danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12196

tłuszczu chronionego nie dajecie do premi? na smak moźna dodać rzepakowej lub jak u mnie idzie expand39 z biofed bardzo chętnie zjadany


Adi821 napisał:

9 godzin temu, ThePerkins napisał:

U Was teraz też tak trzyma antybiotyk po karencji ?, mam sztukę po synoluxie 4 dni po upływie karencji i dalej wychodzi antybiotyk ( mleko z 4 strzyków z konwi )

Tak ostatnio po jakimś miało być 5 dni karencji a z 5 zrobiło się 13 🙄

chora lub oslabiona wątroba i przez to dłużej trzyma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

ja zauważyłem że tak od jesieni się przeciąga ta karencja, są oczywiście sztuki co kończą normalnie a i takie są co przeciągają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Somatyka znowu od paszy🤦trzy krowy co dostawały premie ćwiartki napuchnięte jak dostanie reszta będzie cyrk, udusze typa chyba. Jutro wyśle paszę do badania jak się potwierdzi to napiszę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7385

U mnie będzie teraz zmiana

Nowy mieszalnik, i nowa granulka 

Ostatnio przeszczepiłem autoszczepionką, gronkowiec, paciorkowiec 

Lekarz mówi że można dorzucić jeszcze coli 

No i jedna akurat teraz dostała 

I teraz się zastanawiam czy robić czy zrezygnować 

A jak robić to już i znowu dwa razy przeszczepić 

Czy może za pół roku dopiero 

Jeszcze można by zrobić to inaczej 

Teraz samo coli a później połączyć w jedno 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi821    0
20 godzin temu, slawek74 napisał:

tłuszczu chronionego nie dajecie do premi? na smak moźna dodać rzepakowej lub jak u mnie idzie expand39 z biofed bardzo chętnie zjadany

 

chora lub oslabiona wątroba i przez to dłużej trzyma ...

 

Nie wiem czy tym to idzie ta konkretna krowa chyba coś bo zasuszenie też jeszcze o tydzień dłużej ją trzymało 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Dziś mam chemię i niestety będę musiał kombinować z dojechaniem do białegostoku z powodu protestów , to wydłuży mi sporo drogę , ale ok, rozumiem protesty , choć to bardziej należałoby protestować pod domami polityków itp.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Protesty myślę że mogą wielu ludzi wkurzyć. Już czytałem że się ludzie wylewali że teraz to jak tylko zobaczą rolnika z hederem na drodze to od razu policja. Albo gestapo ekologiczne o nasylaniu kontroli do gospodarstw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Uff po ponad godzinie jazdy i kombinowaniu jak wjechać do Białegostoku , jakoś udało się uliczkami przez Turczyn ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
2 godziny temu, kampl napisał:

Protesty myślę że mogą wielu ludzi wkurzyć. Już czytałem że się ludzie wylewali że teraz to jak tylko zobaczą rolnika z hederem na drodze to od razu policja. Albo gestapo ekologiczne o nasylaniu kontroli do gospodarstw 

Każdy protest niesie za sobą utrudnienia ,nie ma co narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

U nas jak na razie jeden typek przez szybę powiedział, że jesteśmy nienormalni. Miał szczęście, że policja biegiem przyleciała bo już za nadkola łapali chłopaki. Policjant podszedł, zawrotka i migiem odjechać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jest tu ktoś kto dobrze ogarnia żywienie? Mam żywieniowca z firmy która sprzedaje pasze, wiem z czym się to wiąże, ale mleko wzrosło, problemów z krowami praktycznie niema, tylko cena tych zakupów trochę przeraża, jeżeli ktoś obeznany mógłby poświęcić chwilę byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

W miarę pokojowo było. Były nieliczne przypadki głupków ale większość dawala ok i szybę otwierali żeby powiedzieć że popierają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118
Napisano (edytowany)

w zielonym ładzie nie ma miejsca dla rolnictwa , kopalń , pracowników fizycznych różnych branż od sklepów po jakichś budowlańców i transport , bo to wszystko mają zastąpić roboty itp, w samym amazonie pracuje już 750tys robotów. ludzie mają być niewolnikami , dochód gwarantowany , cyfrowy pieniądz z terminem ważności , totalna inwigilacja i kontrola ... i wiele wiele innych takie są plany technokratów i globalistów..

 

temu karmią nas syfem , jak ma być 2x wzrost zachorowań na nowotwory , po covidzie to teraz pełno jakichś wirusów i bakterii , w szpitalach wielu chorych..

Edytowano przez Sean_Layton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Za kilka dni się okaże czy nasz nowy rząd jest za rolnikami. Czy zagłosują za zalaniem 400 tys ha torfów w całej Polsce czy będą przeciw. Wystarczy że się wstrzymają od głosu i to już jest liczone jako sprzeciw i ten projekt upada. Także już niedługo będzie wiadomo czy jeden z filarów zielonego bezładu się położy. 

Nasi dziadkowie po wojnie przymierali głodem bo kraj był zniszczony i rozkradziony więc gdzie mogli tam robili ziemię rolną aby jakoś wyżyć. Gdy to wszystko przynosi zyski to komuś sobie w UE ubzduralo to zniszczyć 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Ale kompromitacja. Krowa która za 3 tygodnie ma się cielic ma ruję ... Miałem bardzo podejrzenia ze coś nie gra. A i tak dałem ciała i nie sprawdziłem . I jeszcze z antybiotykiem zasuszylem... Jak to teraz ruszyć by dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Fatroximin podany miesiąc temu. Mleka  pewnie nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj