Polecane posty

Gość tyran3   
Gość tyran3
50 minut temu, ws71 napisał:

Kolego ten przykład to forma żartu,spróbuj to bardzo szybko wrócisz na ziemię

popieram kolege w całej rozciągłości. Jacob ja kupie od ciebie mięso ze świni ale wszystko  musisz mieć legalnie. Ciekawe ile mi kg sprzedasz?????

Po prostu w polsce  jest niewolnictwo rolnika  musisz sprzedać ubojni za 3, 5zł bo jak sprzedasz sąsiadowi mieso lub kiełbaskę za 10 zł to 2 lata wiezienia wychaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Oglądał ktoś w niedzielę na Trwamie ,wieś to też Polska?,

Podobno coś o Asf było a w sieci nie mogę znaleźć odcinka.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Ale chodzi mi o to , że ponoć był jakiś rolnik u którego wykryto Asf i opowiadał jakieś głupoty , prawda to?

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, withanight napisał:

Ale chodzi mi o to , że ponoć był jakiś rolnik u którego wykryto Asf i opowiadał jakieś głupoty , prawda to?

Ta oglądałem wybito mu swinie jeszcze im pomagał odszkodowania nie dostał bo maciora jak padła to nie zgłosił wet a miał obowiązek bo był w strefie nawet drzwi do stodoły chcieli mu spalić ale sąsiedzi się nie zgodzili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ekipa od dezynfekcji na polecenie PIwet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pojechało parę sztuk po 4.4 +vat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Ekipa od dezynfekcji na polecenie PIwet

a co komu drzwi przeszkadzają?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Ta oglądałem wybito mu swinie jeszcze im pomagał odszkodowania nie dostał bo maciora jak padła to nie zgłosił wet a miał obowiązek bo był w strefie nawet drzwi do stodoły chcieli mu spalić ale sąsiedzi się nie zgodzili ;)

ooo widzę, że w temacie jesteś , zboże mu chcieli zabrać , coś tam własnie z drzwiami było . Na jakiej podstawie bo nie bardzo rozumiem?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
11 godzin temu, tyran3 napisał:

popieram kolege w całej rozciągłości. Jacob ja kupie od ciebie mięso ze świni ale wszystko  musisz mieć legalnie. Ciekawe ile mi kg sprzedasz?????

Po prostu w polsce  jest niewolnictwo rolnika  musisz sprzedać ubojni za 3, 5zł bo jak sprzedasz sąsiadowi mieso lub kiełbaskę za 10 zł to 2 lata wiezienia wychaczysz.

Panowie ja tylko napisałem, że tak ustawa tylko funkcjonuje, a co i jak nie wiem bo z niej nie korzystam i jakie trzeba spełnić warunki.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
1 godzinę temu, withanight napisał:

ooo widzę, że w temacie jesteś , zboże mu chcieli zabrać , coś tam własnie z drzwiami było . Na jakiej podstawie bo nie bardzo rozumiem?

Zapewne chodzi o to że w razie wykrycia ASF w gospodarstwie drewniane elementy wyposażenia np. wygrodzenia itd., ogólnie drewno

uznawane jest za element trudno dezynfekowalny w 100% i idzie na stos. tak mówiły u nas służby weterynaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1866

Ciekawe ja mam drewniany strop dobry poniemiecki z 1897 roku,oj chyba będzie szlaban na produkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

No nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, po tym stwierdzeniu połowa ludzi na sali żartowała że zabraknie strażaków do gaszenia stodół;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kretyni jedni . Lasy niech palą , bo tam dziki i ASF siedzi . U nas nawet weterynarze mądrzeją i chodzić w kontrolach nie chcą , bo nie chcą kąsać ręki która ich żywi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Łódzkie dzisiaj znajomy sprzedał 4.20 maciora 3.00 ceny netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

ja jestem ciekaw co weterynarze bedą robić jak świnie wybiją albo ludzie sami po likwidują. Duze gospodarstwa mają zeotechników na pensji a nie weterynarzy którzy pogupieli z cenami za wizyte 50- 100 zł i dwa razy zawsze przyjerzdza wiec 100- 200 zł  za leczenia czego kolwiek,a nieraz trzeba wołać weta jeszcze raz wiec 200- 400 zł kasuje np. od maciory co miała problemy z porodem skasował 260 zła maciora w skupie 400 zł  albo ostatnio leczył mi cielaki i w sumie za jednego skasował 400 zł a cielak kosztował 900 zł wiec gdzie tu sens leczyć????? a najlepsze ze leczył i jeszcze dwa zdechły.

zresztą ogólnie weterynarze to sie tacy zrobili pazerni na kase ze szok ostatnio odrobaczałem bydło preparatem bodajrze binetkin( dokładnie nie pamietam nazwy a butelki nie  mam przy sobie) butelka 50 zł i odrobaczasz nią 10 zarłaków 200 kg 2x ( 20 szczepień)  a weterynarz brał mi od jednej sztuki 150 zł za jedna wizyte( 300 zł za zwierzaka) . Wiec kuźwa jak to jest ze lek za 50 zł a ten łapciuch bierze 3000 zł za usługe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurusia88    1

Północ mazowsza,strefa żółta-kontrol w sprawie bioasekuracji,zalecenia:usprawnić funkcjonalność mat,poza tym 

mniej się czepiali może ubiegłym roku

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

@Laurusia88 a papierologia i reszta wymogów ? wszystko spełnione czy  brak zastrzeżeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
8 godzin temu, tyran3 napisał:

ja jestem ciekaw co weterynarze bedą robić jak świnie wybiją albo ludzie sami po likwidują. Duze gospodarstwa mają zeotechników na pensji a nie weterynarzy którzy pogupieli z cenami za wizyte 50- 100 zł i dwa razy zawsze przyjerzdza wiec 100- 200 zł  za leczenia czego kolwiek,a nieraz trzeba wołać weta jeszcze raz wiec 200- 400 zł kasuje np. od maciory co miała problemy z porodem skasował 260 zła maciora w skupie 400 zł  albo ostatnio leczył mi cielaki i w sumie za jednego skasował 400 zł a cielak kosztował 900 zł wiec gdzie tu sens leczyć????? a najlepsze ze leczył i jeszcze dwa zdechły.

zresztą ogólnie weterynarze to sie tacy zrobili pazerni na kase ze szok ostatnio odrobaczałem bydło preparatem bodajrze binetkin( dokładnie nie pamietam nazwy a butelki nie  mam przy sobie) butelka 50 zł i odrobaczasz nią 10 zarłaków 200 kg 2x ( 20 szczepień)  a weterynarz brał mi od jednej sztuki 150 zł za jedna wizyte( 300 zł za zwierzaka) . Wiec kuźwa jak to jest ze lek za 50 zł a ten łapciuch bierze 3000 zł za usługe

Podpisy. Bo on studia skończył to "mondżejszy" jest.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 godzin temu, withanight napisał:

ooo widzę, że w temacie jesteś , zboże mu chcieli zabrać , coś tam własnie z drzwiami było . Na jakiej podstawie bo nie bardzo rozumiem?

Zboża to mu nie chcieli zbrac tylko zutylizowali i jeszcze im pomagał w nagrodę nie dostanie ani grosza odszkodowania a na takiej podstawie że ta maciora padła na asf a po ubiciu pozostałych sztuk u pięciu wykryto wirusa B|

9 godzin temu, zetorki12 napisał:

Kretyni jedni . Lasy niech palą , bo tam dziki i ASF siedzi . U nas nawet weterynarze mądrzeją i chodzić w kontrolach nie chcą , bo nie chcą kąsać ręki która ich żywi .

Oni akurat ekstra kasę za to wezmą bo na walkę zASF KASA MUSI BYĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj