danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Karol6130    7565

Dwa lata temu  już widziałem że trzymanie po za oborą nie ma sensu 

Ale wtedy nie było tak źle jak teraz, pewnie nie miały robaków 

No i roboty na ręce jednak jest sporo przy tylu sztukach

 

Wcześniej nie było miejsca

Teraz też wcześniej zasuszylem i sprzedałem 

Jedna przyszła w październiku i doi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8161
Napisano (edytowany)
10 minut temu, danielhaker napisał:

moim zdaniem za późno. Też miałem problemy że nie potrafiły się kłaść i później problemy po wycieleniu. Teraz 2-3msc wcześniej i super adaptują się do nowych warunków

To jest ostatni dzwonek na zmianę warunków dla cielnej jałówki. Później to loteria. Albo się uda albo nie

Edytowano przez Qwazi
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7565

W moim przypadku pogoda zdecydowała 

Jesienią było by lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210

Jak zrobić korekte zmiany przemieszczenia w IRZ? Bo przy sprzedaży cielaka wpisałem nie ten numer gospodarstwa. Byłem w arimr i powiedzieli mi że przez IRZ można zmienić ale wiecie już po 30stce nie jest ta młoda pamieć ... 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3222
Napisano (edytowany)

@Bercik92 Wchodzisz w zdarzenia, zaznaczasz dane zdarzenie, do którego chcesz zrobić korektę i zjeżdżasz na dół strony i jak się nie mylę to po prawej na dole jest odnośnik "utwórz korektę" to tak ten temat w dużym skrócie wygląda.

Edytowano przez WitekRolnik
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8161
12 minut temu, Karol6130 napisał:

W moim przypadku pogoda zdecydowała 

Jesienią było by lepiej 

To zapewne też, bo to składowa tej loterii

Powiedziałbym, cytując klasyka "mosz dwa wyjścia": albo buduj oborę, albo rób jak ja🤷...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7565

Obora by była 

Teraz raczej nie, będzie z 18 krówek i z 10 jałówek 

Zejdę z zakupu słomy, pasz

Może się zajmę roślinną

Może odsadki mm, tylko tu problem z wiekiem i wagą będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    128
Karol6130 napisał:

Powinienem powtórzyć po 14 dniach

Robaki zabite 

Jaja zostały

Czym odrobaczałes? Ja iwemektryną i wet nic nie mówił że powtórka po 14 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7565

Nie wiem 

Nie pytałem 

Zamówiłem i jej flaszkę 

Będą po niedzieli

Rywanolu w aptekach brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952
4 godziny temu, kizak napisał:

 Ja Ci powiem tak ,jak się ku... uda,to co byś nie robił to urwą zostanie ,a drugiego to i brudną siarą z brudnego wiadra nie załatwisz ,w przyrodzie te cycory też nie sterylne ,krowa lubi nasrać i na to się kładzie ,a cyców nikt nie myje 

Potwierdzam. Ja tam z żadnymi podgrzewaczami nie latam. Na koniec dojenia spuszczam resztki mleka z pompy do wiadra. I idę poić cielaki. Jak nie ma żadnego wirusa to się wszystkie fajnie odchowują. Jak coś się trafi to mozna na głowie stawać a i tak biegunkę złapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Qwazi napisał:

10 minut temu, danielhaker napisał:

moim zdaniem za późno. Też miałem problemy że nie potrafiły się kłaść i później problemy po wycieleniu. Teraz 2-3msc wcześniej i super adaptują się do nowych warunków

To jest ostatni dzwonek na zmianę warunków dla cielnej jałówki. Później to loteria. Albo się uda albo nie

ja tam swoje zabieram na stanowisko dopiero jak wycieli na rusztach. Szkoda marnować stanowisko dojne na 2-3 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
1 godzinę temu, WitekRolnik napisał:

@Bercik92 Wchodzisz w zdarzenia, zaznaczasz dane zdarzenie, do którego chcesz zrobić korektę i zjeżdżasz na dół strony i jak się nie mylę to po prawej na dole jest odnośnik "utwórz korektę" to tak ten temat w dużym skrócie wygląda.

dzieki już mam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230
danielhaker napisał:

Właśnie u mnie przez późne przeprowadzanie pierwiastki potrafiły nawet wyjeżdżać, wtedy dopiero było szkoda tego pustego stanowiska 🙄

z jednej strony mam be wygrodzeń tylko taka drabina własnej konstrukcji i niemal płasku i stawiam grupę zasuszone i przygotowanie do porodu oraz jak któraś jakieś problemy ze wstawaniem jest tam niemal płasko i tu się cielą scielone grubo słomą i działa


krzychu121 napisał:

4 godziny temu, kizak napisał:

 Ja Ci powiem tak ,jak się ku... uda,to co byś nie robił to urwą zostanie ,a drugiego to i brudną siarą z brudnego wiadra nie załatwisz ,w przyrodzie te cycory też nie sterylne ,krowa lubi nasrać i na to się kładzie ,a cyców nikt nie myje 

Potwierdzam. Ja tam z żadnymi podgrzewaczami nie latam. Na koniec dojenia spuszczam resztki mleka z pompy do wiadra. I idę poić cielaki. Jak nie ma żadnego wirusa to się wszystkie fajnie odchowują. Jak coś się trafi to mozna na głowie stawać a i tak biegunkę złapie 

Twoja sprawa Twoje zwierzęta i pieniądze... jestxniby dobrze sle czy nie mogło by być lepiej 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Dopóki jest wszystko ok nie zamierzam nic zmieniać i pchać się w koszta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230

czy ktoś Co karze ? zmusza?


narzuca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12230

🤔🤔🤔 może naucz się czytać ze zrozumieniem...🙋‍♂️


nie stoję nad nikikim z kijem wyraziłem swoją opinię do której mam prawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3952

Sławek o co ci kur.a znowu chodzi? Cytujesz mnie , piszesz czy aby napewno nie można robić czegoś lepiej a potem  że z kijem nade mną nie stoisz i żebym nauczył się czytać. Po ch.j ci znowu dym? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj