danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6696
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Niski mocznik też niedobry, ale zdecydowanie trucie krow mocznikiem gorsze 😕

Paulina pamiętasz moja jeerseyke? 😂 dzisiaj był wet i diagnoza wszystkie możliwe choroby: zapalenie płuc, ketoza, trawieniec 😂 przez moja chorobę i nie dopilnowanie 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
Dnia 5.02.2020 o 17:35, asus921 napisał:

Jaka cena brutto ?

Cena ok 54000 brutto. 

Z cięciem nie najgorzej ale strasznie ciężko idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, radekz200 napisał:

Paulina pamiętasz moja jeerseyke? 😂 dzisiaj był wet i diagnoza wszystkie możliwe choroby: zapalenie płuc, ketoza, trawieniec 😂 przez moja chorobę i nie dopilnowanie 

ooooooł nooooooł  !!!!!! Twoją chorobę ??? i AF nic o tym nie wie? czy ja coś przeoczyłam??😱😱😱 Jak się czuje krówka? robiliscie LPT na przytyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

No przeziębienie dopadło mnie że ciężko było z łóżka wstać 😛 a krowa dostała synergal na płuca, kroplówkę na ketozę i rozkurczowe 😛 jak do jutra nie wróci na swoje miejsce to robimy zabieg 

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wracaj do zdrowia👍👍Epidemia grypy szaleje 😱 ja z zatokami walczę od ponad dwóch miesięcy i kolejna wizyta u lekarza 18lutego 🤦‍♀️ 

Moze jak rozkurczowe zadziałają i zacznie jeść to trawieniec wroci na swoje miejsce. Powodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Paulina1985 napisał:

35 minut temu, radekz200 napisał:

Paulina pamiętasz moja jeerseyke? 😂 dzisiaj był wet i diagnoza wszystkie możliwe choroby: zapalenie płuc, ketoza, trawieniec 😂 przez moja chorobę i nie dopilnowanie 

ooooooł nooooooł  !!!!!! Twoją chorobę ??? i AF nic o tym nie wie? czy ja coś przeoczyłam??😱😱😱 Jak się czuje krówka? robiliscie LPT na przytyczki?

Nie duże ryzyko że złapie zamiast trawienca jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Pamiętaj że makuch bardzo szybko podnosi mocznik niż śruta rzepakowa. 

No wlasnie w teorii to jest odwrotnie. Przez ekstruzje makuchu porownuje sie go do sruty sojowej, czyli duza czesc bialka przechodzi do jelita.

Kilka osob tutaj wlasnie pisalo, ze zrezygnowali z Amirapu, bo im mocznik spadl. U ciebie znowu mocznik wzrosl, wiec ciezki temat. U mnie za kilka dni powinna byc proba, to zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

jeszcze powiedz jaką masz wydajnosc

Z basenu wychodzi ok 7500 z tym że nie mam oceny więc odpada mleko dla cieląt(co najmniej miesiąc-półtora) i ten czas siary, karencji po antybiotyku. Karmię z ręki wszystko i  nie mam wozu paszowego. Wydajność zaniżona też jest przez zbyt długie okresy między wycieleniowe i jeszcze kilka innych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Troker1979  skoro nie jest kolorowo, to moze jednak ten wysoki mocznik ma jednak zły wpływ na Twoje krowy?  Poza tym u nas wydajność z 12miesiecy to 10800, takie krowy jednak bardziej są podatne na uchybienia żywieniowe 🤷‍♀️ nawet jeśli to tylko mieszańce, a nie czyste Hfy 😁 (hfy to zuuuuuooooooooooo 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łiiiiii tam 🤣 pacz na to...

nie fajnie tak sobie na czerwone krowy popatrzec???? a nie tylko ten czarny i czarny 😁 depresji mozna dosta ć 🤣

20200210_131157.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
asus921 napisał:

2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Pamiętaj że makuch bardzo szybko podnosi mocznik niż śruta rzepakowa. 

No wlasnie w teorii to jest odwrotnie. Przez ekstruzje makuchu porownuje sie go do sruty sojowej, czyli duza czesc bialka przechodzi do jelita.

Kilka osob tutaj wlasnie pisalo, ze zrezygnowali z Amirapu, bo im mocznik spadl. U ciebie znowu mocznik wzrosl, wiec ciezki temat. U mnie za kilka dni powinna byc proba, to zobaczymy co wyjdzie.

Zależy o który amirap chodzi bo są dwa. Po standardzie czyli tym tanszym powinien wzrosnąć a po efekcie raczej spaść przez to że jest trawiony bardziej w jelicie. Po moich eksperymentach doszedlem do wniosku że najprostsze rozwiązania są najlepsze, czyli zwykła soja i zwykly rzepak. Wszelkie dodatki typu makuch, ddgs i agrolok nie wychodza ani taniej ani nie są zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

@tumiwisizm

Co to znaczy "powinien wzrosnąć a po efekcie raczej spaść przez to że jest trawiony bardziej w jelicie" i jak to sie ma do mojej wypowiedzi, bo nie za bardzo kojarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Kilka osob tutaj wlasnie pisalo, ze zrezygnowali z Amirapu, bo im mocznik spadl. U ciebie znowu mocznik wzrosl, wiec ciezki temat. 

Po prostu odniosłem się do tego powyżej. Jednym mocznik wzrósł innym spadł i może to być w pełni normalka bo są 2 produkty o nazwie amirap. Po amirap standard mocznik może wzrosnąć, po amirap efekt mocznik może spaść( u mnie tak było).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, dabrowskit napisał:

chodziło mi że nie masz pewności ze złapiesz trawienca przetyczkami

Aaaa no no no 😁 ja znaju znaju, u nas już kupe lat na przetyczki nie robią tylko operacyjnie, bo za dużo tych "wtop" było 😬😬😬😬 Ale wiem, ze wielu lekarzy nadal nie odpuszcza i robią z automatu trokarem 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440
Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

Aaaa no no no 😁 ja znaju znaju, u nas już kupe lat na przetyczki nie robią tylko operacyjnie, bo za dużo tych "wtop" było 😬😬😬😬 Ale wiem, ze wielu lekarzy nadal nie odpuszcza i robią z automatu trokarem 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

To masz spoko weterynarzy, u mnie jedyny który robi trawieńce uważa przetyczki za jedyną słuszną opcję. Z adnotacją że po operacji to już będę miał tylko ,,sztukę" w oborze bo mleka z niej nie będzie. Mowa o zwykłym trawieńcu lewostronnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No szkoda, latwo mozna zmarnować sztukę, pamietam jak to bywało, chociaż oczywiscie byly też udane te zabiegi. 

Znajoma opowiadała, że laparoskopowo dr Kossakowski robi, chcialabym zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12162

Paulina w kolorze to lubię gołębie oglądać 🙂 krowa ma dawać mleko 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

Ja w tym roku miałem po 10 lata przerwy 2 trawieńce. To klasycznie operacja i wszystko wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek74 nie czepiaj się 🤣 a co, nasze nie dają mleka??? 😳😳😳 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj