danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eliot    110
2 godziny temu, slawek74 napisał:

Stąd biorę i nie narzekam mam chęć na tego z okladki 🤭

20240201_084420.jpg

Trzeba poczekać bo kosztuje swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305

ale do wypasu też?

tumiwisizm napisał:

30 minut temu, RusiL napisał:

A o którym shiuz mowa?

Piątnica 

U mnie Olecko. Z jakością nasienia nie było problemu, ale gdy miałem od nich kontener to wkurzało mnie podejście do klienta i brak przepływu informacji o zmianie ceny za obsługę kontenera i zmianie progu za ile trza kupić nasienia żeby w przyszłym roku nie płacić za azot. Kierowca mówił że stracili sporo hodowcow przez taką politykę. Nie biorę już od nich 2 lata a kontener zdałem w styczniu i kupiłem swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Wcześniej jeździł inseminator i miał z MCB nasienie. Poszedł na emeryturę i zostało jedynie korzystać z veta. Mają z Alty nnasienie uważam że jest to zmiana na gorsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230

Trzeba kupić z 5 porcji tego vifi to z 10 cielaków się zrobi 🤭😛


Daniel chyba 300netto 🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Szkolenie jest dla kasy. Wszystko unia sfinansuje. Czyli my. A te szkolenie to każdy wie jak będzie wyglądało 

Dla kasy czy nie dla kasy to ja już mam dość tego j**nietego systemu. Nie wiem czy przypadkiem on linę tego nie robili. Ale jak ja mam mam ochoty jechać na cały dzień i słuchać tego (pomimo że jakaś wartość to posiada).

A propo krowy. Poddałem się, dostała mastijet. Jestem pewien że to ecoli. Obmyśliłem też temat: Kupuje chlor. I wlewam do butelki po płynie do okien i psikam codziennie aż ten syf zginie. rapicyd też będę stosował. A jak się wkurwie to zasypie te krowy wapnem że mi zgarniacz stanie jak będę wypychał gnój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ja raz na tydzień-dwa sypie dezosan vigor. Żadnego dopingu nie robię i komórki poniżej 300. Ważne jest żeby krowy miały sucho i czysto. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Troker1979 napisał:

Ja znowu preferuje przezroczyste bo wolę patrzeć do góry na przewód niż zginać się do kolektora by stwierdzić koniec dojenia. A i widać na przykład jak mleko z krwią idzie. Jak ma się halę udojową czy duovaki to  nieprzezroczyste pewnie i lepsze.

ja tak samo


danielhaker napisał:

U mnie lekarz mówi że śmiało budowlane sypać i krowom nic nie będzie

mi kazał mieszać 25 kg budowalenego + 75 kg kredy pastewnej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
19 minut temu, niesamowity90 napisał:

Teraz będę bez veta diagnozował keto, przyszła przesyłka.

IMG_20240203_194432_780.jpg

Mam taki sam. Norma ponoć do 1,2 ale lepiej poniżej 1. 2-3 to nie tragedia szybka akcja pomaga ale powyżej to już mocny alert. Bywało i pod 6. Ale to takie wynalazki bo raczej dobrze żywię. Fajna sprawa bo przy problemach np jedzeniem, osowiałością przynajmniej ketozę można wykluczyć za piątaka.

A i sobie ketozę można zmierzyć ale nie odważyłem się jeszcze 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6939

Też mam taki sam, tylko ja paskami cukrowymi mierzę. Ostatnio za 50szt 20zł dałem na olx, a czasami i za darmo oddają po zmarłych cukrzykach

20 minut temu, dabrowskit napisał:

mi kazał mieszać 25 kg budowalenego + 75 kg kredy pastewnej

Ciekawe, trzeba obadać temat

4 godziny temu, slawek74 napisał:

Daniel chyba 300netto 🤭😁

Jedno mi się ciśnie 🙈 https://www.youtube.com/watch?v=Qra2Avlht2I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Pierwsza pacjentka miała 1,7. Dostała energię. wet mówił, że powyżej 2,5 już lepiej kroplówką jechać. Też mi się wydaje że żywienie mam dobre, a jednak ketozy się zdarzają. Może błędy w zasuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Nie wszystko da się zauważyć. Mi się wydaje że mam nawet nadwyżkę energii bo tak wolę względem białka, Są jednak indywidualne przypadki związane z jakimiś problemami po porodzie, nogami czy wątrobą i wtedy może dojść do Ketozy jak wcześniej  problem się przegapi i nie zareaguje. No i tak Piszesz że nie było książkowo w zasuszeniu.

o i taka ciekawostka. Mam babkę, matkę i córkę co nie jedzą kukurydzy ze 3 miechy po wycieleniu, później się zajadają a przed zasuszeniem znowu abstynencja. I weź to prowadź. Krzywa laktacji mocno się wypłaszcza mimo że w szczycie 40-50 l dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230
danielhaker napisał:

4 godziny temu, slawek74 napisał: Daniel chyba 300netto 🤭😁 Jedno mi się ciśnie 🙈 https://www.youtube.com/watch?v=Qra2Avlht2I

pieniądze to nie wszystko 🤭😛 boguś pożyczy i tak ma za dużo 😛🤭


Troker1979 napisał:

o i taka ciekawostka. Mam babkę, matkę i córkę co nie jedzą kukurydzy ze 3 miechy po wycieleniu, później się zajadają a przed zasuszeniem znowu abstynencja. I weź to prowadź. Krzywa laktacji mocno się wypłaszcza mimo że w szczycie 40-50 l dziennie.

kiszonki nie jedzą ? a polewać jakąś melasą śrutą po wierzu posypywać a najlepszy niestety paszowóz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Będzie ktoś podsiewal tuz na wiosnę? Jak zrobicie? Rzutowo rozsiewaczem czy siewnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Ogólnie polecam podsiew jesienny. Nawet zwykłym siewnikiem stopkowym trawa ma dużo czasu na skiełkowane nie ma presji chwastów. 

Zrobiłem podsiew lucerny trawą gorzowską bo mi się zostało i jestem pod wrażeniem jak dobrze wyszło 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
Napisano (edytowany)
11 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Ogólnie polecam podsiew jesienny. Nawet zwykłym siewnikiem stopkowym trawa ma dużo czasu na skiełkowane nie ma presji chwastów. 

Zrobiłem podsiew lucerny trawą gorzowską bo mi się zostało i jestem pod wrażeniem jak dobrze wyszło 😁

Jesienią to ja mam tyle hektarów do uprawy pozniwnej, zasiania że słabo mi to pasuje z czasem. 

Chociaż czas na zasianie nowych łąk to miałem. Ale ogólnie to mam taką ziemię że jesienią jest skala pustynna..zaś wiosna późno rusza i bardzo mokra. W taka ziemię latwo się zasieje

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Wiosna specjalnym siewnikiem podsiewam. Jesienny podsiew u mnie się nie sprawdza w ostatnich latach. Górna warstwa to popiół i nasiona nie mają szans na wschody. Zima niższe łąki są pozalewane więc nawet jak coś wzejdzie to poprzez długotrwałe zalanie młode wsiewki wygnija. Wczesna wiosna najlepsza. Jak pogoda sprzyja to ładnie to wygląda. Najlepszy efekt po trawach szybko rosnących. Zycice i koniczyny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    414

Ja u siebie podsiewałem jesienią, pierwsze testy były pszenżytem rok wcześniej 

20230427_093050.jpg

20230520_142230.jpg

Jak widać coś tam urosło, myślę, że podsiew żytem wypadł by lepiej pod względem ilości paszy, ale po prostu nie miałem akurat żyta 

Po pierwszym pokosie próbowałem podsiewać i mimo że warunki były naprawdę fajne to po podsiewie z miesiąc nie padało, więc nic z tego nie wyszło, może pojedyncze rośliny, chocia mam cichą nadzieję, że w tym roku to odbije.

20230525_085310.jpg

20230525_085258.jpg

Teraz na jesień zasiałem ponad 10 ha u siebie i znajomych, zobaczymy w maju co z tego będzie, ale jak narazie widać świerze rośliny

Messenger_creation_7139970454692498277.jpeg

Messenger_creation_6703806196372847.jpeg


Według mnie podsiew siewnikiem talerzowym w takim systemie wypada lepiej niż te apv itd, tutaj większość roślin trafia prosto w ziemię, a w tych specjalnych zazwyczaj jest siew rzutowy, więc większość leży na ziemi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

https://www.olx.pl/d/oferta/mieszadlo-do-gnojowicy-CID757-IDXEbcm.html takie mieszadło dobrze miesza? czy lepiej dołożyć i kupić z większym mikserem? ogranicza mnie otwór 50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6939

subkliniczna ketoza to ok. 30-40mg/dl, poniżej 30 kliniczna. W okolicach 20 krowa jest już w fazie zasypiania. Prawidłowy poziom jest chyba ok. 60. Odchył w drugą stronę, tzn w górę zazwyczaj oznacza zatrucie/wirusówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

A jak wymię przez tydzień ma zapalenie? Spuchnięte i leci trochę woda.troche mleko trochę serek to jaka rada? Nie chce kasować ćwiartki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230

jak woda i śmierdzi to ecoli antybiotyki raczej potrzebne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj