danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

radekz200    6785
Napisano (edytowany)
13 minut temu, leszek1000 napisał:

Na pewno już ten kexxton był zużyty. 

nie zawsze u mnie też wypluła po 10 dniach ale żarła jak szalona to jej nie wrzucałem tylko drugiej wrzuciłem 😂

napewno nie był zurzyty bo było widać białe w środku a jak już jest pusty to tylko trochę zielonych soków wyleci 

6 minut temu, Troker1979 napisał:

A ten śmieszny plastik to się z czasem rozpuszcza czy zalega w krowie ?

puste wypluwają po jakimś czasie 😛

ja ostatni za kextona i duża buteleczkę eficur zapłaciłem 280 zł to albo ktoś się pomylił albo na dobra promocję trafilem

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

Też kiedyś stosowałem kextony ale po kilku przypadkach z nim związanych już z rok nie wrzucam i póki co żadnej ketozy. A tymi kextonami to na ubojni podobno dobry handel idzie sprzedają w promocyjnych cenach delikatnie zużyte😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
Napisano (edytowany)

eficur 148 zł płaciłem ostatnio

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
Troker1979 napisał:

A ten śmieszny plastik to się z czasem rozpuszcza czy zalega w krowie ?

zalega... na ubojni potrafi być i kilka sztuk ... często wypluwają po jakimś czasie czasem całego potrafią wypluć...


pawlak2507 napisał:

Też kiedyś stosowałem kextony ale po kilku przypadkach z nim związanych już z rok nie wrzucam i póki co żadnej ketozy. A tymi kextonami to na ubojni podobno dobry handel idzie sprzedają w promocyjnych cenach delikatnie zużyte😜

przeszłeś na ciemną stronę mocy 🤔🤣🤣🤣👍


radekz200 napisał:

ja ostatni za kextona i duża buteleczkę eficur zapłaciłem 280 zł to albo ktoś się pomylił albo na dobra promocję trafilem

trzeba było się przyznać że za tanio 🙋‍♂️ jak žle Ci za wodę policzyli to się upomniałeś 😜 a tak wet ma manko 🤦🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6785

no jak kolega pisze że eficur 148 to kexton musiał kosztować 132 to by się zgadzało 😛 ale eficur musiał potanieć bo był już chyba 190 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8
Dnia 24.01.2024 o 17:29, krzychu121 napisał:

Do transformatora mam kilka domów. U mnie jest przestarzała linia. Przed tym transformatorem już jest nowa i tam jest wszystko ok. Zostało nas kilka gospodarstw. Jak przychodzi pora dojenia to zbiornika na mleko nie włączę bo poprostu się wyłączy. W domu w mikrofali nic się nie podgrzeje. I tak mają wszyscy na tym transformatorze. Co najlepsze nie chcą tej linii dalej modernizować. Dlaczego ja mam za coś jeszcze płacić skoro płacę za przesył i prąd a nie są spełnione warunki. Odchył jest od 207 do 253 a u mnie zdarza się poniżej 170 a max i pod 260 podchodzi. Myślałem że może ktoś miał podobną sytuację. Chyba trzeba udać się do rady prawnego i niech pisze pismo o zamontowanie rejestratora napięcia. 

Dzwoń na pogotowie energetyczne rano i wieczorem aż przyślą kogoś kto założy rejestratory na linii. A jak chcesz żeby Ci linie zrobili to zrób zwiększenie mocy na 40 kw zapłacisz około 1000zl i będą musieli zrobić linię albo postawić bliżej Ciebie transformator. Tylko nie wpisywać we wniosku więcej niż 40 kw bo mogą wrzucić Cię na droższą taryfę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

I nie wpisywać gospodarstwo rolne bo na taryfę C cie wrzuca. Zwykły dom pisac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
23 minuty temu, Marco98 napisał:

Dzwoń na pogotowie energetyczne rano i wieczorem aż przyślą kogoś kto założy rejestratory na linii. A jak chcesz żeby Ci linie zrobili to zrób zwiększenie mocy na 40 kw zapłacisz około 1000zl i będą musieli zrobić linię albo postawić bliżej Ciebie transformator. Tylko nie wpisywać we wniosku więcej niż 40 kw bo mogą wrzucić Cię na droższą taryfę.

Tylko jak to ugryźć żeby zwiększyć do 40 kw a się nikt nie przyczepił? Wystarczy tylko napisać o zwiększenie do 40 kw bo tego potrzebuje czy będę musiał to jakoś udowodnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Do tylu możesz sobie zwiększać nikt nie będzie pytal po co. Tylko jest opłata za każdy kw który zwiększasz i musisz przedlicznikowe zabezpieczenie wymienic na b63. Oczywiście się czeka na pisma czy infrastrukturą spełnia wymagania na zwiększenie potem ewentualnie przyślą co oni muszą wymienic i chyba rok czasu na to maja

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

Ok dzięki. Trzeba będzie tego spróbować może coś się w końcu ruszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604

Zwiekszslem moc w tamtym roku i żaby pozostać na farmie G to do 25kw powyżej mogą się czepiać tak w energię poiinformowai bo chciałem fo 30 dociągnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104

Napisz że pompę ciepła będziesz w domu montował. A jak nie zamontujesz to nic im do tego

 

Jakie macie doświadczenia z pojeniem starszych cieląt siara. U mnie niewypał, rozciencze woda i dam 2,3,4 tygodniowe  zawsze biegunka. 

2 minuty temu, robert1226 napisał:

Zwiekszslem moc w tamtym roku i żaby pozostać na farmie G to do 25kw powyżej mogą się czepiać tak w energię poiinformowai bo chciałem fo 30 dociągnąć. 

Od lat g13 i 30 albo 35 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604

Może I masz rację mi wyraźnie powiedział że jak zrobię 25 to się nikt nie czepi, a  powyżej różnie może być,  a pompę ciepła mam ale co to ma do rzeczy pompa aż tyle nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951

W sumie można coś pokombinować. Pompa ciepła , dwie rodziny mieszkają, dwie indukcje itd. plus gospodarstwo i może by przeszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Może I masz rację mi wyraźnie powiedział że jak zrobię 25 to się nikt nie czepi, a  powyżej różnie może być,  a pompę ciepła mam ale co to ma do rzeczy pompa aż tyle nie potrzebuje.

Nawet 16 potrzebuje. Dolicz parę pier**l w domu. Plus to co potrzebne do gospodarstwa i wyjdzie dużo kw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
28 minut temu, krzychu121 napisał:

W sumie można coś pokombinować. Pompa ciepła , dwie rodziny mieszkają, dwie indukcje itd. plus gospodarstwo i może by przeszło 

Ja też mam podobny problem. Jesteśmy 3 na końcu linii a takie cyrki z prądem. Schladzalnika nawet nie włączysz podczas doju . Mamy przydział 35kw . Ponad rok czasu z PG walczyliśmy, przyjechali założyli rejestrator, po miesiącu zabrali i później wysłali papiery z odczytu że z ich strony jest wszystko w porządku i żeby coś dalej walczyć to trzeba byłoby robić cały przegląd linii w gospodarstwie. A bywa tak że napiecie na fazach jest 170 albo 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8
4 godziny temu, krzychu121 napisał:

Tylko jak to ugryźć żeby zwiększyć do 40 kw a się nikt nie przyczepił? Wystarczy tylko napisać o zwiększenie do 40 kw bo tego potrzebuje czy będę musiał to jakoś udowodnić?

Słuchaj musisz złożyć wniosek w dziale przyjęć. Tam dadzą Ci wszystkie wytyczne co trzeba zrobić i elektryk musi Ci zmodernizować przyłącze czyli zmienić linkę od słupa do licznika na grubszą i założyć zabezpieczenia c63 na pionie. To tyle. Ja już czekam na tafo. Miałem ten sam problem co u Ciebie zbiornik mi się wyłączał nawet jak sąsiad rano i wieczorem ciał trawę kosiarka elektryczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
2 godziny temu, maxler napisał:

Ja też mam podobny problem. Jesteśmy 3 na końcu linii a takie cyrki z prądem. Schladzalnika nawet nie włączysz podczas doju . Mamy przydział 35kw . Ponad rok czasu z PG walczyliśmy, przyjechali założyli rejestrator, po miesiącu zabrali i później wysłali papiery z odczytu że z ich strony jest wszystko w porządku i żeby coś dalej walczyć to trzeba byłoby robić cały przegląd linii w gospodarstwie. A bywa tak że napiecie na fazach jest 170 albo 250.

To widzę mamy identyczna sytuację. U mnie najniżej było 165 jak dobrze pamiętam. A najwięcej ponad 260. Ja jak doje to zbiornik jest wyłączony. Najgorzej jak ktoś się spóźni z dojeniem i np skończę obrządek o 17.30 jak zawsze a jakiś sąsiad trochę później pójdzie doić i skończy obrządek o 18 to do tej godziny muszę czekać z włączeniem zbiornika. Inaczej będzie się co chwila wyłączał. Kupiłem stabilizator napięcia za kilka tys to się poddał. Już druga płytka spalona. A elektrycy przyjeżdżają w południe i mówią że wszystko jest ok bo pokazuje im około 250 v . 

1 godzinę temu, Marco98 napisał:

Słuchaj musisz złożyć wniosek w dziale przyjęć. Tam dadzą Ci wszystkie wytyczne co trzeba zrobić i elektryk musi Ci zmodernizować przyłącze czyli zmienić linkę od słupa do licznika na grubszą i założyć zabezpieczenia c63 na pionie. To tyle. Ja już czekam na tafo. Miałem ten sam problem co u Ciebie zbiornik mi się wyłączał nawet jak sąsiad rano i wieczorem ciał trawę kosiarka elektryczną.

Dzięki za informacje. W przyszłym tygodniu się za to wezmę. Może do lata coś wskóram bo w lato jest najgorzej. Teraz to jeszcze jako tako i spada do 180-185 ale w lato to i 165 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768
Napisano (edytowany)

Ja zwiększałem na 40 bo też zależało mi na zabezpieczeniu b63. Bo do pompy od gnojowicy mam c40 zabezpieczenie😁 na wymianę trafo czekałem 3msc ale trafiłem na spoko kolesia na utrzymaniu. Przyjechal popatrzył, trafo było pierwsze od czasu jak prad na wsi zakładali. Do tego miało moc 50 a teraz jest 180 czy jakoś tak

U nas sasiad dodatkowo zgłaszał ze mu się sprzęty rybia przez napiecie.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj