danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    85
soltys48 napisał:

Jest ktoś zainteresowany zakupem takich jałówek ?Matki z wydajnością 7-8tyś. Stado pod oceną 

Cena 2000-2300

lokalizacja????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Chodziłaby pewnie z 10 lat i stalowa, ale szybko wyciera się te koło napędowe na którym jest owinięta lina 3 razy i później te liny na nim zachodzą pod siebie i wycierają się. Oryginał chodził 8 lat, wymieniłem koło napędowe i linę zamawiając od producenta wyciągu i już tylko 4 lata wytrzymało. Producent tłumaczy że z coraz gorszego materiału robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6978

Może nie ma zbieżności. U mnie pierwsza siedziała 12 lat, wymieniliśmy ze względu na przedłużenie wyciągu i automatycznie była za krótka. druga siedzi 11/12 lat i na razie nic się nie dzieje. Koło na przekładni jest jeszcze oryginalne. W miejscu zagięcia za oborą siedzi drugie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4005
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Jest ktoś zainteresowany zakupem takich jałówek ?Matki z wydajnością 7-8tyś. Stado pod oceną 

Cena 2000-2300

IMG_20240123_141001.jpg

IMG_20240123_141004.jpg

IMG_20240123_141007.jpg

IMG_20240123_141011.jpg

Ile mogą mieć mniej więcej kg ? Od Tomka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Krowa mi nie żre od piątku ,było dwóch weterynarzy dawali ruchamaxy sonda i z innej firmy coś podobnego po których na chwilę jest poprawa że trochę poprzeżówa i skubanie siana i zastrzyki dostała benzopenicylina i wcześniejszy wet też jakieś dał mnie wtedy akurat nie było. Krowa jest zacięło na 20lipca niema gorączki i pH moczu prawidłowe obaj mówią że żwacz nie pracuje,niema zapalenia wymienia praktycznie się nie załatwia a jak już to na sucho. Doradźcie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13140
Napisano (edytowany)
31 minut temu, logan3512 napisał:

 

Ruchamax propiosan energia dawka x3 możesz do tego pójło poporodowe dodać to wszystko vw 20l wody i sonda i wlewaj co dzień taką dawkę 

Można dodać normalnych drożdży lub probiotyku EM 1,5L 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    107

Tych wetów. masz do d......py. Jeśli trawieniec nie przemieszczony zwykłych drożdży, tylko proporcji nie pamiętam. Moja pani wet. często stosuje u mnie i zawsze działa.


Energii podaj. Z jakiego powiatu jesteś? Moja pani wet. postawiła by ją na nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278
logan3512 napisał:

Krowa mi nie żre od piątku ,było dwóch weterynarzy dawali ruchamaxy sonda i z innej firmy coś podobnego po których na chwilę jest poprawa że trochę poprzeżówa i skubanie siana i zastrzyki dostała benzopenicylina i wcześniejszy wet też jakieś dał mnie wtedy akurat nie było. Krowa jest zacięło na 20lipca niema gorączki i pH moczu prawidłowe obaj mówią że żwacz nie pracuje,niema zapalenia wymienia praktycznie się nie załatwia a jak już to na sucho. Doradźcie co robić

napisz kiedy wycielona czym karmiona wiek orientacyjny temperaturę zmierz jak najwięcej informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Niby osłuchiwali  to by chyba poznali się czy ma trawieniec gorączki niema cielną jest od 20 lipca pisałem ,Ma 12lat już zawsze zdrowa weta widziała tylko do inseminacji raz tylko chyba miała zapalenie zawsze zdrowa. Karmiona sianokiszonka kukurydza siano śruta . Kukurydza i sianokiszonka dość suche ,gorączki brak

18 minut temu, krzys111 napisał:

Tych wetów. masz do d......py. Jeśli trawieniec nie przemieszczony zwykłych drożdży, tylko proporcji nie pamiętam. Moja pani wet. często stosuje u mnie i zawsze działa.

 

Energii podaj. Z jakiego powiatu jesteś? Moja pani wet. postawiła by ją na nogi.

 

To może jakbyś zapytał tej wet o te proporcje tych drożdży, gliceryny było podawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
24 minuty temu, krzys111 napisał:

Tych wetów. masz do d......py. Jeśli trawieniec nie przemieszczony zwykłych drożdży, tylko proporcji nie pamiętam. Moja pani wet. często stosuje u mnie i zawsze działa.

 

Energii podaj. Z jakiego powiatu jesteś? Moja pani wet. postawiła by ją na nogi.

 

To może jakbyś zapytał tej wet o te proporcje tych drożdży, gliceryny było podawane

Ojciec dzwonił z domu bo ja teraz jestem w pracy że wezwał weta 3 raz bo niebardzo chciała wstawać i okazało się że poroniła kilka dni wcześniej chyba i że przesto tak chorowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys111    107

400 gram raz dziennie przez trzy dni. Daj lepszą energię, może coś z glikolem. Powodzenia

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8376
7 minut temu, logan3512 napisał:

To może jakbyś zapytał tej wet o te proporcje tych drożdży, gliceryny było podawane

Ojciec dzwonił z domu bo ja teraz jestem w pracy że wezwał weta 3 raz bo niebardzo chciała wstawać i okazało się że poroniła kilka dni wcześniej chyba i że przesto tak chorowała

Może być, że przez poronienie, ale ja bym kontrolował żwacz. Jeśli nie pracuje to 0,5l najlepiej bimbru, ewentualnie wódki, po 2 godz kontrola żwacza. Jeśli ruszy to paczka drożdży spożywczych na 100 kg masy ciała. Do tego można Ruchamax, duże opakowanie na raz, po kolejnych 2 godz. Do tego glikol polipropylenowy na pierwsze podanie 200 mg. Jeśli po tym będzie stabilnie pracował żwacz, to przez 2-3 dni co 12 godz naprzemiennie 4 paczki drożdży i 100mg glikolu oraz 100mg Ruchamaxu. Potem, do tygodnia Ruchamax i glikol, bez drożdży. Cały czas kontrola ruchów żwacza palcami na dole głodowym 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278

Mariuszu glikolu lepie raz dziennie 250ml niż 2x po 100 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8376

W takim przypadku moim zdaniem nie bardzo. Żeby tak podawać żwacz musi pracować normalnie, bez ograniczeń. A tutaj może tak nie być, więc lepiej nie przesadzać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12278

najlepiej to by było zbadać krew u krowy na pierwastki może być niedobór czy wapnia czy fosforu albo co jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    443

Mordo naucz się sam osluchiwac trawieniec bo może wędrować, miałem 2 takie przypadki. Żeby żwacz ruszyć wystarcza drożdże i ew. piwo, glikol żeby chronić przed ketoza. A te ruchamaxy sraksy zostaw na półce w sklepie nie marnuj pieniędzy. Wódki to sam się napij w weekend. Aa i Sławek dobrze pisze, lepiej raz dziennie 250ml. 100 nie jedzącej krowie to tyle co kartofel dla byka, tylko będziesz ją męczył niepotrzebnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Chcesz mogę dać Ci nr o nie

Podeślesz numer i lokalizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj