Polecane posty

kr9292    950

W łapach bielsku hajnówce itp. zawsze 30-40  gr mniej, ale za to bezstresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
a podobno mleczarnia w Kaliszu co nalezy do OSM Lowicz chce sie odlaczyc i rozmowy trwaja z SMMlekpok tylko Mlekpol ich nie chce

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
6 godzin temu, tomcio1 napisał:

Trzymaja duze sumy wplacanych udzialow ktore po przejsciu do innej mleczarni wyplacane sa dopiero po 10 latach!!! ale z drugiej strony jak sie nie odejdzie to mozna ich wcale nie ogladac! a najnowsze wiesci to znowu -5groszy od maja.

To pewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na następnej radzie w Mlekovicie ma być dyskusja na temat 2groszy do oceny także bardzo możliwe że zapadnie wtedy decyzja.  Na ostatniej wybrano na przewodniczącego rady Mlekovity Kazimierza Przezdzieckiego który był delegatem w kole wysokie mazowieckie PZHBIPM i po wybuchu afery z Zakopanem i wyborów w naszym kole honorowo zrezygnował z funkcji i jest za zmianami także raczej będzie za zabraniem 2groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kazik jest wporządku i zawsze był honorowy. Ale zrobi jak mu Sapiński bedzie kazał. Trochę szkoda bo rocznie to kilka tysięcy w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2
5 godzin temu, komizmo napisał:

To pewne?

mialo bys -10 od kwietnia ale rozlozyli na dwa miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ja słyszałem od pracownika mleczarni, że marcowy SMS o "premii na święta   -5 gr" ma być jednym z trzech... Nie chciało mi się wierzyć, ale po waszych wypowiedziach widzę, że chyba to się jednak sprawdzi


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a jak tam ROTR ? Słychać coś czy upada czy nie bo nadal pieniążków za luty brak.... kiepsko jest a podobno prezes twierdzi że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrRula    3
17 minut temu, lukasz20 napisał:

Ja słyszałem od pracownika mleczarni, że marcowy SMS o "premii na święta   -5 gr" ma być jednym z trzech... Nie chciało mi się wierzyć, ale po waszych wypowiedziach widzę, że chyba to się jednak sprawdzi

Ten nowy zarząd niszczy tą mleczarnię. U nas jak było zebranie rejonowe to nie zagłosowaliśmy na radnego, który startował na delegata na walne, a później do nowej rady,  za to, że tak pochopnie odwołali poprzedni. Jak się okazało nie taki zły zarząd. Konin i Sosnowiec już się odłączyły od Łowicza, a teraz to samo chce zrobić Kalisz. Cena mleka to padaczka. Takiej różnicy w stosunku do średniej krajowej to nigdy nie było, tylko nie ma gdzie iść, więc dlatego trzeba było działać i stąd taka decyzja rolników na zebraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Przenieść się nie jest to prosta sprawa, bo wiele mleczarni zachęciło dobrymi cenami a z upływem czasu cena podobna jak w Łowiczu albo taka sama. Jedynie u prywaciarzy nie biorą na udział więc parę groszy dojdzie. Sąsiad po roku współpracy z Mlekomą przeszedł do Presidenta. Poda ktoś bieżącą cenę w Głuchowie albo Skierniewicach?

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro2006    7

z Rotrem jedna niewiadoma, prezes zawsze będzie mówił że jest dobrze, taki człowiek  a co do wypłaty to tata dostał za luty, dziś była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Baranowo za nicałe 9 tyś, tł. 4,3 bi. 3,52 1,41 netto czyli 1,48 brutto dla vatowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
Spomlek. tł. 4.6, kazeina 2.95, ilość pow. 50 tys, cena 1.46 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
10 godzin temu, emattti napisał:

Mlekovita 22tys bialko 3,4 tluszcz 4,3 cena 1,58 brutto z oceną

U mnie wyszło identycznie. Oczywiście nie jestem na vacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375

Wie moze ktos cos o firmie inter milk z okolic Debicy?bo u nas w powiecie Opatowskim duzo osob odeszlo z Konskich wlasnie do nich, podobno to nawet nie jest mleczarnia tylko handluja mlekiem ,,przerzutowym,, ale wiecej placa

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ja jestem z okolicy Dębicy ale o nich nie słyszałem. Ja oddaje do Mlekowity wiem że niedaleko ludzie oddają do Tarnowa ale o nich to pierwszy raz słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj