danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1599

No właśnie która jest lepsza czy może ta super energia , bo daje delicje ale jakoś szału nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, kizak napisał:

 tylko że w 2001 r cięzko było grosz złapać ,w unii nie byliśmy, nie było doplat ,ale według dochodów te 9 tys to też było kupę kasy . 

Niektórym to zawsze coś nie pasowało i właśnie zawsze znaleźli wymówkę ...pewnie że były ciężkie czasy bo ani sprzętu ani wielkich pieniędzy nie było ale zostanie na 15 /20 ha to trzeba był rozumieć że ziemię rozkupia inni i się skończy ...w 90 latach na 15 ha ojciec miał trzydziestkę i tyle ...trza był kupić złom z PGR albo skr wyremontować i robić ...o nowych maszynach się nie śniło jak się ziemię kupowało ...

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Pisałem tu ostatnio. Chyba 1906 brutto jak dobrze pamiętam. Tydzień temu zamawiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

Jaki potas pod kukurydzę najbardziej się opłaci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6918

💩

14 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Wtedy kto chciał to ziemi było do oporu i za grosze tak naprawdę 

Kto miał wtedy znajomości w partii to faktycznie się nachapał. Dziś 99% z nich podczas kampanii wyborczej ma banery reklamowe PSLowców na płotach

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009

Ziemia była tania i wystarczyło tylko płacić i brać ...żadna partia nie była już potrzebna bo epoka komuny poległa ...chłop mógł kupić ziemi po byłym PGR .,🤪

Większość dziwowala się a po co a na co ..toć to się nie opłaca itp...😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12214

ale chrzanisz bez sensu...🤦 chyba w innej Polsce źyjesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009

Ty w Polsce Andrzejowej ostales ..i nic się nie dało kupić 🤣

Przez 20 lat 😲

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
49 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ziemia była tania i wystarczyło tylko płacić i brać ...żadna partia nie była już potrzebna bo epoka komuny poległa ...chłop mógł kupić ziemi po byłym PGR .,🤪

Większość dziwowala się a po co a na co ..toć to się nie opłaca itp...😁

Tak się zastanawiam skoro ty i twój ojciec o wszystkim widzieliście, ze ziemia była tania i trzeba było dużo kupować to czemu nie poszliście w ślady np Romanowskich? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009
Napisano (edytowany)

Bo my skromne ludzie i biedne i ja kupiłem tylko wszystkiego  40 ha ...zawsze to więcej jak 3 ha 😁 Sąsiedzi kupowali po 100 /150ha  itp. ...bo to bogacze były ..🤪

Dziś z synem mamy 90 ha i nam dosyć ...nie zamierzamy powiększać ..

Może nawet się odsprzeda nad jeziorem parę działek 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14163
56 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Ziemia była tania i wystarczyło tylko płacić i brać ...żadna partia nie była już potrzebna bo epoka komuny poległa ...chłop mógł kupić ziemi po byłym PGR .,🤪

Większość dziwowala się a po co a na co ..toć to się nie opłaca itp...😁

Kolega mój co uchodzi za mojego teścia wziął ogromny na tamte czasy kredyt i kupił 120ha razem z budynkami. Opowiadał że nie szło tego kosić a granic to już wogole bo od kilku lat żyło to swoim życiem. Z budynków pgrusy pokradli nawet poidła i żarówki, wszyscy odwodzili go od pomysłu brania się za to, a ten po kilku latach dokupił kolejny taki kompleks z ziemią. Teraz go wyzywają od złodziei bo nie bał się zaryzykować. Po 25 latach mówi że teraz jest go stać kupić nową maszynę i się nie boi a do tej pory tlukl i handlował gzarami z zachodu 

8 minut temu, krzychu121 napisał:

Tak się zastanawiam skoro ty i twój ojciec o wszystkim widzieliście, ze ziemia była tania i trzeba było dużo kupować to czemu nie poszliście w ślady np Romanowskich? 

Ja kiedyś się potknąłem i przewróciłem ale jakbym wiedział to albo bym nie szedł tam albo wolałbym się w tym miejscu powoli spokojnie położyć. Nie dla wszystkich posiadanie jakiegoś licznego areału to szczyt marzeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

 

6 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Bo my skromne ludzie i biedne i ja kupiłem tylko wszystkiego  40 ha ...zawsze to więcej jak 3 ha 😁 Sąsiedzi kupowali po 100 /150ha  itp. ...bo to bogacze były ..🤪

Dziś z synem mamy 90 ha i nam dosyć ...nie zamierzamy powiększać ..

Może nawet się odsprzeda nad jeziorem parę działek 🤔

Czyli ty mało rozwojowy jak na swoją okolice.  :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

Kolega mój co uchodzi za mojego teścia wziął ogromny na tamte czasy kredyt i kupił 120ha razem z budynkami. Opowiadał że nie szło tego kosić a granic to już wogole bo od kilku lat żyło to swoim życiem. Z budynków pgrusy pokradli nawet poidła i żarówki, wszyscy odwodzili go od pomysłu brania się za to, a ten po kilku latach dokupił kolejny taki kompleks z ziemią. Teraz go wyzywają od złodziei bo nie bał się zaryzykować. Po 25 latach mówi że teraz jest go stać kupić nową maszynę i się nie boi a do tej pory tlukl i handlował gzarami z zachodu 

Ja kiedyś się potknąłem i przewróciłem ale jakbym wiedział to albo bym nie szedł tam albo wolałbym się w tym miejscu powoli spokojnie położyć. Nie dla wszystkich posiadanie jakiegoś licznego areału to szczyt marzeń 

Ja to wiem ale Bogdan próbuje uświadomic innym że ziemia była tania, do oporu jej było i bez układów można było wszystko brać i tylko głupki nie kupowali. A sam nakupił parę ha. A należy też dodać że ktoś np gospodarujący pod jakimś większym miastem za kupno 1 hektara zapłaciłby taka samą kwotę jak za Bogdana 90 ha w tamtych czasach. Trzeba sobie uzmysłowić że nie wszędzie ziemia było po 200 zł i brał kto chciał. W większości przypadków przetargu jeszcze nie ogłosili a już ziemia była sprzedana. A przetarg to formalność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009
Napisano (edytowany)

Człowiek nie niewolnik i rozwój trza mierzyć rozumem i portfelem ....dziś to minimum to 55 ha żeby cokolwiek myśleć o hodowli itp....a te 90 ha to już taki sobie komfort wyboru dla syna że hodowlę może olać ....

5 minut temu, krzychu121 napisał:

 

Czyli ty mało rozwojowy jak na swoją okolice.  :)

 

Generalnie jest kilku większych to fakt ale 80 % to okopali się przy  15/20 ha i plują sobie na buty teraz .

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
1 minutę temu, Bogdan_ja napisał:

Człowiek nie niewolnik i rozwój trza mierzyć rozumem i portfelem ....dziś to minimum to 55 ha żeby cokolwiek myśleć o hodowli itp....a te 90 ha to już taki sobie komfort wyboru dla syna że hodowlę może olać ....

 

Zależy dla.kogo te minimum i jakiej ziemi. Sam mogę stwierdzić po swojej okolicy gdzie są różne klasy gleby. Wolałbym 15 ha 3-4 klasy niż 45 ha 6. Tylko prawdziwej 6. Bo większość ma w papierach 6 a tam w rzeczywistości 4 . Więc ktoś może mieć na 100 ha a będzie dużo słabiej na tym wychodził niż ktoś z 30 ha ale dobrej ziemi. Ma której buraki, rzepak itd będzie bez problemu rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009
Napisano (edytowany)

U mnie przeważa 4 a/b choć mam po ojcu 15ha  piachu ..syn 4 klasa najsłabsza, 35 ha w jednym kawałku ...u mnie największy kawałek 22 ha ...

Ziemia bajka jak na moje rejony .

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571

Ojciec gdzieś w połowie lat 90tych kupił 5 ha po niecałe 2500. Agencja to nawet na 10 lat rozkładała. Ziemia kupę lat odłogiem leżała. A mógł wtedy kupić i 200 ha ziemi III - IV klasy blisko domu ale to już były działki po kilkadziesiąt ha a w domu kaczak, sześdziesiątka 3 garowa, lekkie brony, pług 3 skibowy i poznaniak. A i kosiarka rotacyjna wspólna wioskowa z funduszu sołeckiego. Te 5 ha spłacił w kilku ratach z wypłat za mleko a było kilkanaście krów i mleko nie miało ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19814
2 godziny temu, Bogdan_ja napisał:

Ziemia była tania i wystarczyło tylko płacić i brać ...żadna partia nie była już potrzebna bo epoka komuny poległa ...chłop mógł kupić ziemi po byłym PGR .,🤪

Większość dziwowala się a po co a na co ..toć to się nie opłaca itp...😁

Ogar ile ziemi kupiłeś po PGR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3009

kolegi zapytaj co wszystkich ponoć zna i wszędzie i ma znajomych 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj