Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumiwisizm    442

Dla krów mlecznych nie warto moim zdaniem. Dawałem protine FAT 2 kg na szt dziennie i nie było efektu ani w litrach ani w białku mleka. Myślę że to trochę pic na wodę. Na papierze ma mj ale nie z cukrów tylko z tluszczu i dla tego nie jest to efektywna energia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?
Słuchajcie mam pytanie lepsze krowom jest mloto browarniame czy mloto kukurydziane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.10.2020 o 20:52, DanielFarmer napisał:

chłopcy & dziewczęta pytanko.Co powiecie o paszach z agroloku? amirap?protina FAT? Warte to coś czy bubel?

nie warte, stosowałem cena wyższa ,efektów brak a miałem amirap . pytanie mam do forumowiczów pojawił się w stadzie problem z cystami u krów ,a zmieniła się ostatnio kiszonka z QQ czy ta zmiana bedzie przyczyną ?. co w takiej sytuacji robić ? pojutrze będe miał wyniki z doju to wrzuce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Bardzo możliwe. Jeszcze koszona pewnie na początku września więc będzie problem cały rok.

U mnie 32%skrobi, 34 SM. Koszona koniec września. Jeszcze gdyby postała z tydzień byłoby super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarantino    0
Dnia 8.10.2020 o 20:52, DanielFarmer napisał:

chłopcy & dziewczęta pytanko.Co powiecie o paszach z agroloku? amirap?protina FAT? Warte to coś czy bubel?

Brałem na poczatku amirap standard, teraz mam efekt.
efekty sa widoczne krowy wyjadaja wszystko z koryta dawkuje jak zalecil doradca zywieniowy i na razie widze wiecej litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornik21b    1

Witajcie Panie i Panowie. 

Mam stado 20 krów dojnych. System wolnostanowiskowy. Od niedawna system Tmr. 

Mam wydajność a w zasadzie jej brak na poziomie 15 litrów dziennie. Mam wyniki badań co odbiór. 

Mocznik 220

Białko 3.8

Tluszcz 5.2 

Moja dawka pokarmowa tmr składa się : 26kg sianokiszonki (bele, aktualnie 1 pokos) 

26kg kiszonki z kukrudzy 

1kg słomy pszennej 

No i jak zacząłem zadawać tmr zacząłem podawać również :

Śrutę rzepakowa 0.5kg

Kwasny węglan sodu 100g

Lidermix bufor trouw nutrition 200g

Lidermix premium active selen trouw nutrition 200g

I to tyle w tmr, 

Po tmr posypuję 3 razy dziennie :

Protamilk hp sano 3x0.33kg

Śruta zbożowa 3x1kg

No i szukam wydajności, krowy mam jakieś tam Hf ale myślę że wydajność 20+ do osiągnięcia i taką chciałbym osiągnąć. Więc co mi doradzicie? Czego dorzucić co zabrać? Za wszystkie rady z góry dziękuję. Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

4.5 kg treściwej, górne dawki dodatków z Trouw'a, objętościowek ponad 50 kg na łeb i średnio 15 litrów? Wystarcza na koszty chociaż? 

HF to raczej nie masz, albo z bardzo małym dolewem. Który dzien laktacji średnio, bo patrząc na parametry to  stado już nieźle zdojone albo właśnie nie masz HF tylko jakieś mieszańce

Myślę że tu wina leży w genetyce. Ile litrów w szczycie osiągają poszczególne sztuki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

No wiesz 4.5 treściwej na słabych objetoeciowkach to średnio tak może wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornik21b    1

Właśnie średnio już powyżej 200dnia w laktacji. Rekordowe sztuki około 25l. Ale są około 100 dnia. Tą dawkę stosuje od około 2 tygodni. Więc tez może pójdzie w górę mleko jak się przyzwyczają. Tmr ogólnie od miesiąca. I zostaje około 2 taczek z tego na dzień. A kryje sztucznie czystymi hf-ami, ale może kilka mieszańców jest, bo są też kupne sztuki. I dodam, że ja świeżo zająłem się tym zajmować, bo wcześniej dostawały wszystko z ręki i nie dostawały za dużo. Tylko kukurydza, kiszonka z trawy, pełnoporcjowa i mielone zboże. 

Edytowano przez Kornik21b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2219

Ale tłuszcz zaj......,za te  ,,nadgodziny '',mlekpol by ci nie zapłacił,czym to ,,rozcięczyć::,białko też kosmos,superówką odpada. A mówią że od przybytku głowa nie boli😐,Jak początki przygód z paszowozem,to w następnej laktacji poprawa.

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornik21b    1

No właśnie oddaje do mlekpolu. Myślę, czy za jakieś 2 tygodnie nie dać im trochę energii. Np ziarna kukurydzy. Czy zostawić tak jak jest? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Próbuje zbilansować paszę treściwą jednak mam problem w określeniu proporcji białka do energi. Krowy większość stada do 100 dni reszta ok 200. Dotychczas szedł wipasz 24.

Chce zmieszać mieszalnik ok1 tona :

250 śr rzepak. 150 śr soj. 150 wysłodki, 200 otręby pszenne oraz 200kg mieszanka zbożowa no i do tego 25.somawit lub tmrkaroten Wipasz. Bufor 20kg wipasz i worek kredy 

Co o tym myślicie? Chce dać około 4-5 kg na sztukę 

Czego w tej mieszańce brakuje? 

Za kilka dni będę już miał ziarno suchej qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Na jednej paszy średnio doić. Musisz robić podstawę, a dla tych lepszych tzw premie, o bardziej energetycznym składzie 

Ja mam podstawę 50% zboże 25% rzepak i 25% soja i dodatki. A premia 50% zboża 40% soja 10% rzepak i dodatki też na wyższym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez michal_xs
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12213

michal_xs energi coś mało widzę dorzucić śruty zborzowej równowartość co rzepakowej

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
13 minut temu, slawek74 napisał:

michal_xs energi coś mało widzę dorzucić śruty zborzowej równowartość co rzepakowej

Dokładnie, treściwa prawie samo białko, w tej gotowej z wipaszu nie wiem co tam jest bazowego ale pewnie żadne cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj