Polecane posty

Primula94    373

Ktoś wcześniej pisał , ze Mlekoita potrzebuje mleka ..... No ja z mojej życiowej ciekawości zadzwoniłem 2 tygodnie temu do kierownika skupu Mlekovity, czy byliby zainteresowani przyjęciem dostawcy z litrami pow. 50 tys mc ( jeżdżą koło mnie , a 1,5 km jest radny z Mlekovity). Wypytał się trochę i powiedział , że ktoś się odezwie... Odezwał się on wczoraj ....  Zapytał ile mi w POLMLEKu wyszło, no to ja mówię 1.52 i takie parametry. ON na to , że to świetna cena i parametry bardzo dobre , ale że nie zerwałem umowy z firma POLMLEK to on nie będzie darmo gnał do mnie... HAHAH . To ja się pytam jakiego Mlekovita potrzebuje mleka???? bo chyba ma w du*ie zapłacić rolnikowi normalną cenę , tylko woli kupować sery po 9 zł, czy mleko przerzutowe dużo tańsze... Ot wielka patriotyczna MLEKOVITA !!! . Rozumiem można PIATNICY się kłaniać ( inna półka cenowa) , ale MLEKOVICIE ??? , żeby ktoś łaskawie przyjechał się zainteresował i coś zaproponował za podobną cenę jak w POLMLEK.... To przesada.

Co do Jakości mleka, to zależy od każdego gospodarza indywidualnie ... jak jest syfiarzem to i do najlepszej mleczarni będzie kombinował , a jak ktoś chce i dba to do słabszej mleczarni tez dobre mleko oddaje...  A można i w drugą stronę przesadzić... Kolega z PIĄTNICY mówił , że ze swojego zbiornika się mleka nie napije , bo tak wali chemia , że nos wykręca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1612
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

No nic dziwnego jak mieli po 90 groszy a potem więcej.  Tylko ja chce się dowiedzieć ile dostają dostawcy OSM SIERPC oddział Żuromin bo już wiemy że  mniej niż główna.  Więc ? Czemu nikt tego tematu nie chce wyjaśnić 10-20 groszy mniej a jest to pewne bo przedstawiciel od pasz rozmawiał i z dostawcami z Sierpca i Żuromin i to rolnicy mówili którzy oddają właśnie mleko . Jakiś temat Tabu czy co

No misiu kolorowy przeginasz. 

Jestem jednym zdostawców Źuromina a teraz Sierpca i mam cenę te sama co sąsiad który w Sierpcu jest od x lat .

I to kolejny przykład ze Zkordalski gów. ... wie a głos zabiera.

A  ci powiem ze jako dawny Źurominiak za styczeń przy ok10000 wyszło mi 1,52zł/l .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jus82    6
Jak Sierpc przejmował Żuromin było opisane w lokalnej gazecie co i jak. OSM SIERPC zależało na Żurominie ponieważ zakład ma duży plac a Sierpc miał wtedy tylko 2 ha na dalsze rozbudowy. Artykuł można odszukać w internecie. Ciekawe są komentarze pod artykułem 70 parę ich jest. Wypowiadają się tam i dostawcy Żuromina i Sierpca. Najciekawsza była przepychanka o cenę tychże wymienionych dostawców. http://kurierzurominski.pl/345951,Rolnicy-chca-polaczenia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie koty piją mleko i chyba im smakuję :) . 1,1 zł Inowrocław. W kwietniu mamy  przyjechać, otwarcie proszkowni ,a w tym roku już chcę spłacić kredyt który wziął. Podobno ma pomysł a ten proszek,ale konkretów nie ma. Dostali pytanie, kiedy my rolnicy mamy się rozwijać nikt nic nie powiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
3 godziny temu, zkordalski napisał:

No nic dziwnego jak mieli po 90 groszy a potem więcej.  Tylko ja chce się dowiedzieć ile dostają dostawcy OSM SIERPC oddział Żuromin bo już wiemy że  mniej niż główna.  Więc ? Czemu nikt tego tematu nie chce wyjaśnić 10-20 groszy mniej a jest to pewne bo przedstawiciel od pasz rozmawiał i z dostawcami z Sierpca i Żuromin i to rolnicy mówili którzy oddają właśnie mleko . Jakiś temat Tabu czy co

Nie wiem, mniej czy więcej, ale 1,70 wychodziło w 4 kwartale 2017 kolesiowi, co ma 5 krów chowanych ekologicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

słyszał może ktoś o planowanych obniżkach cen mleka w polser siemiatycze . od marca 0.10gr w dół , następna podobno w kwietniu i ciekawe co dalej. a za luty 1.46 netto białko 3.2 tł. 4.2. ale ta ceno to już historia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Odchodził ktoś z Was ostatnio z ROTRu? Wiecie czy są jakieś konsekwencje z odejścia w trybie natychmiastowym?

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom334    1

Witam wszystkich mam pytanie kto nosi do prezidenta  winnica jak płacą? Około 45000 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię czy są tu bańkowcy co noszą mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Moi kochani przez te obniżki ceny mleka i licytacje, która mleczarnia lepsze i jej produkty zrobiło się nie miło. :/ Ale patriotyzm gospodarczy u nas kwitnie to dobrze rokuje dla ceny mleka w Polsce. :P I wracając do tematu mam świeżą fakturę ponad 58 000 litrów mleka, tł.4, 08 %, bi. 3,46%, 1,59zł brutto, średnia bakterii 25, komórek 222 i koniec tematu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

3,88 tłuszcz, 3,3 białko, 14700 litrów, ocena, 1,41 brutto dla vatowca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś niska ta cena jak na Sierpc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Słaby tłuszcz, może to dlatego. Też wolałbym 1,5 no ale należy cieszyć się z tego co jest i mieć nadzieję że będzie lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No myślę ze wielu sierpczakow jakby dostalo złotówkę przez rok to zrobiło by się luźnej na rynku mleka i to samo tyczy się doliny Piątnicy

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Zanim przeszedłem do sierpca doilem za 78 groszy. Oczywiście nie miałem takiej wydajności jak teraz ale i tak było ciężko na kredyty uzbierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

A sierpc płaci teraz jak płaci, bo buduje nową serownię i otwiera produkcję serków topionych, jak zarobi na tym na pewno podzieli się z dostawcami w przeciwieństwie do niektórych mleczarnii. 

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okamil94    16
7 godzin temu, grzen napisał:

słyszał może ktoś o planowanych obniżkach cen mleka w polser siemiatycze . od marca 0.10gr w dół , następna podobno w kwietniu i ciekawe co dalej. a za luty 1.46 netto białko 3.2 tł. 4.2. ale ta ceno to już historia pozdrawiam

na marzec - 10 gr ale odnośnie kwietnia to nawet rady jeszcze nie było. za luty 1,51 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    939

Tego Sierpca to tak bronicie , że nwm , boicie się , że prezes czyta ? :). No ale mówienie , że Sierpc ma super mleko a reszta to ścieki jest mocno egoistyczne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dużo mleka skupuje Sierpc macie takie dane po prostu jestem ciekawy chodzi mi na dzień i ilu dostawców ? Jeśli to dla was nie problem oczywiście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1396
Bronią Sierpca jak Kordalski mlekovity , niebywałe,to czemu taki zjazd w dół o 30gr jak każda okręgówka co szczyny skupuje?bo to taki sam rodzaj zakłamanej spółdzielczości jak wszędzie-na plecach rolników robimy wynik.Jedyna mleczarnia godna naśladowania i obrony to Piątnica i żadna inna!!!
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko nad jakością popracujcie, bo 20-25 tyś kol. bakterii i ponad 22 tyś komórek to nie jest niski wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj