danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Rolnik7343    5859
38 minut temu, PRIMO napisał:

Młody oto co dostają moje krowy. 

Kiszonka z qq

Sianokiszonka 

Pęłnoporcjówka własnej roboty:

Owies 

Pszenżyto 

Qq ziarno mielone

Śruta rzepakowa 

Śruta sojowa 

Kreda 

Minerały 

Drożdże paszowe 

Preparat na toksyny 

Algi 

Kwaśny węglan 

Oraz premia po wcieleniu

Tłumacz chroniony

Soja 

Mielona qq 

Wystarczy to sobie dobrze zbilansować i wszystko dobrze chula. 

 

akurat te pasze napisałem do @Paulina1985 bo pytała :P

20 minut temu, Paulina1985 napisał:

Pewnie po to zeby na wakacje jechac ;) .Albo dzieciakom studia oplacić :) albo zonie samochod kupic :) albo remont zrobić :)

ja dobrze że ja nie jestem taki wymagający i wole kupisz maszynę niż na wakację pojechać B|

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

akurat te pasze napisałem do @Paulina1985 bo pytała :P 

Na wszelki wypadek spisz sobie jak byś chciał wydajność podnieść 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤣🤣🤣 noooo, bo niektorzy już zalożyli rodziny 😝 jak to zawsze @slawek74 mi "dosrywa" - pieniądze zawsze jest na co wydać w domu jak sie ma dzieci na wydaniu czy coś tam coś tam. Kasy trzeba, ble ble.ble. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Wszystko zależy od poczynionych inwestycji i aktualnych poczynionych. Jeśli ktoś 10 lat nie robi inwestycji, nie bierze kredytu, robi taczkami i widłami, to i wydajność 5tys mu starcza. 

Ten co chce nowe maszyny, rozwijać się, inwestować to przecież z sufitu kasy nie wieźmie, wiadomo, ze wyprodukować mu na to muszą krowy. I to cała filozofia chyba??

inwestycję są cały czas w maszyny i kolejne hektary, chociaż te hektary to według mnie troche nie przemyślany temat

29 minut temu, PRIMO napisał:

Na wszelki wypadek spisz sobie jak byś chciał wydajność podnieść 🤣

kurła jak bym dodałem połowę z tych rzeczy to bym z hukiem wyleciał 🤣
z dodatków to idzie 2 worki paszy i pare kilo jakiś tam witamin i to w mieszalnik na 2 tygodnie

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
Paulina1985 napisał:

🤣🤣🤣 noooo, bo niektorzy już zalożyli rodziny 😝 jak to zawsze @slawek74 mi "dosrywa" - pieniądze zawsze jest na co wydać w domu jak sie ma dzieci na wydaniu czy coś tam coś tam. Kasy trzeba, ble ble.ble. 

pfff pf

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
2 godziny temu, xenia85 napisał:

pustoszą nam Kojce . 😒Cielęta rodzą się spore wydają się zdrowe po Ok 2 tyg padaja . 

Zwracam się z prośbą o jakoś podpowiedz co robie źle. 

Temat był poruszany. W stadzie jest obecny wirus, bakteria czy tam pasożyt ,Koronawirus, rotawirus , cola, kryptosporydioza i inne. jeżeli jest higiena i wg jak w szpitalu (nierealne) . W sterylny pojemniczek zabrać kał od "lejącego" cielaka (nie z ziemi) i zawieść do dobrego weterynarza celem zdiagnozowania źródła. 3 mi padły w grudniu, problem-kryptosporydioza. Na wiekszość tych problemów są szczepionki u zasuszonych krów i problem zniknie. Maluchy są najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O Ty Sumie jeden . Za co mnie tak po oczach ? Jeszcze raz mi ostrzeżenie dasz , to modem zostanę i cię zbanuję . 🥵

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
38 minut temu, martin0000 napisał:

 A Ty doktorku to nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy wiec nie będę Ci nic pokazywał, wiem jakie mam przychody a jakie koszty.

Prawda w oczy kole gluptasku. To co mówisz nie trzyma się kupy więc nie opowiadaj bajek o 70 proc zysku, nie wypada się tak ośmieszać.

Edytowano przez tumiwisizm
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jeżeli cały rok full pastwisk i pada deszcz... zboże swoje, wydajność 4-5 tys , uwierzył bym. Dotacje też wnoszą dużo

no i krowy muszą nie chorować, nie mieć mastitis , metritis i załapywać za 1 razem. Zero kaszlu , biegunek u cieląt

czasem siedzę i myślę , gdzie ja w tym miesiącu 30 tys wydałem a prawie nic nie kupiłem 😠

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

marcinffff dodaj że to nie może być wysoko wydajny hf i trzeba mieć dużo łąk do wypasu i na sianokiszonki

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
14 minut temu, kr9292 napisał:

To dalej nic nie mówi. Nawozów i paliwa nie używasz kosisz kosa, a doisz ręcznie, a chodzisz w studni? Czy jak? Bo wyprodukować mleko za 40gr to ciekawy temat 🤔

Nawozów 12t/90ha głównie gnojowica idzie,praktycznie brak zakwaszonych gleb,w galerii wyniki ph, prąd miesięcznie poniżej 1000zł, woda głównie w okresie zimowym ale średnio 500zł, wypłata dla rodziców i brata 5500zł, dopłaty NIE wliczane, paliwo cięzko mi powiedzieć ale jakoś nie zwracam na to uwagi bo lać trzeba, to tak z grubsza możecie wierzyć lub nie ale tak to u mnie wygląda średnio w roku, w lato wiadomo jest dużo lepiej.

 

@tumiwisizm jak ktoś jest amatorem a nie rolnikiem  i patrzy aby tylko robic dla statystyk to o czym my tu rozmawiamy, no ale każdy robi jak uważa a Tobie chociaż zostaje połowa wypłaty?

@Paulina1985 w tym tyg mają byc wyniki ale dopiero jak jej uwagę zwróciłem to pobrała i jak już jestem w połowie pryzmy, tak w ciemno ustaliła na kartce papieru pisała dawki, zresztą nie dawno się dowiedziałem że jej szef jest żywieniowcem a nie ona  😉i teraz ma przyjechać z kolegą i komputerem 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
53 minuty temu, martin0000 napisał:

W lato wypasam krowy nie dostają nic kompletne zero sama trawa, zero witamin jakiejkolwiek  śruty treściwej w zeszłym roku dawałem siano w tym roku po zaleceniach żywieniowca chcę dać kukurydze siano i wysłodki ale jak mi wypłata sie nie będzie zgadzać to rezygnuje z tego.

Jeżeli chodzi o sezon zimowy to skusiłem się na żywieniowca no bo każdy tak robi ustalił mi tam jakąs tam dawkę (soja,rzepak, ccm,witaminy,bufor,toffi) obiecała że będe miał tą średnią dzienną od szt. no ale niestety nie moge do niej dobić więc postawiłem jej ultimatów i ma czas do końca lutego jak nie to mam juz dwóch innych na jej miejsce, tak naprawdę to już dawno powinienem jej podziekować po tym jak do tej pory nie zbadała mi sianokiszonki.

I takim to oto sposobem powiedzmy że spokojnie te 2/3 średnio w roku mi zostaje a mało tego jeszcze widze spory potencjał szczególnie w jakości sianokiszonki a przejąłem gospodarstwo 2 lata temu tylko że z takim nastawieniem że ma mi sie zgadzać kasa a nie jakieś tam statystyki czy parametry.

 

A Ty doktorku to nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy wiec nie będę Ci nic pokazywał, wiem jakie mam przychody a jakie koszty.

to pewnie lepiej pójść na łatwiznę, jest taki co zamiast dostosować się do wymogów mleczarni to przeniósł się się do innej z mniejszymi wymogami a że cena minimum 30 groszy niższa to tam szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
6 minut temu, martin0000 napisał:

Nawozów 12t/90ha głównie gnojowica idzie,praktycznie brak zakwaszonych gleb,w galerii wyniki ph, prąd miesięcznie poniżej 1000zł, woda głównie w okresie zimowym ale średnio 500zł, wypłata dla rodziców i brata 5500zł, dopłaty NIE wliczane, paliwo cięzko mi powiedzieć ale jakoś nie zwracam na to uwagi bo lać trzeba, to tak z grubsza możecie wierzyć lub nie ale tak to u mnie wygląda średnio w roku, w lato wiadomo jest dużo lepiej.

 

@tumiwisizm jak ktoś jest amatorem a nie rolnikiem  i patrzy aby tylko robic dla statystyk to o czym my tu rozmawiamy, no ale każdy robi jak uważa a Tobie chociaż zostaje połowa wypłaty?

@Paulina1985 w tym tyg mają byc wyniki ale dopiero jak jej uwagę zwróciłem to pobrała i jak już jestem w połowie pryzmy, tak w ciemno ustaliła na kartce papieru pisała dawki, zresztą nie dawno się dowiedziałem że jej szef jest żywieniowcem a nie ona  😉i teraz ma przyjechać z kolegą i komputerem 😂

Bajkę przeczytał to idę spać. 

Dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
6 minut temu, slawek74 napisał:

martin0000 to ile litrów rocznie sprzedajesz z tych 90ha?

250 -300 ja prowdzę produkcje ekstensywną a nie jak wiekszość intensywną

 

5 minut temu, Rolnik7343 napisał:

to pewnie lepiej pójść na łatwiznę, jest taki co zamiast dostosować się do wymogów mleczarni to przeniósł się się do innej z mniejszymi wymogami a że cena minimum 30 groszy niższa to tam szczegół

Mlekpol kojarzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

To ile sztuk utrzymujesz na tych 90 ha? 

Sprzedajesz jakieś plony ?

Coś jeszcze oprócz krów mlecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

@damianzetor9540

Dla mnie większą satysfakcją jest wydajność/plon jaki uzyskuje a nie jazda nowym sprzętem. 

 😁

Z tego co piszesz to widzę że najbardziej się liczy wydajność i przychód, a jaki z tego zostanie dochód to najmniej ważne, grunt że zebrane 1 tona więcej z ha, i że krowy dały w tym roku 500 litrów więcej. 

A potem się śmieją że chłop ze wsi to głupi i nie potrafi liczyć, jak widać w większości przypadków się to potwierdza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

200-300 tys litrów rocznie można nadoić od 30-40 dobrych krów na połowie Twojego areału i gwarantuję Ci że zysku będzie więcej niż z Twojej ekstensywnej produkcji. Mówisz że ktoś jest amatorem a nie rolnikiem a sam wpuszczasz do siebie jakiś patałachów którzy na oko ustalają Ci skład pasz i organizują żywieenie:D Ludzie których nazywasz amatorami mają wiedzę większą od Ciebie, twojej żywieniowiec i jej komputera. Poczytałem, pośmiałem się, dobranoc :D

Edytowano przez tumiwisizm
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

90-100, byczki i to co urodzi się mięsne out

 

Może i nie sztuka nadoić z tylu krów ale jakim kosztem, wy tylko znowu o wydajności, tą wydajność chyba co nie którzy to wyssali z mlekiem matki.

Nie narzekam na urodzaj, urośnie wszystko aby deszcz był.

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@martin0000 znam takich jak Ty, i osobiście mając tak duży areał robiłbym tak samo. Zamiast z 100 ha trzymać 250 sztuk intensywnie i większość kupować, trzymać mniej a ekstensywnie i po najmniejszych kosztach. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, damianzetor9540 napisał:

@martin0000 znam takich jak Ty, i osobiście mając tak duży areał robiłbym tak samo. Zamiast z 100 ha trzymać 250 sztuk intensywnie i większość kupować, trzymać mniej a ekstensywnie i po najmniejszych kosztach. 

 

ja też znam takich B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

Temat był poruszany. W stadzie jest obecny wirus, bakteria czy tam pasożyt ,Koronawirus, rotawirus , cola, kryptosporydioza i inne. jeżeli jest higiena i wg jak w szpitalu (nierealne) . W sterylny pojemniczek zabrać kał od "lejącego" cielaka (nie z ziemi) i zawieść do dobrego weterynarza celem zdiagnozowania źródła. 3 mi padły w grudniu, problem-kryptosporydioza. Na wiekszość tych problemów są szczepionki u zasuszonych krów i problem zniknie. Maluchy są najważniejsze

znajac zycie problem jest w kryprosporidiozie. Tez to przechodzilem i 2x sztuki padly. Cala obora zostala wybielona i sucha dezynfekcja pod sciolka po kazdym wywaleniu obornika z kojca. Osobne wiaderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj