danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

tumiwisizm    440

Zależy jaki kaliber krów. U mnie część krów poszła na nowe stanowiska dl. 185-195 i te większe spoko czyste są a mniejsze upaprane bo chociaż mogą się cofnąć i stać w kanale to walą na legowisko i się w to kładą... Ale specjalnie zrobiłem większe bo zaczalem inseminacje i chce większy kaliber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dinolitic    0

cześć,

chciałem zapytać co sprawdzi się lepiej w przypadku zagrzewania się kiszonki z kukurydzy, kwas propionowy czy  benzoesan Sodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć, 

Mam problem z oswojeniem jałówki 😐 Na poskromie skacze jak głupia A bez to ręce chce połamać😐 macie moze jakieś sposoby na takie szatanki ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
39 minut temu, Adamqq3 napisał:

Cześć, 

Mam problem z oswojeniem jałówki 😐 Na poskromie skacze jak głupia A bez to ręce chce połamać😐 macie moze jakieś sposoby na takie szatanki ? 🤔

Kilka dni środek na uspokojenie/głupi jaś i już się przyzwyczai do dojenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708

Głupi Jaś nie jest do końca dobry bo trzyma kilka godzin i zamiast jałówka żreć to stoi osowiała 😛 ja ostatnio miałem taki patent że kolczyk w nos i mocno naciągnąć i stała nawet nie drgnęła 😛 mam nadzieje ze obrońcy z vivy tego nie czytają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@Paulina1985  u nas tata kiedyś chyba źle skręcił bo wylądował na chodniku poza kanałem.

@Adamqq3  u nas idzie ogon na sztorc i poskrom


Mam pytanie bo ktoś tu kiedyś pisał , że sprawdza dwa razy bydło na cielność (myślałem sobie po co ? )skoro stwierdzi wet cielność po 2 miesiącach to wszystko ok aż do wczoraj jak przeprowadziliśmy jałówkę "wysoko cielną z kojca od jałówek do obory daliśmy kexton a tu krwawienie, mówię do taty dzwon po weta bo coś nie halo może roni czy co. Przyjechał patrzy pusta. Moje pytanie w jakim czasie sprawdzacie w którym miesiącu.


Drugie pytanie ostatnia sztuka z rogami w stadzie rozwaliła róg. Spadł jej nie wiem jak to się fachowo nazywa nazwę to rogiem i to pod spodem zostało, tak jak by róg tylko mniejszy o połowę, zrusza to wali się krew. Tata obandażował jej to szmatą ale jej to się nie podoba i wali łbem i dalej krwami wet zostawił jakieś psiukadło ale kij ono warte, można coś zrobić?  Dodam , że sztuka cielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

U mnie kiedyś była taka sztuka,  że po wycieleniu dałem radę podoić ją 2 niepełne razy. 2 poskromy,  ogon do góry, przywiązana linką. Nie szło podoić. Pomogła wycieczka do ubojni, szkoda zdrowia z taką cholerą się męczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
9 godzin temu, kr9292 napisał:

A co teraz stosujesz?

MycoSorb od dłuższego czasu. Teraz zeszlem do 20g na sztukę i też jest dobrze. Karencja wychodzi w czas nawet przy tubach Mastijet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
17 minut temu, poziomka napisał:

@Paulina1985  u nas tata kiedyś chyba źle skręcił bo wylądował na chodniku poza kanałem.

@Adamqq3  u nas idzie ogon na sztorc i poskrom


Mam pytanie bo ktoś tu kiedyś pisał , że sprawdza dwa razy bydło na cielność (myślałem sobie po co ? )skoro stwierdzi wet cielność po 2 miesiącach to wszystko ok aż do wczoraj jak przeprowadziliśmy jałówkę "wysoko cielną z kojca od jałówek do obory daliśmy kexton a tu krwawienie, mówię do taty dzwon po weta bo coś nie halo może roni czy co. Przyjechał patrzy pusta. Moje pytanie w jakim czasie sprawdzacie w którym miesiącu.


Drugie pytanie ostatnia sztuka z rogami w stadzie rozwaliła róg. Spadł jej nie wiem jak to się fachowo nazywa nazwę to rogiem i to pod spodem zostało, tak jak by róg tylko mniejszy o połowę, zrusza to wali się krew. Tata obandażował jej to szmatą ale jej to się nie podoba i wali łbem i dalej krwami wet zostawił jakieś psiukadło ale kij ono warte, można coś zrobić?  Dodam , że sztuka cielna

Zdążą się ... U nas po jakiś 5 miesiącach od zacielenia zaczęła się poganiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
24 minuty temu, Paulina1985 napisał:

@maxler z alltechu?

Zgadza się. Od 6 miesiecy zacząłem też stosować ich premiks, jak narazie jestem zadowolony, w lutym będę robił korekcje w stadzie to będzie widać efekt po racicach. Teraz zacząłem stosować gorzkie sole też z Alltechu, ktoś może miał z nimi do czynienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
45 minut temu, poziomka napisał:

@Paulina1985  u nas tata kiedyś chyba źle skręcił bo wylądował na chodniku poza kanałem.

@Adamqq3  u nas idzie ogon na sztorc i poskrom


Mam pytanie bo ktoś tu kiedyś pisał , że sprawdza dwa razy bydło na cielność (myślałem sobie po co ? )skoro stwierdzi wet cielność po 2 miesiącach to wszystko ok aż do wczoraj jak przeprowadziliśmy jałówkę "wysoko cielną z kojca od jałówek do obory daliśmy kexton a tu krwawienie, mówię do taty dzwon po weta bo coś nie halo może roni czy co. Przyjechał patrzy pusta. Moje pytanie w jakim czasie sprawdzacie w którym miesiącu.


Drugie pytanie ostatnia sztuka z rogami w stadzie rozwaliła róg. Spadł jej nie wiem jak to się fachowo nazywa nazwę to rogiem i to pod spodem zostało, tak jak by róg tylko mniejszy o połowę, zrusza to wali się krew. Tata obandażował jej to szmatą ale jej to się nie podoba i wali łbem i dalej krwami wet zostawił jakieś psiukadło ale kij ono warte, można coś zrobić?  Dodam , że sztuka cielna

U mnie to samo, jalowka za 9 dni miala sie cielic, ale patrze wymienia nie ma, wkladam reke a tu pusto, wet potwierdzil. Jedna z terminem na kwietnia zaczela sie biegac. Wczoraj wszystkie jalowki wet sprawdzal od 3 msc. w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@maxlerPrzezuwaczka brała chyba sole z alltechuI

Ile dawałeś wcześniej mycosorba i gdzie go kupiłeś?

 

Kiedyś szukałem fortisorba i nigdzie nie mogłem znaleźć, jedynie u dystrybutora ale długo trzeba było czekać wiec zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, maxler napisał:

Zgadza się. Od 6 miesiecy zacząłem też stosować ich premiks, jak narazie jestem zadowolony, w lutym będę robił korekcje w stadzie to będzie widać efekt po racicach. Teraz zacząłem stosować gorzkie sole też z Alltechu, ktoś może miał z nimi do czynienia? 

jaka cena za mycosorb? wstawił bys sklad witamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
29 minut temu, kr9292 napisał:

@maxlerPrzezuwaczka brała chyba sole z alltechuI

Ile dawałeś wcześniej mycosorba i gdzie go kupiłeś?

 

Kiedyś szukałem fortisorba i nigdzie nie mogłem znaleźć, jedynie u dystrybutora ale długo trzeba było czekać wiec zrezygnowałem.

Pisałem do niej na priv ale do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Ja teraz jak robię większe zamówienie(witaminy, mycosorb i gorzkie sole) to min 3 tys netto zamówienie i dostawa gratis. Teraz jak robię zamówienie to maks 3 dni robocze i jest dostawa. 

28 minut temu, Takisobierolnik napisał:

jaka cena za mycosorb? wstawił bys sklad witamin?

750 zł mycosorb. 

IMG_20191004_164753.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
35 minut temu, maxler napisał:

Pisałem do niej na priv ale do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Ja teraz jak robię większe zamówienie

Nie zaglądałam ze 3 tyg, ale już odpisałam. Będę teraz zamawiać gorzkie z Alltech, bo worek na 10 krów mi starczył i wreszcie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3
12 godzin temu, boo45 napisał:

odnosnie kombiboksow to ja jakbym robil u siebie to tylko te rury z luku podokrecam do obecnych stanowisk i tyle. do tego kilka bramek przesuwnych. Tylko niestety ale te 600+ jest tylko na ten rok, a na perspektywe 21-27 nic nie wiadomo wiec motywacja narazie za slaba

Nie chodzi o mi za bardzo o te 600+ tylko na zmiane systemu utrzymania na wolnostanowiskowy bo aktualnie mam 60 na uwięzi to jak bym przerabial to bym na 80 zrobił i by było napewno wygodniej 

I dojenie na hali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj