Polecane posty

Gość Robercik1   
Gość Robercik1
40 minut temu, valentino napisał:

 No chyba się nie pomylił. Też wychodzi 33 gr. 

IMG_20181211_182750.jpg

premia za listopad to 15 groszy a  premia 18 groszy jest wliczna w cene przez cały rok jako skladnik ceny podstawowej   więc to nie to samo  co premia dodatkowa w postaci 3gr  za całość sprzedanego mleka za 11  miesiecy ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Wg tego co dziś mówili w agrobiznesie mimo suszy produkcja mleka rośnie...Trzeba uwzględnić spadki na światowej giełdzie, wysoką cenę paliw,ciągły wzrost wynagrodzeń pracowników no i mega podwyżkę prądu dla zakładów mleczarskich po nowym roku.Konkluzja jest jedna-poza Piątnicą wszystkich nas czekają chuude czasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
4 godziny temu, Damiancyk17 napisał:

No właśnie w tej chwili oddaje do rolmleczu. Za listopad dostałem 1,38 brutto ponad 30 tysięcy litrów tłuszcz 4,15 bialko 3,60. W Łukowie obobiecali mi 1,52 brutto przy takich parametrach.

Ja daje do Lukowa juz dwa lata i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim oddziale Baranowo mleka im brakuje.  Ostatnio mleczarka złapała awarię to przyjechali wcześniej innym autem. Szybko mleko zebrali, opróżnią  na zakładzie dopną przyczepę i heja 400 km do Kościanu po mleko. To jest opłacalność.

Jeśli o cenę chodzi to za tł 4,29, bi 3,6 poniżej 10 tyś mam 1,43 brutto dla vatowca.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

No ale przecież na proszkownie wciąż jedzie mleko w tej mlekucie. Mleka mają sporo z tego co wiem min. przerzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W centrali też brakuje, a proszkownia stoi. Nawet kierowca mówił że mleka dużo mniej. Kontraktów nie wyrabiają ale cena bez zmian. Może nie będzie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Moja luba robi w lab. na odbieralni to mówi że roboty mają w pi*de... Mało tego, mają im doj**ać czwartą zmiane bo sie nie wyrabiają. Jechałem przed wczoraj to mleko jechało na proszkownie.

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29
czyli mlekovita schodzi na ... ja w łowiczu 1,45 brutto pow 30 tys...zapisałem sie na liste do sierpca a w łowiczu co miesiac wypowiedzenie bede przedluzal tak długo az Sierpc mnie przygarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To chyba że niedawno ruszyła. Wieczorem się dowiem. Słyszałem jeszcze że niektóre działy stoją bo nie ma surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, boo45 napisał:

czyli mlekovita schodzi na ...

Nie wydaje mi się. Pierdoły tu snujecie. Rozmawiałam ze znająmą oblataną w hadlu, która jest kierownikiem w firmie higeną i chemią handlującą. Współpracują z Mlekovitą i jest pełna podziwu dla ludzi napędzających działanie tej mleczarni. Nie brałabym do serca tych plotek. Poradzą sobie byle najmniej naszym kosztem, bo po tej suszy to gwóżdż do trumny by był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba nie zrozumiałeś kontekstu? Bo chodzi o brak premii gdy wszyscy znaczący gracze takową wyłacą. Opinia twojej znajomej która handluje z mlekovita ma się nijak do tematu ceny za mleko bo nam płaci się tyle ile zostanie po opłaceniu wszystkich takich przedstawicieli i rachunków. A to ze poszkownia w małym procencie wykorzystuje swój potencjał to fakt nie plotka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Zgadza sie, proszkownia powinna połknąć bez mała całe mleko które dajemy, podpytam może sie dowiem ile tam teraz przerabiają mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1
18 godzin temu, artek27 napisał:

Ja daje do Lukowa juz dwa lata i jestem zadowolony.

Ile ci płacą przy jakich paramegrach i ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Poważnie?

49 minut temu, julki3 napisał:

Piątnica planowali 40 groszy, a jest tylko 10 groszy premii  😉

Poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Moze lepiej jak premi nie dadza jak w nastepnych miesiacach by musieli za to z ceny zjechac. U mnie to nawet nie istnieje slowo premia w mleczarni a i podwyzka jest im malo znana

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
8 godzin temu, boo45 napisał:

czyli mlekovita schodzi na ... ja w łowiczu 1,45 brutto pow 30 tys...zapisałem sie na liste do sierpca a w łowiczu co miesiac wypowiedzenie bede przedluzal tak długo az Sierpc mnie przygarnie.

hmm, jesteś pewien że do ciebie samego przyjadą? Gdy ja przechodziłem to obiecywali pewnym osobom, że jak uzbiera się dostawców na milion rocznie to po mleko zajada w naszą okolicę. Jak uzbierało się chętnych to się wycofali rakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Ja już ponad dwa lata czekam i mozna czekać dalej ale nie w Łowiczu ☺

President tłuszcz 3,90 , białko 3,59 23tyś 1,52 brutto dla vatowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@komodo mam do ciebie pytanie z innej beczki. Ile krowy u ciebie jedzą kukurydzy a ile sianokiszonki i innych objetosciowek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

komizmo napisał:

8 godzin temu, boo45 napisał:

czyli mlekovita schodzi na ... ja w łowiczu 1,45 brutto pow 30 tys...zapisałem sie na liste do sierpca a w łowiczu co miesiac wypowiedzenie bede przedluzal tak długo az Sierpc mnie przygarnie.

hmm, jesteś pewien że do ciebie samego przyjadą? Gdy ja przechodziłem to obiecywali pewnym osobom, że jak uzbiera się dostawców na milion rocznie to po mleko zajada w naszą okolicę. Jak uzbierało się chętnych to się wycofali rakiem

tylko ze Sierpc bierze w "naszych" okolicach (15km), kuzyn czekał rok czasu i się dostał, także jak mówili mi te 15km nie powinno stanowić problemu dla moich skromnych 400k kg rocznie, co będzie czas pokaże a 10x razy zmieniać odbiorcę mi się nie widzi. Ogólnie zapisy do Sierpca są od lipca i biorą po kolei w miarę potrzeb, możliwości, dojazdu, itp ja jestem na szarym końcu listy, ale nie tracę nadzei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj