danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

te moje sztuki, u ktorych mleko nie przechodzi  mają mocznik okolo 120-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

A ja mówiłem o buhajach w sexie 😀 shiuz ma w katalogu buhaje z indeksem 120 do 140 w cenach do 130zl, myślę że dało by rade wytargować do 100zl. Ja z tegorocznych droższych nie mam prawie nic cielnego. Tylko te tańsze i to bez różnicy czy sex czy nie. Taki pech. Więc lepiej miec cielne z indeksem 135 i pewność że będzie jalowka niż niecielne 150tki 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No w poprzedniej miałem 1,17 netto. Jak umowę mama podpisała to mówił że będzie około 1,33 a tu 1,39 

Oni biorą średnio cenę płaconą w Polsce jakoś tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ja mialem 1.05 :) Teraz 1.40 brutto. 

Teraz wszelkie koncentraty, soje, rzepaki dodatki dla krow i mlodziezy mam mozna powiedziec "za darmo" i jeszcze sporo zostaje...

A stara mleczarnia oburzona, ze jak to tak starzy dostawcy zdradzaja swoja mleczarnie i odchodza... Tylko, ze mleczarnia doila nas bardziej niz my swoje krowy :) 

Edytowano przez asus921
x
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co teraz zrobicie z tak ogromną ilością pieniędzy:D

Dobrze że przeszliście, teraz bodaj jest opłacalność przy tej cenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Mleczarnia ma  małe przebicie w rynku i ceny są jakie są

Dla mnie największym złodziejstwem jest PIORiN i Centrale nasienne. Sprzedajesz jęczmień w żniwa po 600 zł , oni przewieją, zaprawią w 1 dzień i robi się 1900 👍👍 oni większe koszty mają od tego co wyprodukował w susze 😡

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Reklama ich dużo kosztuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Mial ktos jałóweczke po angusie, krowa hf, bedzie z tego mleko, bo zastanawiam sie czy jest sens to trzymac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
44 minuty temu, marcinffff napisał:

Dla mnie największym złodziejstwem jest PIORiN i Centrale nasienne. Sprzedajesz jęczmień w żniwa po 600 zł , oni przewieją, zaprawią w 1 dzień i robi się 1900 👍👍 oni większe koszty mają od tego co wyprodukował w susze 😡

A będzie jeszcze lepiej ( na farmer )

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/w-obrocie-material-siewny-tylko-kwalifikowany,91444.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
16 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Po prostu odniosłem się do tego powyżej. Jednym mocznik wzrósł innym spadł i może to być w pełni normalka bo są 2 produkty o nazwie amirap. Po amirap standard mocznik może wzrosnąć, po amirap efekt mocznik może spaść( u mnie tak było).

 

U mnie po Standardzie mocznik spadł

14 godzin temu, Paulina1985 napisał:

@karol6130 Jasne, antybiotyk przedostał się po prostu do krwi 🙂 nic nowego 🙂 już to kiedyś tlumaczyłam 🙂 a zeby wyprodukować litr mleka przez wymię musi przeplynąć ile krwi? 500 litrów 😁😁😁😁😁  Nikomu nie przetłumaczysz, bo "kazdy" tak robi i jest dobrze, szkoda strzępic klawiaturę 😁😁😁😁😁😁  To znaczy kazdy, ale nie my 🙄 

Ja mam inną zagadkę 😁 krowa prawie 100dni po wycieleniu i antybiotyk w mleczarni wykazuje, druga krowa 30 dni, a trzecia 20 dni. Wykazuje ciągle. Wątroby w stanie b.dobrym (usg), jednej zrobilam doświadczenie i podalam antybiotyk do 4cwiartek, po okresie karencjimleko poszlo do zbadania i nadal to samo 😪😪😪😪

A nie badałaś wątroby z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z krwi o wiele mniej się dowiesz niż z usg...na ktorym widac najmniejszą zmianę, pola martwicze i stluszczone. Zeby tak dlugo antybiotyk rzeczywiscie jako ANTYBIOTYK sie utrzymywał i watroba bylaby w tmoplakanym stanie to te krowy tak by nie wygladały i nie dawalyby tyle mleka 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️  dzialam dziś w ttm temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

Mleczarnia ma  małe przebicie w rynku i ceny są jakie są

 

Nie moja wina, ze nie potrafia zarzadzac majatkiem i to w dodatku nie swoim, a po czesci moim, bo to jest Spoldzielnia. Jakos prezesa na nowke auto stac, a moje mleko bylo regularnie 2 razy w tygodniu sprzedawane miedzy innymi mojej obecnej mleczarni za cene, ktorej ja w tej chwili nie mam. Wiec gdzie sa te pieniadze chociazby z tej roznicy na przezutach ? Chyba rolnik powinien je dostac w cenie mleka...  Za takiego posrednika to ja podziekowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
2 minuty temu, Paulina1985 napisał:

z krwi o wiele mniej się dowiesz niż z usg...na ktorym widac najmniejszą zmianę, pola martwicze i stluszczone. Zeby tak dlugo antybiotyk rzeczywiscie jako ANTYBIOTYK sie utrzymywał i watroba bylaby w tmoplakanym stanie to te krowy tak by nie wygladały i nie dawalyby tyle mleka 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️  dzialam dziś w ttm temacie

U mojego znajomego były podobne przypadki, nawet u jalowek po wycieleniu które nie dostawały żadnych antybiotyków wykazywało substancje hamujące. Okazało się że to były mykotoksyny. Jakieś zarodniki grzyba w jakimś stopniu produkują penicyline. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

Sprzedajesz jęczmień w żniwa po 600 zł , oni przewieją, zaprawią w 1 dzień i robi się 1900 👍

Kupujemy tylko kwalifikat od 4-5 lat, bo plon jest dużo większy. Jestem pewna, że hodowla odmian o konkretnych cechach tak nie wygląda. To tak jak porównać krycie nasieniem i własnym bykiem.

 

13 godzin temu, Paulina1985 napisał:

kurna jak ja mam im siana dac jak one po 50 litrow dają 😳

ide spać, moze mi się przyśni pomysł 😉

https://imeds.pl/menbutil kiedyś na to wet u mnie podawał. Wylewałam wtedy 100 l dziennie od dwóch krów. Ból d*py jak nie wiem. Od siebie mogę jeszcze polecić drenching z Revivą(powycieleniowy nie zaszkodzi) i detoks z mocnego środka wiążącego toksyny. Najlepszy taki, co i premiksy wiąże, poprostu przez 2-3 dni się ich nie daje, tylko przez ten czas dużą dawkę np Toxo. I potem wracamy do premiksu.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@przezuwaczka  sprzedawałem jęczmień do centrali, uprawa zgodna ze sztuką w pełnej ochronie. Ceny nie mogę ujawnić ale daleka jest do tego co w ich workach.A i  Pszenżyto 3 rok po centrali dało blisko 8 t na 5 klasie 😋

antybiotyk jest z toksyn

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Wiem, że ja idealistka jestem😂 Chciałabym, żeby świat był lepszy. 

32 minuty temu, marcinffff napisał:

antybiotyk jest z toksyn

Nie ważne z czego są substancje hamujące w mleku. Poprostu trzeba się ich pozbyć. Ja wodę w mleku też miałam od toksyn z qq i wynikłych z tego chorób metabolicznych. Jak to udowodniłam w mleczarni, to teraz jestem w tym miejscu i wiedzy ani doświadczenia nikt mi nie zabierze.

Co do kwalifikatu, to jakość wyselekcjonowanych ziaren jest niezaprzeczalna. Może twoje jest super, ale wielu rolników(spoza forum) sieje badziew i do tego gęsto😝

Edytowano przez przezuwaczka
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
damiano12332 napisał:

Mial ktos jałóweczke po angusie, krowa hf, bedzie z tego mleko, bo zastanawiam sie czy jest sens to trzymac?

też taką mam roczną😀 trzymam i czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj