danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mistrz18    295
3 godziny temu, krzychu121 napisał:

Przechodził ktoś z was batalię z dostawcą energii? Mam problem ze zbyt niskim i wysokiem napięciem. Podczas dojenia spada nawet do 165 v a w dzień potrafi dawać ponad 255. Zakład olewa totalnie temat. 

U mnie identyko sytuacja jak sąsiad założył tania fotowoltaike, energetycy coś tam na transformatorze pozamienii to troszkę było lepiej ale ja sam brałem znajomego elektryka i u mnie założył nowa rozdzielnię na obore i tak porozkładał pobór na poszczególne fazy ze jest w miarę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
3 godziny temu, plati napisał:

Jakbyś miał typowy pobór gospodarstwa domowego to pewnie nie byłoby takich spadków 

 

Budowano u mnie w wiosce zakład przemysłowy i właściciel na własny koszt ciągnął 2km linii. 

 

Podobnie było z gospodarstwem rolnym, również zapłacił za postawienie transformatora i zbudowanie nowej linni.

Ale ten problem pojawił się jakieś 2-3 lata temu. Obiecywali że odnowią ten kawałek lini ale na obietnicach się kończy. Dlaczego mam ja płacić za zrobienie nowej lini? Biorą kasę to niech robią. 

26 minut temu, Mistrz18 napisał:

U mnie identyko sytuacja jak sąsiad założył tania fotowoltaike, energetycy coś tam na transformatorze pozamienii to troszkę było lepiej ale ja sam brałem znajomego elektryka i u mnie założył nowa rozdzielnię na obore i tak porozkładał pobór na poszczególne fazy ze jest w miarę ok

Jeśli nic nie wskóram to chyba też zacznę coś kombinować w tym kierunku bo już nerwicą bierze. Zbiornik się wyłącza i włącza. Przecież go szlak szybko trafi jak tak dalej będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nie wiem dlaczego masz, po prostu mówię Ci jak jest. Pretensje do tauron czy innego operatora.

 

Chociaż przecież miłościwie nam panujący strasznie ganili poprzednia władze za to że niemodernizowane sieci hamują rozwój energii zielonej. 

 

Może nadrobią te lata zacofania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    102
plati napisał:

16 godzin temu, krzys111 napisał:

Tych wetów. masz do d......py. Jeśli trawieniec nie przemieszczony zwykłych drożdży, tylko proporcji nie pamiętam. Moja pani wet. często stosuje u mnie i zawsze działa.

 

Energii podaj. Z jakiego powiatu jesteś? Moja pani wet. postawiła by ją na nogi.

 

Bardzo zauroczony jesteś ta Panią 😄

 

Nie znam veta który wyleczyl wszystkie przypadkowo więc tutaj byłbym ostrożny. Forum wszystko przyjmie  ;)

Nie jestem zauroczony tylko cenię tą panią vet. jako fachowca i człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Jak faktycznie masz tak niskie napiecie albo tak wysokie dzwoń na pogotowie energetyczne i mecz im dupe za każdym razem. Zgłoś do dostawcy pisemnie również. Niech założą miernik pod domem i będzie wszystko jasne. Możesz zgłosić ze sprzęty ci wysiadają. U nas 190v było kiedyś, zmienili linie i trafo. Szkoda że składałem o zwiększenie mocy po tym jak linie wymienili bo by dali grubsza pozniej facet mowil z firmy co zakładali. Jakbym znowu chciał zwiększyć to już by musieli dac nam trafo bliżej domu bo jesteśmy ostatni na lini 900m od trafo i to jest już taki maks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Telefonicznie to oni mają to w pompce. Można dzwonić do nich codziennie i za każdym razem innego kierownika dają. A potem rżną głupa że nikt o niczym nie wie i tak wkoło. Umowie się z radcą prawnym i niech napisze odpowiednie pismo i będzie wszystko jasne. Mam stabilizator który pokazuje jakie jest napięcie na poszczególnych fazach więc widzę cały czas wyniki. Zresztą zbiornik ma ustawione graniczne napięcie 187 v i ponizej się wyłącza. A wyłącza się praktycznie codziennie rano i wieczorem podczas dojenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
10 godzin temu, plati napisał:

Nie wiem dlaczego masz, po prostu mówię Ci jak jest. Pretensje do tauron czy innego operatora.

 

Chociaż przecież miłościwie nam panujący strasznie ganili poprzednia władze za to że niemodernizowane sieci hamują rozwój energii zielonej. 

 

Może nadrobią te lata zacofania

No i tu jest właśnie cały Kruczek. Cała ta zielona transformacja, certyfikaty CO2 w normalnych krajach nie spowodowała żadnych problemów. A u nas właśnie wszystkie te podwyżki cen są przez to że zamiast inwestować pieniądze z tego para podatku to myśmy to  przejadali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Ma ktoś dostęp do taniego mieszadła gnojowicy? Albo jakiś patent na wymieszanie lub budowę samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Zależy Jaki masz zbiornik. Bo jak podziemny to śmigło można kupić na olx bodajże samo. A reszta to myślę że ogarniesz, nie wiem czy rura grubościenna wystarczy kilka uchwytów i naped na wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Zbiornik pod rusztowy, spokojnie ciągnikiem się podjedzie, widziałem te śmigła, to za trochę większą cenę można całe znaleźć, strasznie to trogie jak za taki element

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Jeszcze są które pchają i które ciągną, chociaż nie wiem czy to nie kwestia założenia odrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Siał ktoś lucernę otoczkowaną yellow yacket z barenbrug. Chce kupić nasiona pod czysty zasiew i jestem ciekawy czy ktoś miał z tej firmy i jak doświadczenia z tą odmianą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1570

Siałem, ale ten rok suszy dał jej popalić, w dołkach super na górkach glina zacisnęła i lucerna się poddała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51
Napisano (edytowany)

Nie ma się co dziwić w tym roku miałem 4 letnią plantację planet z dsv i tak miał być to ostatni rok a po tej suszy zrobiło się 50% tego co było i poszła pod pług. Ciekawe jak wygląda ta mieszanka z koniczyną Aleksandryjską jako roślina osłonowa 

Edytowano przez mr1997
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
23 minuty temu, mr1997 napisał:

Siał ktoś lucernę otoczkowaną yellow yacket z barenbrug. Chce kupić nasiona pod czysty zasiew i jestem ciekawy czy ktoś miał z tej firmy i jak doświadczenia z tą odmianą 

Szczerze polecam. 

Mam teraz z DSV i widzę że jesteś słabsza od tej yellow yacket. 

10 minut temu, mr1997 napisał:

Nie ma się co dziwić w tym roku miałem 4 letnią plantację planet z dsv i tak miał być to ostatni rok a po tej suszy zrobiło się 50% tego co było 

Podobnie u mnie się to samo działo. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Dzięki za odpowiedź. Nasiona zamawiałeś z strony czy masz kogoś kto tym handluje w okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
Przed chwilą, mr1997 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Nasiona zamawiałeś z strony czy masz kogoś kto tym handluje w okolicy 

Zamawiałem na stronie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja rok temu ta mieszankę 3 odmian sialem I gdzie wilgoc to piekna była. W tym roku 3.5ha znowu wleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
Dnia 23.01.2024 o 18:34, danielhaker napisał:

Może nie ma zbieżności. U mnie pierwsza siedziała 12 lat, wymieniliśmy ze względu na przedłużenie wyciągu i automatycznie była za krótka. druga siedzi 11/12 lat i na razie nic się nie dzieje. Koło na przekładni jest jeszcze oryginalne. W miejscu zagięcia za oborą siedzi drugie

U mnie lina w zgarniaku chodziła 20lat w linii prostej,a sasiad ma ze chodzi jeden zgarniak po dwoch stronach i na zakrętach rwalo mu line to co roku musiał zmieniać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
Napisano (edytowany)

Ile dni max przed porodem można zrobić korekcję w poskromie ?

Edytowano przez krzychu121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51
Napisano (edytowany)

Jeśli mocno kuleje to lepiej nie czekać i zrobić odrazu . A ile czasu do wycielenia 

Edytowano przez mr1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Jeśli zwykły poskrom a nie kładziony na bok to myślę że można robić. Ja w swoim robię czasem i w zasuszeniu jeśli trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Hydraulicznym do mnie przyjeżdżają. Nie podnoszą krowy tylko łapią ją za nogę. Mam swój zwykły ale na nim muszę podnieść cały zad krowy żeby dobrać się do nogi. Jak coś z przodu się dzieje to idzie zrobić bez problemu no ale tył to już kłopot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj