danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

pfffff....smiejcie się smiejcie 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

łiiiiii tam 🤣 pacz na to...

nie fajnie tak sobie na czerwone krowy popatrzec???? a nie tylko ten czarny i czarny 😁 depresji mozna dosta ć 🤣

20200210_131157.jpg

fajna,  krzyżówka z nrf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oczywiście 😁 50%nrf po Nymoenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mi żywieniowiec powiedziała rzepak jaki by nie był jest trawiony w żwaczu taka jego struktura. A czy po tej obróbce dostaje się do jelita to zagadka dla profesora. Bo Jeżeli jest trawiona w jelicie to trzeba ze soi zejść ale znowu ile tego rzepaku na jedną sztukę dać 4 kg 

I jeszcze w rzepaku nie ma aminokwasów takich jakie są w soi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Paulina1985 napisał:

łiiiiii tam 🤣 pacz na to...

nie fajnie tak sobie na czerwone krowy popatrzec???? a nie tylko ten czarny i czarny 😁 depresji mozna dosta ć 🤣

pikne 😀😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może kiedyś nawet odszczekam swoje złe słowa na NRFy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeszcze za malo Ci? 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

A co ja tak strasznie duzo mam? 😛 u was by się tych 5 iu nikt nie doliczył a u mnie byłoby widać 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem się dorobić i dałem z 3 strzyków na sprawdzenie na antybiotyk, i wykazało po 5 dniach od ostatniego podania, (antybiotyk niby ma 5,5 dnia karencj)po 8 dniach stosowania do jednej ćwiartki, gdzieś jest dziurka i się przedostał. 

Więc jak doicie w separator antybiotyk a resztę w zbiornik, to macie stalowe nerwy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek74  Radka to jeszcze zrozumiem, bo jakaś tam mieszankę ma, ale Ty??? 🤣 zdradzilbyć hałefy? 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

@Troker1979  skoro nie jest kolorowo, to moze jednak ten wysoki mocznik ma jednak zły wpływ na Twoje krowy?  Poza tym u nas wydajność z 12miesiecy to 10800, takie krowy jednak bardziej są podatne na uchybienia żywieniowe 🤷‍♀️ nawet jeśli to tylko mieszańce, a nie czyste Hfy 😁 (hfy to zuuuuuooooooooooo 😝

Ale tu ruch na tym forum. Poszedłem mućki wydoić a tu tyle już znowu do nadrobienia. Nie chodziło mi o chwalenie się zdrowotnością tylko o zależność tego wysokiego mocznika na zapalenia. Do tego u mnie dochodzą nieciekawe warunki bytowe. Obora jest stara,uwięziowa, niefunkcjonalna o niskiej kondygnacji, parówa i ciemno. Nawet słomę dościelenia mam spleśniałą. Krowy wygląda na to że pancerne i te co dają 4o l i te co 10 i poniżej. Niestety tych drugich teraz z 75 procent(boli). Po przejęciu gospodarstwa od rodziców przez trzy lata podniosłem wydajność z 4,5 tys do tych 7,5-8tys. Spartoliłem za to jedną sprawę - genetykę. Płaciłem do niedawna dla syminatora 75 zł za pierwsze krycie. I dopiero po czasie naszła mnie refleksja po ile ta porcja nasienia. Sam się przyznał że po 5 zł. W ubiegłego roku kryję bykami które u Konrada są w katalogu po 80 zł. Będzie lepiej czy jeszcze trzeba uderzać wyżej?

Zauważyłem tez jedną prawidłowość. Za poprawą żywienia i automatycznym wzrostem wydajności zwiększyła się diametralnie zdrowotność. Ale właśnie zastanawiam się gdzie jest ta granica? Tzn. na tym samym jedzeniu lepsze krowy dadzą zdecydowanie więcej mleka niż te co mam teraz ale będą bardziej podatne na niedobory w żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@karol6130 Jasne, antybiotyk przedostał się po prostu do krwi 🙂 nic nowego 🙂 już to kiedyś tlumaczyłam 🙂 a zeby wyprodukować litr mleka przez wymię musi przeplynąć ile krwi? 500 litrów 😁😁😁😁😁  Nikomu nie przetłumaczysz, bo "kazdy" tak robi i jest dobrze, szkoda strzępic klawiaturę 😁😁😁😁😁😁  To znaczy kazdy, ale nie my 🙄 

Ja mam inną zagadkę 😁 krowa prawie 100dni po wycieleniu i antybiotyk w mleczarni wykazuje, druga krowa 30 dni, a trzecia 20 dni. Wykazuje ciągle. Wątroby w stanie b.dobrym (usg), jednej zrobilam doświadczenie i podalam antybiotyk do 4cwiartek, po okresie karencjimleko poszlo do zbadania i nadal to samo 😪😪😪😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Paulina1985 napisał:

@slawek74  Radka to jeszcze zrozumiem, bo jakaś tam mieszankę ma, ale Ty??? 🤣 zdradzilbyć hałefy? 😱

Ja ? Ja mam nrf bs a jedna ma troszeczkę z simentala a i duńska czerwona jest😀😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrobiłem tak z ciekawości, i wykazało. 

W lato po ogólnym 2 czy 3 tygodnie był obecny po karencji. 

Rzeczywiscie dziwny przypadek. 

A jak by wziąć mleko na posiew? Ciekawe czy by coś wyszło. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Podejrzewam że chodzi o mastijet w tubkach lub tetrakcylina iniekcyjnie ewentualnie cepravin na zasuszenie podany w skróconym zasuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek74 to Ty się nabijasz ze.mnie jak bronisz Hfow  !!!!!!??? "dają mleko", pffff...oszusty jedne 🤣 jeju ja musze zacząc moim Vilano SRB kryć 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

d*pa  d*pa dorwali się do smartfonów :P .

zrobiłem USG 5 jałowek kryte sex luminous , wszystko puste po 40 dniach 😭 powiesił by się ale wieje...

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kr9292 mleczarnia

Jak byl Lab Mlek w Olsztynie to takie proby zawozilam i sobie badalam, teraz już nie ma. 

@karol6130tylko na posiew czego ?🤔  witki mi już opadły. 

@Troker1979 nic z wymienionych 🤷‍♀️ zasuszenie w terminie, po.60dniach wycielenie, po 7 dniach mleko badane, no i tak juz ktoryś tydzień mija..

 

@marcinffff współczuję...nie powtarzały ????😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko nie na siatce od bel bo wstyd na wsi bedzie😂

To słabo jak żadna nie załapała. 

Paulina na ciekawość może jakaś bakteria wyrośnie. 

A może to z tych toksyn co tu pisali. 

Edytowano przez karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

2 powtórzyły , 3 puste :/ w upały 10 jałówek to 12 słomek w sexie było, no właśnie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, karol6130 napisał:

 

A może to z tych toksyn co tu pisali. 

to jedna z teorii lekarza...że metabolity mykotoksyn w tluszczu się kumulują i zafałszowują wyniki...ale u nas pelno tlusciochów 🤷‍♀️ cielą się kolejne tłuste i nie ma problemu. Moze ten posiew 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To wyślij gdzieś dalej albo daj jakiemuś sąsiadowi z innej mleczarni. Bo aż trudno w to uwierzyć. U mnie w mleczarni też różne kwiatki wychodza, A w weekendy to nawet nie ma co dawać bo zawsze wychodzi że antybiotyk jest obecny nawet od nie leczonej krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj