylko mnie Bozia z rozumu opusciła i wymieniłem cały park maszynowy+ wyremontowałem za upusty niektóre porzyteczne stare sprzety a cały koszt inwetycji wysło ponad 500 tys zł a teraz dopłat niedostałem jeszcze i jak w marcu  zaplacilem kredyt bankowy, odsetki, kupiłem nawóz , paliwo,opryski, koncentraty, to w portfelu mi sie na piwo nawet niezostało musiałem 500 zł od mamy porzyczyć na sprawunek do sklepu i mnie jasny h*j wtedy trafił.

A co do mojej pomyłki podważ moje wyliczenia bo ja Ci podaje dane matematyczne a ty mi tu podajesz wartości życzeniowe( ze za 3 lata bedzie lepiej)

10 ha =22500 przychodu( dopłaty z onw za ha1200+650 poplony+ 400 białkowe) koszt dopłatowego nieróbstwa 5000 zł  dochód czysty 17500 zł.  I teraz pomnóż  sobie tucz kontraktowy za 30 zł za tucznika. 17500:30 =583.

Reasumujac na kazde 10 ha jakie posiadasz musisz utuczyć na kontraktowym 583 tuczniki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lub na kazdy ha 58 tuczników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aby miec to samo na kasowaniu tylko dopłat To sam sobie odpowiedz jak podpisujesz umowe na tucz kontraktowy czy nie jesteś skończonym debilem i idiotą?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
13 minut temu, tyran3 napisał:

Już Ci wyjaśniam bo przez 5 lat od  przejecia gospodarstwa zyłem ideałami, ojcowizna, kult ziemi itd. poprostu młody i głupi byłem. A 4, 5 roku temu( bo wtedy składałem wniosek a zrealizowałem go prawie rok od podpisania umowy czyli 3 lata temu) świnie miały cene prawie 6 zł bydło tez w miare wiec sie zdecydowałem tym bardziej ze dostałem 60% zwrotu z agencji i 23 % vatu z US wiec stwierdziłem ze mojego starego sprzetu nie  warto mi nawet remontować np. przyczepa pronarowska kosztowała brutto 40 tys zł a mnie realnie kosztowała 13, 500zł( nielicze kosztu odsetek bankowych). Tylko mnie Bozia z rozumu opusciła i wymieniłem cały park maszynowy+ wyremontowałem za upusty niektóre porzyteczne stare sprzety a cały koszt inwetycji wysło ponad 500 tys zł a teraz dopłat niedostałem jeszcze i jak w marcu  zaplacilem kredyt bankowy, odsetki, kupiłem nawóz , paliwo,opryski, koncentraty, to w portfelu mi sie na piwo nawet niezostało musiałem 500 zł od mamy porzyczyć na sprawunek do sklepu i mnie jasny h*j wtedy trafił.

A co do mojej pomyłki podważ moje wyliczenia bo ja Ci podaje dane matematyczne a ty mi tu podajesz wartości życzeniowe( ze za 3 lata bedzie lepiej)

10 ha =22500 przychodu( dopłaty z onw za ha1200+650 poplony+ 400 białkowe) koszt dopłatowego nieróbstwa 5000 zł  dochód czysty 17500 zł.  I teraz pomnóż  sobie tucz kontraktowy za 30 zł za tucznika. 17500:30 =583.

Reasumujac na kazde 10 ha jakie posiadasz musisz utuczyć na kontraktowym 583 tuczniki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lub na kazdy ha 58 tuczników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aby miec to samo na kasowaniu tylko dopłat To sam sobie odpowiedz jak podpisujesz umowe na tucz kontraktowy czy nie jesteś skończonym debilem i idiotą?????????????????????

Ja wcale nie mam zamiaru podważać Twoich wyliczeń,po prostu pytam skąd pewność że teraz w swoich wyliczeniach masz rację ? wtedy też liczyłeś z ołówkiem i kalkulatorem i tak jak teraz uważałeś ze  że dobrze liczysz i masz rację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
2 minuty temu, kopin napisał:

Ja wcale nie mam zamiaru podważać Twoich wyliczeń,po prostu pytam skąd pewność że teraz w swoich wyliczeniach masz rację ? wtedy też liczyłeś z ołówkiem i kalkulatorem i tak jak teraz uważałeś ze  że dobrze liczysz i masz rację 

bo myslałem ze nie  bedzie takiej tragedii cenowej. Mój próg opłacalności to 3, 9 a nizej niż 4, 2 jeszcze niesprzedałem wiec nawet teraz mam na tuczniku ochłapy bo ochłapy ale jeszcze niedokładam do interesu. A jak podpisujesz tucz kontraktowy do czy swinia jest po 3 zł czy po 6 zł to taki kontraktowy dureń i tak zarabia na tuczniku 30- 40 zł a jest zobowiazany umową i musi płakać skomleć ale musi wykonać jest poprostu niewolnikiem na własne zyczenie. Tucz kontraktowy to 58/44( przy zapłacie 40 zł)sztuki jakie musisz utuczyć na kontrakcie aby miec to samo bez roboty na braniu dopłat z jednego hektara. Dlatego podważ mi prosze matematycznymi wyliczeniami ze rolnik kontraktowy to  nie skończony idiota i debil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ja się cieszę że mi zostało ostatnie 20 szt. wole chlew na kudkę zamknąć, zboże sprzedać i do roboty iść niż przy gównie siedzieć i zastanawiać czy bedzie lepiej czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj