danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    793

Powiem Ci ze jade z żoną i widzę fajne auto i mówię że fajne auto, a ona do mnie że jej się nie podoba bo kolor brzydki 🤣 I weź tu z kobitą gadaj. Kolor ok tylko wnętrze do mnie nie przemawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    443
5 godzin temu, kampl napisał:

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Warto pytać bo bardzo w porządku jesteście. Tak jak wcześniej pisałem, dość trudno mi znaleźć miejsce gdzie zrobić próbę. Więc wolałem leczyc niż czekać. Może uda się to zbadać. Dzisiaj zawołam weterynarza. Także to co pisaliście to mniej więcej spełniałem. Masciami smaruje. Magnez z wapniem podawałem bo zaczynalo brakować.  Krowa z 0 l już weszła na 20l dziennie. Pobiera ale słabo przeżuwa, ślini się, ciężko wstaje. Ogólnie coli to niezły morderca. 

To i tak nieźle się zakręciłes. U mnie były przypadki że po coli laktacja z glowy mimo że z leczeniem nie czekałem...

6 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Do wchirza zadzwoń mi tam współpraca z nimi dobrze idzie

A jak sztuki po ich nasieniu? Ja że shiuz nie jestem jakoś mega zadowolony, ani specjalnie duże ani mleczne. Wybieraliśmy pod poprawę pokroju ale mało sztuk faktycznie ładnych wyszlo, większość przeciętna. No i bardzo dużo bykow się rodzilo. Odkupiłem parę słomek z ABS od znajomego, zobaczymy co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8382
45 minut temu, tumiwisizm napisał:

A jak sztuki po ich nasieniu?

SM i MO słabe. Co do HF to nie moja opinia, ale ponoć ujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    590
17 godzin temu, danielhaker napisał:

subkliniczna ketoza to ok. 30-40mg/dl, poniżej 30 kliniczna. W okolicach 20 krowa jest już w fazie zasypiania. Prawidłowy poziom jest chyba ok. 60. Odchył w drugą stronę, tzn w górę zazwyczaj oznacza zatrucie/wirusówkę

To chodzi o to że paski na glukozę Używasz i przeliczasz? Pytam bo nie zawsze mam czas na bieżąco śledzić forum.

8 godzin temu, pawlak2507 napisał:

Tydzień zapalenie i nic nie robiłeś z tym czy coś dawałeś? Sam chyba do lekarza też nie czekasz tydzień z wizytą jak coś dolega (co innego kolejki) ale krowie od razu trzeba coś podać i tutaj ketoprofen i np marbox

Marbox ma taką zaletę że dedykowany na ecoli i krótka karencja. W Mlekpolu nie wychodzi w badaniu na antybiotyk. Nie wiem jak hamujące.

7 godzin temu, kampl napisał:

Ok. Dzięki za odpowiedzi. Warto pytać bo bardzo w porządku jesteście. Tak jak wcześniej pisałem, dość trudno mi znaleźć miejsce gdzie zrobić próbę. Więc wolałem leczyc niż czekać. Może uda się to zbadać. Dzisiaj zawołam weterynarza. Także to co pisaliście to mniej więcej spełniałem. Masciami smaruje. Magnez z wapniem podawałem bo zaczynalo brakować.  Krowa z 0 l już weszła na 20l dziennie. Pobiera ale słabo przeżuwa, ślini się, ciężko wstaje. Ogólnie coli to niezły morderca. 

W normalnym ludzkim laboratorium zrobią Ci posiew z mleka. I to bardzo dokładnie określą rodzaj paciorkowca czy gronkowca z jakiej grupy pochodzi. Antybiogram też będzie ale na ludzkie leki więc trzeba zweryfikować to z tym co dostępne w lecznicy zwierząt.

1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

To i tak nieźle się zakręciłes. U mnie były przypadki że po coli laktacja z glowy mimo że z leczeniem nie czekałem...

A jak sztuki po ich nasieniu? Ja że shiuz nie jestem jakoś mega zadowolony, ani specjalnie duże ani mleczne. Wybieraliśmy pod poprawę pokroju ale mało sztuk faktycznie ładnych wyszlo, większość przeciętna. No i bardzo dużo bykow się rodzilo. Odkupiłem parę słomek z ABS od znajomego, zobaczymy co bedzie.

No ja teraz jestem na etapie wycieleń ostatnich sztuk inseminatora i swoich z SHiUZa to niebo a ziemia. Super jałówki kontra niedoroby z promocji np Konrada i to co najmniej średnia półka bo zawsze brałem teoretycznie te lepsze. Tylko jakie to lepsze jak  dany byk jest w top topów a w następnym katalogu ledwo się łapie. Ot promocja. Tak zacząłem trochę śledzić katalogi po paru porażkach. Albo te najtańsze. Mleczność super a nogi porażka. Ile to się podoi? Pytanie retoryczne. Szkoda że teraz to prawie już tylko wycena genomowa a nie na córkach. Byk się dobrze zapowiada ale czy się sprawdzi to już niewiadoma. To co się sprawdza to długo jest w katalogu jak nie to szybko z niego znika. A i polecam brać mniej słomek a więcej byków. Bo jak jakaś partia że tak powiem uniwersalna się nie sprawdzi ta cały sort urodzeń do tyłu w rozwoju genetyki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Węże powietrzne i mleczne kupujecie gdzieś u okolicznych sprzedawców czy macie jakąś stronkę na internecie i polecacie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12280

ja od lokalnego ,,domokrążcy,, zawsze pomoże w razie jak coś poważniejszego potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    8

Bierze ktoś buhaje z intergenu? Jakieś opinie pozytywne/negatywne może ktoś coś ma, albo wie? Pytam, bo sam jestem zainteresowany tą firmą. Buhaje z wyceny genomowej czy konwencjonalnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    273
5 godzin temu, tumiwisizm napisał:

A jak sztuki po ich nasieniu? Ja że shiuz nie jestem jakoś mega zadowolony, ani specjalnie duże ani mleczne. Wybieraliśmy pod poprawę pokroju ale mało sztuk faktycznie ładnych wyszlo, większość przeciętna. No i bardzo dużo bykow się rodzilo. Odkupiłem parę słomek z ABS od znajomego, zobaczymy co bedzie.

Sztuki bardzo ładne porody lżejsze niż wws dla porównania, tylko że biorę tam górną półkę, a na brak cieliczek nie można narzekać, moim zdaniem mają dobry towar w dobrej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Miał ktoś tak że w irz rejestrował urodzenie i później nie mógł zweryfikować,  bo oni zaczęli serwisować stronę. Wziąłem opcje zapisz pozycje , ale nigdzie tego nie widzę. Zapisywał ktoś tak? 8 szt i nie chce mi się od nowa tego wklepywać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3306

@Primula94 Zmartwię Cię, ale niestety będziesz musiał jeszcze raz wklepywać te wszystkie dane, żeby zgłosić urodzenie, bo niestety ale irz jak na razie to nie ma opcji zapisu danych w chmurze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco98    8

Można szczepić od bvd i ibr od razu w jednym dniu czy musi być jakaś przerwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Przerwa minimum coś około 2 tyg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6979
17 godzin temu, Troker1979 napisał:

To chodzi o to że paski na glukozę Używasz i przeliczasz? Pytam bo nie zawsze mam czas na bieżąco śledzić forum.

Nie tyle przeliczam co interpretuję wynik na innej skali. W lecznicy która mnie i Sławka obsługuje lekarze też tylko na glukozowych badają

 

Miałem któregoś dnia napisać, że już nie pamiętam kiedy ketozę miałem. Z kilka lat. Dziś przyjrzałem się jednej krowie, bo od jakiegoś czasu niespecjalnie jest chętna do jedzenia. Pomyślałem zmierzę jej cukier

422856801_688008103483558_7556277245630872638_n.jpg

Bingo :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

U nas szczepimy w jednym dniu, wet nie widział przeciwskazan. Może od szczepionek zalezy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    956

W zetorze forterra 105 brak nawiewu. Wcześniej trochę było słychać jak piszczy nieraz. Żeby tam się dostać dach trzeba zdjąć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608
4 godziny temu, danielhaker napisał:

Nie tyle przeliczam co interpretuję wynik na innej skali. W lecznicy która mnie i Sławka obsługuje lekarze też tylko na glukozowych badają

 

Miałem któregoś dnia napisać, że już nie pamiętam kiedy ketozę miałem. Z kilka lat. Dziś przyjrzałem się jednej krowie, bo od jakiegoś czasu niespecjalnie jest chętna do jedzenia. Pomyślałem zmierzę jej cukier

422856801_688008103483558_7556277245630872638_n.jpg

Bingo :ph34r:

Czemu nie mierzysz paskami od ketozy tylko cukier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85

Czy ktoś bada u siebie mleko na obecność antybiotyków w mleku ,Mam zamiar kupić taki aparat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    518

Hej przyjmują wam w gminie ten pobrany z irz wykaz djp do zwrotu akcyzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalsky30    518

Pisałeś niedawno, że nie. Posłuchałem i zamówiłem listownie... Teraz mam taki i taki😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Kvl napisał:

@arosaw100 ja sam nie mam ale znajomi używają takiego https://chemix.olsztyn.pl/pl/p/INKUBATOR-DO-DELVOTESTOW/838 

Ciekawe czy wyniki się sprawdzają podług  mleczarni ja znalazłem za 600zł inkubator i paski 30 sztuk za 200 zł. Dzwoniłem do producenta to twierdzi że mleczarnia moia używa taki sam 

https://bentleypolska.pl/produkty/aparatura-laboratoryjna/wykrywanie-pozostalosci-antybiotykow-w-mleku/testy-bioquick-4in1-btcc/

Edytowano przez arosaw100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj