danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

maxler    316

Co teraz z tą gorączka Q. U mnie w okolicy od groma tego dziadostwa jest w stadach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jest choroba i żyją długo i szczęśliwie.... jasne

Pi 3 , BRSV i Q w jednym stadzie, to  tak 50 % jałowości gwarantowane rocznie, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
Dnia 26.01.2020 o 09:07, karol6130 napisał:

Kilka numerów dalej od tego gospodarza, będzie prawdopodobnie budowana obora na 500 sztuk. 

 

To jakis dobry bamber chyba 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Ja to tych bambrow nie rozumie. Ma taki 120 dojnych, spłaca obore, czyli odchodzi spory kredyt, to zamiast zatrudnić dobrego pracownika za dobre pieniądze, ktory by odciążył cała rodzinę od ogroma pracy, umożliwił wiecej wolnego czasu to ch** tam stawiamy obore na 500sztuk i dalej zalewamy kraj mlekiem ktorego i tak mamy nadmiar. Mleczarnie tylko się śmieją z nich ze nastepni murzyni sami sobie kajdanki założyli i mozna im cyk minimalna na przetrwanie cene z mleko dac. Sami sobie krecicie bata, zamiast dążyć do wygody i opanowania to beztołk totalny. Doisz bankami w ciasnej oborze to ok postaw nowa wieksza np na 60szt zeby wygoda paszowoz itp bylo ale nie z 30 na 120 wtedy to kasy bedzie. Otóż nie bedzie, kredyt na pół zycia i uwiazanie na amen.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie ma czegoś takiego jak nadmiar mleka w kraju rynek jest globalny. A czy 30 szt czy 300 to człowiek jest tak samo uwagę uwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ilośc produkowanego mleka się podobno nie zwiększa. Upadają najmniejsi, a wieksi wypełniają ich lukę zwiekszając produkcję lub liczbe sztuk 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz dużo rolników nie ma po prostu następcy, nie ma znaczenia czy mały, czy duży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Dnia 26.01.2020 o 08:55, Paulina1985 napisał:

jeszcze zależy do jakiej mleczarni oddajesz. 

@michalcium jasne, jeśli to jest gospodarstwo prowadzone z glową i o odpowiedniej wydajności. Jak ktos trzyma 30krów, z wydajnością 6tys, slabymi paszami i slabym żywieniem, gdzie ciagle krowy chorują i cielęta, to nawet dokupienie nowych 100sztuk nie poprawi sytuacji. Znam takiego jednego gospodarza i szybciej skonczył niż zaczął 😔😔

już nie przesadzaj 6 tyś to już dobra wydajność według mnie

1 godzinę temu, Mistrz18 napisał:

Ja to tych bambrow nie rozumie. Ma taki 120 dojnych, spłaca obore, czyli odchodzi spory kredyt, to zamiast zatrudnić dobrego pracownika za dobre pieniądze, ktory by odciążył cała rodzinę od ogroma pracy, umożliwił wiecej wolnego czasu to ch** tam stawiamy obore na 500sztuk i dalej zalewamy kraj mlekiem ktorego i tak mamy nadmiar. Mleczarnie tylko się śmieją z nich ze nastepni murzyni sami sobie kajdanki założyli i mozna im cyk minimalna na przetrwanie cene z mleko dac. Sami sobie krecicie bata, zamiast dążyć do wygody i opanowania to beztołk totalny. Doisz bankami w ciasnej oborze to ok postaw nowa wieksza np na 60szt zeby wygoda paszowoz itp bylo ale nie z 30 na 120 wtedy to kasy bedzie. Otóż nie bedzie, kredyt na pół zycia i uwiazanie na amen.

po prostu niektórzy mają plany i marzenia z kosmosu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Przed chwilą, Rolnik7343 napisał:

już nie przesadzaj 6 tyś to już dobra wydajność według mnie

6 tys to produkcja na granicy rentowności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6000 może być jak krowa nie choruje i zaciela się za pierwszym razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

Rolnik mhm dla mnie jak i zapewne dla wielu 6tys to żeby nie napisać dno powiem że lipa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Nie zaprzeczę bo nie ma czego zaprzeczać ;) u nas średnia ze zbiornika to jakieś 4,5-4,8 tyś od sztuki

 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

To słabo pany bo u mnie średnia 305 dniowa to 9000 i powolutku w ⬆️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Mistrz18 napisał:

co do tych artykułow to wiesz...ostatnio stwierdziłam, że lepiej poszukac wiedzy gdzies indziej 😳  

Z mojej okolicy dwoch gospodarzy likwiduje z wieloletnim doswiadczeniem, taka tendencja jest tez w innych rejonach z tego co opowiadał mi gość od korekcji, wiec nie wiem czy tak wzrosnie produkcja 🤔 

36 minut temu, Rolnik7343 napisał:

już nie przesadzaj 6 tyś to już dobra wydajność według mnie

 

...ale Ty zartujesz, no nie???? serio? ktoś jeszcze uwaza wydajność 6tys za DOBRĄ???, ja nie mowię, ze wszyscy mają mieć 11tysiecy, ale...nie popadajmy w skrajność. 

A swoją drogą @Rolnik7343 z czego sklada się wasza dawka ? tak z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś liczy też ile zostaje z tego mleka czy tylko aby słupek wydajności szedł w górę i dużo na konto wypływało i dużo wypływało? 

1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Nie ma czegoś takiego jak nadmiar mleka w kraju rynek jest globalny. A czy 30 szt czy 300 to człowiek jest tak samo uwagę uwiązany

Według mnie rodzinne gospodarstwa (pracują dwa pokolenia) to są max do 60-80 sztuk dojnych. Wtedy któreś pokolenia może zrobić sobie co jakiś czas wolne a ci co zostaną bez problemu ogarną o ile jest dobra mechanizacja. Powyżej to już potrzeba minimum 3 ludzi cały czas i nie ma wolnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xenia85    0

Witam

Jestem tu nowa , mąż mi polecił te forum może znajdę tu odpowiedz na mój problem. 

W gospodarstwie które prowadzimy z mężem mieliśmy problem z odchowem nowo urodzonych cieląt główny problem to biegunki. Zawsze są ale nasilają się późno jesienią i pustoszą nam Kojce . 😒Cielęta rodzą się spore wydają się zdrowe po Ok 2 tyg padaja . 

Zwracam się z prośbą o jakoś podpowiedz co robie źle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

Nie zaprzeczę bo nie ma czego zaprzeczać ;) u nas średnia ze zbiornika to jakieś 4,5-4,8 tyś od sztuki

 

ty zawsze naginałeś prawa matematyki :D licząc 20 groszy zysku z litra to jest kupa szmalu, no ale to i tak wiecej zysku niż z opasa :D

Edytowano przez rejvas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ale nie popadajmy w skrajności. Osobiście mam ubaw po pachy z ludzi podniecających się rankingami w federacji. Niestety, liczy się tu bilans zysków i strat a nie ranking wydajności. Niektórym ciężko to pojąć ponieważ są bombardowani od lat propagandą firm żyjących z rolników... Jeśli krowa dająca 12k zarobi u jednego 10 gr na litrze, a u drugiego krowa 7k zarobi 25gr, to kto na tym lepiej wyjdzie?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nieeeeee  to nie tak, im wyższa wydajność tym wyższy zysk i to jest nie podwazalne!!! A to ile komu z mleka zostaje to zależy od tego jakie inwestycje poczynił, jak jeden ma 12 i stare ursusy a drugi 12 i nowe fendty, jeden płaci po 100 za ha inny 20 i od tego to zależy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
55 minut temu, rejvas napisał:

ty zawsze naginałeś prawa matematyki :D licząc 20 groszy zysku z litra to jest kupa szmalu, no ale to i tak wiecej zysku niż z opasa :D

to zależy kto jak liczy bo kiedyś tu wyczytałem że zysk zaczyna się od 1,2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O to to. Lobby hf i federacji robi swoje. Cały czas powtarzam jak ktoś ma warunki i przy niskich kosztach ma 10 tyś to jest wtedy bamber bo kasy mu zostaje w ch.j ale jak się słucha ludzi lub czyta czy to w TA czy tygodniku rolniczym jak ludzie się chwalą że ma 12 tyś i któreś tam miejsce gdzieś tam a za chwile się żali że przy cenie 1,2 zł musi dokładać do interesu to się pytam gdzie ma rozum? Taki człowiek jest zazwyczaj murzynem u siebie na gospodarstwie  bo wykonuje rozkazy doradców, zootechników, żywieniowców itd. Oni go poklepują po plecach i zapraszają na wystawy i inne duperele bo doją go jak tylko mogą. Wszyscy zarabiają tylko taki rolnik zarabia najmniej. O ile przy tej cenie co jest teraz to mu zostanie to w kryzysie musi dokładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj