danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

krzys111    105

U mnie robią korekcję zwykłym poskromem i twierdzą że do dwóch tygodni przed i po wycieleniu można robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Na uberisa czym szczepić ? Ubac czy coś innego ktoś poleci ?

mastibiovac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To jedynie został Ubac. Matiobiovac ma szczepy na kilka bakterii w tym na e.coli. Ubac, chyba ma tylko na szczepy uberisa. 

Najlepiej przetestować na swoim stadzie. Szczep ubaciem przed rok, jak nie będziesz widział efektów to spróbuj mastibiovakiem. Lub zrób na odwrót, szczepienie mam sens tylko wtedy kiedy szczepisz regulanie i wszystkie sztuki. Polecam ci dodatkowo szczepić jałówki przed porodem lub świeże pierwiastki. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Na uberisa czym szczepić ? Ubac czy coś innego ktoś poleci ?

Ubac stosuje już 3 lata i mam bardzo dobry efekt

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938

Ja miałem plan wdrożyć to tak, że od tej pory wszystkie w zasuszeniu szczepić i stopniowo całe stado będzie zaszczepione ale to będzie źle?, trochę kosztu będzie sporo zaszczepić wszystkie na raz . Podwód taki, że ten uberis się nie może odczepić i co jakiś czas mam jakieś wysypy pojedyńcze... Nigdy nie miałem do tej pory z tym problemu ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    105
ThePerkins napisał:

Ja miałem plan wdrożyć to tak, że od tej pory wszystkie w zasuszeniu szczepić i stopniowo całe stado będzie zaszczepione ale to będzie źle?, trochę kosztu będzie sporo zaszczepić wszystkie na raz . Podwód taki, że ten uberis się nie może odczepić i co jakiś czas mam jakieś wysypy pojedyńcze... Nigdy nie miałem do tej pory z tym problemu ... 

A myślałeś nad autoszczepionką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Ja miałem plan wdrożyć to tak, że od tej pory wszystkie w zasuszeniu szczepić i stopniowo całe stado będzie zaszczepione ale to będzie źle?, trochę kosztu będzie sporo zaszczepić wszystkie na raz . Podwód taki, że ten uberis się nie może odczepić i co jakiś czas mam jakieś wysypy pojedyńcze... Nigdy nie miałem do tej pory z tym problemu ... 

Przy Ubacu szczepisz przed porodem każdą krowę. Czyli nie pakujesz kasy, na wszystkie krowy od razu. Tam chyba trzeba zaszczepić 3 razy. Poczytaj sobie ulotkę na google. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
Napisano (edytowany)

Jeżeli odkryłem pryzme sianokiszonki na jakies 2,5 tygodnia będą jakieś straty przy temperaturze  2 stopni ciepła? 

Edytowano przez Ikyps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Ile u was za wrzucenie kextona wołają? U mnie 230 zl bierze. Miałem szczepienie na ibr/bvd I jeszcze coś to na sztuke w tym roku 20zl więcej jak rok temu. I mowil ze jedna szczepionka nie podrożała.

Zależy jaka sm masz tej sianokiszonki ale jak nie jest ciepła teraz to się nie powinna grzać, gorzej jak np u nas non stop deszcze to woda z paszowozu wtedy się leje. Ale ja tam 1.5t dziennie zużywam to co 3 dni odkrywać musze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
Napisano (edytowany)
8 minut temu, ChiquitaB napisał:

Ile u was za wrzucenie kextona wołają? U mnie 230 zl bierze. Miałem szczepienie na ibr/bvd I jeszcze coś to na sztuke w tym roku 20zl więcej jak rok temu. I mowil ze jedna szczepionka nie podrożała.

Zależy jaka sm masz tej sianokiszonki ale jak nie jest ciepła teraz to się nie powinna grzać, gorzej jak np u nas non stop deszcze to woda z paszowozu wtedy się leje. Ale ja tam 1.5t dziennie zużywam to co 3 dni odkrywać musze

Kexxton 190 bvd Mucosiffa 21(co pół roku)

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

przejdź na wyższy poziom i nie przykrywaj dziury palcem kilka lat nie wrzucam trzeba zadbać o okres zasuszenia i dobrze do porodu sole gorzkie i energia i kekston wek ...


ChiquitaB napisał:

Ile u was za wrzucenie kextona wołają? U mnie 230 zl bierze. Miałem szczepienie na ibr/bvd I jeszcze coś to na sztuke w tym roku 20zl więcej jak rok temu. I mowil ze jedna szczepionka nie podrożała.

Zależy jaka sm masz tej sianokiszonki ale jak nie jest ciepła teraz to się nie powinna grzać, gorzej jak np u nas non stop deszcze to woda z paszowozu wtedy się leje. Ale ja tam 1.5t dziennie zużywam to co 3 dni odkrywać musze


gliceryna bolusy energetyczne ...🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    938
13 godzin temu, krzys111 napisał:

A myślałeś nad autoszczepionką?

Sam nie wiem ... 

12 godzin temu, leszek1000 napisał:

Przy Ubacu szczepisz przed porodem każdą krowę. Czyli nie pakujesz kasy, na wszystkie krowy od razu. Tam chyba trzeba zaszczepić 3 razy. Poczytaj sobie ulotkę na google. 

Tak tak, 3 razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223

nie opłaca się 🙋‍♂️ wszystko drogie 🙆‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

Chcesz barenbruga dzwoń jarkowski agrohandel  cenę wynegocjujesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
27 minut temu, MichalForterra1993 napisał:

na jakiej stronie? barenbrug?

Kuźwa nie pamiętam. 😞

Wklepałem w Google sklep barenburg i mi wyskoczy sklep gdzieś z lubelskiego i na telefon załatwiłem sprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Kuzwa ktoś mi koparka zjeździł 200m skraju na szerokości 6m w lucernie . Jakieś ch.... stare slupy likwidowali po telekomunikacji. Teraz namierzyc ich nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

U mnie kextone 210, co ciekawe dany podczas ketozy jak pierwsza kroplówka ze sterydem nie zadziałała, dodatkowo przy drugiej kroplówce. Kiedyś taki manewr zadziałał. Za kroplówkę z lekami chyba 270 zł przy ketozie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
3 minuty temu, niesamowity90 napisał:

U mnie kextone 210, co ciekawe dany podczas ketozy jak pierwsza kroplówka ze sterydem nie zadziałała, dodatkowo przy drugiej kroplówce. Kiedyś taki manewr zadziałał. Za kroplówkę z lekami chyba 270 zł przy ketozie wychodzi.

U mnie kex 200 zeta. 

Kexton to podaje się minimu 1,5 tygodnia przed porodem a nie jak wystąpi ketoza. 

Sam kextone zanim zacznie działać to mija kilka dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
Napisano (edytowany)

Tutaj kroplówka i kilka dni po 0,5kg energii, później akurat może zacznie działać kextone

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj