danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

w tmr nie ma wapnia, fosforu, magnezu. wątroba jak siądzie to też krowa może zalegać. nie mowie ze kextone jakoś super pomoże ale wpływ jakiś tam ma

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Paulina co do targów to pewnie będzie Agro Days w Warszawie 😊

Haaaaa! Agro days co dwa lata, dowiedziałam się u źródła 🤤 Więc dopiero za rok.

Co do kexxtone nie dam się przekonać jak na razie 🤔 za mało jestem postępowa 😁 Te wapniowo-fosforanowe przemawiają do mnie w 50%😂 

23 godziny temu, Luki86 napisał:

Do Łodzi mam rzut beretem (30km) jeżdżę od kilku lat. Głównie dla stoisk zawsze coś ciekawego można zobaczyć i usłyszeć niekoniecznie na wykładach.... a szczerze mówiąc to jeszcze nie patrzyłem co ma być na wykładach...

Widziałam plan wykładów 🤔 NIE POWALA !!!!!! 😔 zainteresowało mnie

@Wykorzystywanie mleka w kontroli chorób zakaźnych bydła – dziś i jutro

@Mastitis zakaźne czy środowiskowe – jak ograniczyć jego wpływ na jakość mleka

@Żywieniowe potrzeby cieląt realizowane z użyciem automatycznych systemów karmienia

To ostatnie to pewnie bedzie jakaś reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komornik wziął już trochę.

W tym samym roku była budowana druga obora na tej samej wsi, tylko ta druga miała zapewnioną obsadę za czym wyszła z ziemi.

Teraz obaj żałują, jeden bo postawił za małą, drugi że w ogóle budował.

Za pole weżnie dobre pieniądze, stado i sprzęt też się sprzeda.

Budynki będzie sprzedać trudno, chyba że któryś sąsiad weźmie.

Z Dworni chłop, przeinwestował i żona zachorowała.

Na takie hektary się nie robi takich inwestycji, oborę ponad 2 lata budował, dachu nie było za co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas we wsi jest takie, za 470000

Do sprzedania gospodarstwo rolne wraz z budynkami o powierzchni 5,40 ha, w jednym kawałku. W skład gospodarstwa wchodzą budynki tj. murowany dom, murowana obora oraz murowana duża stodoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Z wyników badań na IBR i BVD robionych z mleka nie wykazuje żadnej choroby. (info od weta bo dostał już cynk) my czekamy jeszcze na papiery które do nas mają przyjść. Pisaliście kiedyś że z mleka czasem nie wychodzi, to samo mówiłem tacie, że pieniądze w błoto i że lepszą metodą było by z krwi ale cóż. Wet teraz zaoferował aby sprawdzać krowy na mikroelementy.

Lepiej dawać witaminy z dodatkiem betakarotenu czy sam betakaroten przez okres 2-4 tyg. Do żywieniowca dzwoniłem czy możemy Lactoplusa zamienić na betalaca to nic nie wspomniał aby dawać czysty karoten tylko że możemy zamienić a wet twierdzi, że w witaminach jest betakarotenu mało i że nie zdaje to egzaminu poprzez dawanie cały czas i całemu stadu raz koszty dwa że się krowy przyzwyczajają i on tak podobno nie działa i potrzeba większej dawki . Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Z czego ja się cieszę ? Żeby za tyle kupić to minimum kredyt na 40 lat i raczej mało prawdopodobne że ktoś będzie się w to pchać 

5 minut temu, tumiwisizm napisał:

A ty się chłopcze cieszysz i piszesz bzdety o marzeniach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Nie o Tobie mówię tylko o tym gościu przed tobą 😊 nie rozumiem tych tekstów że tak się kończą marzenia. Gość się odważył a że mu nie wyszło to trudno. Nie trzeba zaraz hejtowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie jest hejt? Dałem tylko taki tytuł, wstęp, żeby się niektórzy ludzie zastanowili co robią, co mają zamiar robić.

Takich inwestorów na wsiach jest dużo niestety. 

Facet widać że zrozumiał błąd i się chce ratować.

Ja szanuję zarówno ludzi inwestujących i rozwijających się, jak i ludzi żyjących z dopłat i socjalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
5 minut temu, karol6130 napisał:

Gdzie jest hejt? Dałem tylko taki tytuł, wstęp, żeby się niektórzy ludzie zastanowili co robią, co mają zamiar robić.

Takich inwestorów na wsiach jest dużo niestety. 

Facet widać że zrozumiał błąd i się chce ratować.

Ja szanuję zarówno ludzi inwestujących i rozwijających się, jak i ludzi żyjących z dopłat i socjalu.

Jakby bankrutowal to by go bank sprzedał a nie sie sam oglaszał na olx.................. w życiu są rożne sytuacjie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żona zachorowała, sama obrzadza, gospodarz poszedł do pracy żeby na ratę zarobić. 

Zobaczył że to nie ma sensu i się ratuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Może niepotrzebnie się bulwersuję. Ale czasem jest mi żal niektórych ludzi, przez 20 lat ledwo przewodówkę założyli i niuholanda na unię kupili a jak ktoś się szarpnie na coś więcej, jakieś kupno ziemi czy nową oborę to zaraz srają tekstami w stylu ,,niedługo sie nachapie" albo ,,zobaczysz jak te stare poumierają co będzie". Niestety Polska do zawistny kraj, może kolegę źle oceniłem i miał na myśli przestrogę. Wiadomo że przeinwestować to duży grzech. Ale czasami mimo chęci, mimo możliwości coś się spieprzy i zostaje goły tyłek na lodzie i wszystko jest winą nieszczęścia a nie głowy pełnej marzeń. Na agrofoci też są porucznicy którzy na mniej niż 20 ha oborę za bańkę budują...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1044    1
3 godziny temu, poziomka napisał:

Z wyników badań na IBR i BVD robionych z mleka nie wykazuje żadnej choroby. (info od weta bo dostał już cynk) my czekamy jeszcze na papiery które do nas mają przyjść. Pisaliście kiedyś że z mleka czasem nie wychodzi, to samo mówiłem tacie, że pieniądze w błoto i że lepszą metodą było by z krwi ale cóż. Wet teraz zaoferował aby sprawdzać krowy na mikroelementy.

Lepiej dawać witaminy z dodatkiem betakarotenu czy sam betakaroten przez okres 2-4 tyg. Do żywieniowca dzwoniłem czy możemy Lactoplusa zamienić na betalaca to nic nie wspomniał aby dawać czysty karoten tylko że możemy zamienić a wet twierdzi, że w witaminach jest betakarotenu mało i że nie zdaje to egzaminu poprzez dawanie cały czas i całemu stadu raz koszty dwa że się krowy przyzwyczajają i on tak podobno nie działa i potrzeba większej dawki . Co poradzicie?

Co do witamin to wet dobrze Ci radzi w premiksach jest go  przeważnie za mało ( jest za drogi i bardzo podnosi cenę kg premiksu), żeby uzyskać maks efekt zaleca się 2000 mg/dzień. Nie ma też sensu dawać karotu w całej laktacji, tylko w okresie około porodowym i do zacielenia. Najlepiej kupić czysty i podawać krowom które potrzebują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obory są likwidowane nie tylko w Polsce. Znajomy właśnie do Danii pojechał kupować całą oborę po stadzie jereyów za śmieszną cenę. wygrodzenia, drabiny paszowe, agrafki, rury karkowe, roboty udojowe, stacja odpajania itd. Podobno tam już nie opłaca się mieć 100sztuk, interes zaczyna się od 200...😳 wszystko w Polsce dąży do tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj