ŻakowskiSławomir

Żywienie-trzoda i bydło

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ewidencja pasz dokładna, myślę że pani z weterynarii będzie się lepiej spało jak będzie wiedziała że miesięcznie idzie np 90 kostek słomy ileś tam czegoś itp, paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Sprecyzuj, masz im podać spis tych pasz co zostały w gospodarstwie w trakcie przepisywania siedziby czy jak, bo nie do końca to rozumiem. Po drugie czy ty już się zarejestrowałeś w weterynarii jako producent pasz na własny użytek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, w trakcie przepisywania siedziby i aktualnie, wydaje mi się że to co miesiąc musi być uzupełnione, tak jak rejestr wjazdów i wyjazdów itp, nie, nie rejestrowałem się wcześniej, dopiero po przepisaniu stada na mnie, więc wcześniej to prowadzone nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

ty musisz się zarejestrować w powiatowej weterynarii. A te wymogi o których mówisz to Normy i wymogi wzajemnej zgodności (cross-compliance). I to już chyba od 2011 roku obowiązuje. Także poprzednik też już powinien to wypełniać. tam bylo kilka ewidencji do wypełniania, pasze, środki ochrony rośłin, środki biobójcze itd. 

tutaj link do wzoru dotyczącego pasz.  ewidencja_paszowa.pdf (piwsokolka.gov.pl)

Ja wpisywałem przy opasach tylko pasze z zakupu, co w moim przypadku ograniczało się do wpisywania kiedy i ile sztuk lizawki solnej zostało zakupione i dla których zwierząt zadane. Środków ochrony roślin nie stosowałem więc zostawiałem puste. Na kontroli weterynarz z powiatowej pytał czemu nie wypełnione, ja stwierdziłem że nie stosuję. Powiedział żeby na koniec roku wpisać dany rok i informacje że nie stosowano, po czym odkreślić i niżej następny rok.

ZASADY CROSS COMPLIANCE ppt pobierz (slideplayer.pl) tu prezentacja na stronie 19 masz o tych ewidencjach 

zasady_cross_compliance.pps (live.com) tu kolejna prezentacja 24 strona przykład ewidencji, 25 strona pismo do weterynarii. I w tej prezentacji jest też już dobrostan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
    • Przez zozozo
      Cześć, wie ktoś może jak zmienić w IRZplus adres siedziby stada? Zmieniła się jakiś czas temu numeracja i wynikły z tego problemy. Jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj