danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sean_Layton    118

Trzy rzeczy zauważyłem , chce mi się spać po 16 oraz ogólnie czuję żołądek inaczej troszkę pracuje i smak inaczej czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
45 minut temu, ChiquitaB napisał:

😅 na piecyku trzymamy 45st

Czyli jeszcze możliwe jest zamontowanie pompy ciepła. 
Teraz weź pod uwagę ilość zużywanego opału w ciągu roku, sprawność kotła i obliczy się w ten sposób ilość kWh zużytej energii cieplnej w skali roku. 
Wtedy ilość tych kWh / 4 (wartość SCOP dla gruntowej pompy ciepłą jaką można by przyjąć moim zdaniem) i wyjdzie ilość energii elektrycznej potrzebnej do zasilania pompy ciepła w skali roku. 
+ koszty montażu gruntowej pompy ciepła i raczej czar pompy ciepła pryśnie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To co najlepiej wychodzi do ogrzewania domu? Jak zaraz zakaża piecy gazowych piecy na opal stały i zostaje wielkie g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ja się czasem że swoim ojcem kłócę. Co prawda już mniej, jeden i drugi trochę spuścił z tonu ale niestety. I chyba nie da się inaczej,i on i ja mamy za krótki lont. A ja za mało rozumu bo młody człowiek powinien być bardziej świadomy że starszemu należy się szacunek i inne podejście. 

Ale no cóż jest jak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Troker1979 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

używa ktoś glukometru do pomiaru ciał ketonowych?

Ja używam. Potrzebne paski do ciał ketonowych no i nie każdy glukometr się nadaje. Musi być dwu funkcyjny. Jak Ci zależy to mogę nazwę sprawdzić swojego. Zamawiałem na allegro.  Fajna sprawa. Widzisz że krowa jakaś smętna, apetyt traci to możesz ketozę potwierdzić lub wykluczyć.

sprawdź 🙋‍♂️👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
19 minut temu, tomo12 napisał:

Czyli jeszcze możliwe jest zamontowanie pompy ciepła. 
Teraz weź pod uwagę ilość zużywanego opału w ciągu roku, sprawność kotła i obliczy się w ten sposób ilość kWh zużytej energii cieplnej w skali roku. 
Wtedy ilość tych kWh / 4 (wartość SCOP dla gruntowej pompy ciepłą jaką można by przyjąć moim zdaniem) i wyjdzie ilość energii elektrycznej potrzebnej do zasilania pompy ciepła w skali roku. 
+ koszty montażu gruntowej pompy ciepła i raczej czar pompy ciepła pryśnie :) 

 pryśnie ,nie pryśnie ,ale jak zakażą palić  w imię czegoś tam to przyjdzie się smarkać .  W starszym budynku to i nie wiedzieć co robić ,ale w nowszych gdzie energetycznośc wymagana jest ze 2,3 razy mniejsza  [zużycie] ,do tego odchodzi komin ,miejsce na zbiornik ,to i bardzo nie ma wyjścia . Od pompy to taniej wyjdzie ze dwie klimatyzacje po jednej na każdej kondygnacji. wtedy nawet koszt podłogówki odejdzie ,tylko z kolei woda użytkowa z elektryki ,a żeby było ciepło to trzeba by drzwi nie zamykać . No i alergikom kurz podnosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Skoro już mowa o kominach. Muszę kupić wycior do czyszczenia komina. 

 

Ktoś pamięta jaką średnicę kupował do komina z cegly. 120 czy 140?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
2 godziny temu, slawek74 napisał:

używa ktoś glukometru do pomiaru ciał ketonowych?

Slawek; tak na serio do czego ci to ,masz żywienie ogarnięte na tip top masz ocenę z której masz komplet informacji o każdej sztuce po co ci to.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
Napisano (edytowany)
42 minuty temu, plati napisał:

Skoro już mowa o kominach. Muszę kupić wycior do czyszczenia komina. 

 

Ktoś pamięta jaką średnicę kupował do komina z cegly. 120 czy 140?

 wejdż i zmierz ,a jak nie to rozłóż cegły na podłodze i pomierz . Normalnie cegła ma 6x12x 24 ,ale są i mniejsze ,nie mówię o cegłach przedwojennych bo tam jeszcze większy rozmach ,. Szamotowe to też różnie . Komin  ,środek zależny od wielkości budynku . Zmierzyć    kup większy i najwyżej pościnasz ,u mnie podłużny ,,luft'' ,to podocinałem na kształt ,,cegłu''

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
MajsterMarian napisał:

Był przypadek, że krowa się całym ziemniakiem zadławilła

najgorsze to średniaki ...


Troker1979 napisał:

no to mam taki tylko jeszcze nie używałem kupiony rzeczywiście chyba za mniej niż polowę chyba 120 plus paski 50szt za 40zł około teraz trzeba próbować i badać


robert1226 napisał:

2 godziny temu, slawek74 napisał:

używa ktoś glukometru do pomiaru ciał ketonowych?

Slawek; tak na serio do czego ci to ,masz żywienie ogarnięte na tip top masz ocenę z której masz komplet informacji o każdej sztuce po co ci to.?

do bicia rekordów 😛 😉😎 a tak powaźnie do lepszego i szybszego rozpoznania czy wszystko jest ok czasem trzeba skontrolować czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
5 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Jakby im telefony zabrać to by poginęli i nie wiedzieli co począć 🤣

Ktoś wredny mógłby powiedzieć, że wielu z twojego pokolenia(czy tam starszego) jak zabrano możliwość kradzieży paliwa i nawozów z PGR-ów to też poginęli i nie wiedzieli co począć. ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Widzę że mało wiesz o PGR bo  były bankrutami już w końcu lat 80....wielu rolników wykupiło graty i ziemię na początku lat 90i mają się dobrze i dziś się śmieją ...🤣....wiec  było dokładnie na odwrót  😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
1 godzinę temu, kizak napisał:

 wejdż i zmierz ,a jak nie to rozłóż cegły na podłodze i pomierz . Normalnie cegła ma 6x12x 24 ,ale są i mniejsze ,nie mówię o cegłach przedwojennych bo tam jeszcze większy rozmach ,. Szamotowe to też różnie . Komin  ,środek zależny od wielkości budynku . Zmierzyć    kup większy i najwyżej pościnasz ,u mnie podłużny ,,luft'' ,to podocinałem na kształt ,,cegłu''

Wejdź i zmierz. Wspaniała rada wujku...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Kto miał wtedy rozum to dziś nie czapkuje o dzierżawy ...🤪

Weź ty sołtysik wytłumacz jak było jak ciebie wtedy na świecie nie było 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
4 godziny temu, MajsterMarian napisał:

Był przypadek, że krowa się całym ziemniakiem zadławilła

Tak. Miałem taki przypadek. Urosła 2x w kilka godzin. Konieczne było przebijanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
13 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Widzę że mało wiesz o PGR bo  były bankrutami już w końcu lat 80....wielu rolników wykupiło graty i ziemię na początku lat 90i mają się dobrze i dziś się śmieją ...🤣....wiec  było dokładnie na odwrót  😲

Jakiś mały procent, większość albo została na tym samym poziomie, albo wyleciała. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
8 minut temu, Bogdan_ja napisał:

.🤪

Weź ty sołtysik wytłumacz jak było jak ciebie wtedy na świecie nie było 😲

Był 

 

2 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

A to był i ojca ani matki wtedy nie miał 🤔

Ojciec nie myślał w ten sposób jak ja 

 

 

Inaczej byłbym w innym miejscu niż teraz jestem

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
1 minutę temu, kampl napisał:

Tak. Miałem taki przypadek. Urosła 2x w kilka godzin. Konieczne było przebijanie 

Ty chyba się wzdęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
Przed chwilą, kampl napisał:

Tak. Miałem taki przypadek. Urosła 2x w kilka godzin. Konieczne było przebijanie 

Wielu tak miało. Moja kiedyś jabłkiem się zadławiła.

Jednak uważam że NAUCZONE mogą jeść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 minutę temu, Leszy napisał:

Jakiś mały procent, większość albo została na tym samym poziomie, albo wyleciała. 

Z czego wyleciała ..PGR należał do państwa a nie do rolników ...chłopie o czym ty bredzisz 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
Napisano (edytowany)

O rolnikach przecież piszemy, i tym waszym wspaniałym pokoleniu ;) 

Edytowano przez Leszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj