bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

soltys13    40

wurth toto samo co wera     jama mjonnesway sata snap on   nie do zajeb****a klucze  kwiestia użytkowania jak to używa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sata ładnie wygląda, nie warta tych pieniędzy. Lepiej kupić w tych samych pieniądzach toptul. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Sata ładnie wygląda, nie warta tych pieniędzy. Lepiej kupić w tych samych pieniądzach toptul. 

 

skąd tak opinia??   miałeś kolego  klucze Sata że mówisz że nie warte tej kasy  ??    Toptul to chińszczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Miałem wózek z wyposażeniem saty, klucze leciały w oczach(nasadki pękały, od pierwszego dnia zacinała się grzechotka 1/2 cala, wkrętaki to jakiś absurd) potem dostałem toptula(tutaj też wkrętaki wysokich lotów nie są) i byłem dużo bardziej zadowolony. Sata jest również produkowana na Tajwanie tak jak toptul, wiec tak jest to produkt Chin tyle że demokratycznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłam komplet kluczy nasadowych King Tony . Najprostszy i dla mnie najpojaźniejszy zestaw bez bitów,nasady od 10 do 32 ,grzechotka ,przedłużka ,pokrętło krzywe i dwie nasady do świec. Grzechotka jest cała metalowa,bez gumy ,wszystko zapakowane w metalowe pudełko . Ponieważ była jakaś promocja,dołożyli  kombinerki tej marki i metalowy samochodzik,z którego ucieszył się mój bratanek. Przez cały ten rok użytkowania nie zeszła nawet farba z nasad,a używane są przy sprzęcie rolniczym . Mogę z ręką na cycku polecić ten zestaw . jak będę szukać płasko-oczkowych,to też zainwestuję właśnie w King Tony . Te wszystkie Neo czy inne stanleye to o kant tyłka można potłuc . Że o badziewnych no-nemach nie wspomnę .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Miałem wózek z wyposażeniem saty, klucze leciały w oczach(nasadki pękały, od pierwszego dnia zacinała się grzechotka 1/2 cala, wkrętaki to jakiś absurd) potem dostałem toptula(tutaj też wkrętaki wysokich lotów nie są) i byłem dużo bardziej zadowolony. Sata jest również produkowana na Tajwanie tak jak toptul, wiec tak jest to produkt Chin tyle że demokratycznych. 

 

 

Mam kilka kompleów saty  maja 2-3 lata i nic się nei dziej więc trochę mnie dziwi  ale  jest gwarancja więc powinni uznać. Wkrętaki   to  ktoś tutaj polecał z  Wera     na dniach u mnie taki komplet będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wera jest ok, mam zestaw precyzyjnych. Lepiej jednak używa mi się wkrętaków firmy wiha. Narzędzia pod tytułem obcinaczki, kombinerki, praski tylko knipex. 

Co ci z gwarancji, codziennie będziesz czas tracił na wymianę narzędzi ? Miałem wspólny wózek z kolegą z drugiej zmiany 16h dziennie pracowały narzędzia. Sata nie wytrzymywała, toptul wytrzymywał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Jest tego tyle ze nie wiadomo co wybrać   Stoje przed wyborem wkrętaków   i  nie wiem czy wybrać produkt z WERA czu WIHA czy też WURTH bo podobno to to samo co Wera 

 

Knipex ma  zarąbiste szczypce i kombinerki . Miałem już różne ale tej najdłużej wytrzymują .

 

Ktoś możękorzysta ze szlifierki Metabo W9 125   albo  Metabo WEV10-125Quick ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

M9 mamy na firmie, kupiłem jakieś pół roku temu, używana codziennie tyle że w naprawdę dobrych warunkach i nie tnie bardzo grubych rzeczy. Koledzy są zadowoleni i chwalą sobie tą szlifierkę.

 

Wurth ma narzędzia różnych marek pod swoim logo, wiha jest moim zdaniem wygodniejsza niż wera i łatwiej utrzymać ją w czystości, zbajerowana rękojeść nie koniecznie jest taka fajna jak wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Dobrze wiedzieć    które lepsze   a ceny Wiha i wera wkrętaków podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

cena też niczego sobie  ja znalalzem innez Wiha  za 330 zł  Rzadko robie na wyjazdach większość u siebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Wiha u mnie się nie sprawdziła. Przykładowo końcówka krzyżakowa szybko się wyszczerbiła co przy Werze nie ma takiej możliwości przez ten czas co stosuje. Używam Wery już dość sporo czasu chyba będzie 2 lata. Super krzyżaki wgryzają się w śrubę. Zakup Wihana doradził mi pobliski mechanik. Lecz po wyszczerbieniu końcówki krzyżaka poczytałem trochę forum gdzie większość polecała tylko i wyłącznie Were w dziedzinie wkrętaków. Skusiłem się i nie chcę niczego innego. Tak samo polecam tej firmy bity, nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Powiem ci że ja np. zniszczyłem Were i z tego co wiem Wera, Wiha, Berner klepią narzędzia w jednej fabryce w Czechach, dystrybucja narzędzi z Czech to Europa środkowa i wschodnia. W Niemczech Wurth ma inny asortyment i jakość niestety;/ Takie informacje mam od pana który jeździł z Wurtha z zaopatrzeniem do mnie. Na cenny na allegro nie patrz, kombinuj sobie sam cenny z przedstawicielem. Za komplet z wymiennymi grotami dałem 190zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak Wy drodzy użytkownicy stałem przed wyborem wkrętaków WIHA VS. WERA. Osobiście trzymałem w rękach oba wkrętaki i trzeba przyznać iż każdy ma swoje wady i zalety. Wykonanie wkrętaków obu firm jest na wysokim poziomie. Są bardzo precyzyjnie (końcówki np. PH itd) i estetycznie wykonane (rękojeść). Osobiście z Wery dobrze mi leżały w dłoni wkrętaki dużo rozmiarowe np. PH2 i wyżej. Jednakże małe rozmiary typu PH1, płaski 4,0 i niżej były na korzyść Wihy. Jeżeli chodzi o "turlanie się po stole" (staczanie) to nikt Werze nie dorówna, ReWeLaCjA!  

 

Ja osobiście wybrałem WIHĘ SoftFinish standardowe okrągłe groty PH/PZ (czerwone) [1 komplet] oraz Softfinish do pobijania PH/PZ/Płaskie (czerwone) [2 komplety], miały większą powierzchnia do pobijania od wery, lepiej mi leżały w dłoni, końcówki wkrętaków pasują idealnie do każdej śrubki, były na promocji za przyzwoite pieniądze (jak na Wihę) oraz bardziej do mnie przemawiał napis Made in Germany a niżeli numerek na wkrętaku Wery. Wybrałem Wihę również ze względu na to że do dzisiaj mam ich kilka dobrych, starych bitów Quattro. Ostatnim atutem był brak rdzy na wkrętakach Wihy, natomiast Wera czasem rdzewieje, bity też :/ Co do wytrzymałości nowych wkrętaków Wihy nie mogę nic powiedzieć, czas pokaże. 

 

Natomiast jeżeli chodzi o wkrętaki marki WERA to trzeba wiedzieć które są takie super AH i OH! Najtańsze warsztatowe takie całe czarne niczym nie różnią się od marketówek, ze stali nierdzewnej również nikt nie poleca (zdarzały się ułamane całe końcówki lasergrip), dobre wkrętaki z Wery to seria 300 i seria 900 do pobijania ;)

 

 

Osobiście teraz stoję przed wyborem zakupu kompletu kluczy płasko oczkowych. Faworyci to Gedore 1b lub seria 7, albo Facom 440 ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

440 albo 7, ja lubię lekkie klucze. Facom jest też fajnie podgięty, różnicy jakości nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

wurth ma dobre narzędziaa więc warto czasami  kupić  w niemczech w ich sklepie internetowym czy na ebay  bo  są  bardziej i lepiej wykonane  niż to oc idzie do nas.  Codo wkrętków obecnie sam mam z  tym problem które wybrać  po przeczytaniu ostatniej  opinii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszdra    2

Witam mam problem kupiłem zestaw używanych kluczy nasadowych ale były pordzewiałe usunąłem rdzę z nich i moje pytanie czym je zabezpieczyć żeby nie rdzewiały dalej smarem silikonowym czy czymś innym proszę o rady dzięki wielkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wyczyść, namocz w nafcie i wytrzyj do sucha szmatką. Nie zardzewieją przez jakiś czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

gedore dobre ale kupuję tylko grzechotki bo klucze ciut za drogie. Jonnesway - ok klucze i nie za drogie. Kingtony popróbujcie z tych tańszych. Kuźnia , mjm są grube i nie wszędoe włażą. Mjm nasadki kupuję jak dorabiam coś z nich np zataczam początek kołnierza, spawam albo wyginam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluczy nasadowych z Gedory póki co również nie zamierzam kupować, bo ceny nieziemskie, ale nie wykluczam zakupu kiedyś w przyszłości ;) Być może za dwa lata Gedore wypuści jakieś fajne zestawy w promocjach z okazji 100 lecia firmy ;) Z Gedory owszem również zamierzam zakupić grzechotki 72 zębne (1/4 i 3/8), a także dodatkowo KoKeny z 24 zębami do prac gdzie nie są wymagane grzechotki o większej ilości zębów aby przedłużyć im życie. Z Wurtha nie wiem czy warto coś kupować, rożne opinie słyszałem, więc wolę firmy które fizycznie coś produkują (gedore knipex, felco, wiha, victorinox) a niżeli ktoś coś dla wurtha produkuje :/ Jakość w Niemczech jest zdecydowanie wyższa niż u nas, bo do nas zawsze wszystkie zbery wypychają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kto traktuje? Nie bądźcie śmieszni.... Importerzy oszukują kupując towar gorszej jakości a nie producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Sprawdź co dostępne jest na rynek Niemiecki a co na Polski. To nie wina importerów tylko celowa polityka, bylejakości. Pewnych rzeczy np. nie mogę sprowadzić do Polski bo są przewidziane tylko na rynek Niemiecki. Tak jest np. na rynku maszyn do obróbki mechanicznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj