bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stop    95

Dzięki za opinie zdecydowałem się wstępnie na grzechotkę HONITON. A jakiej firmy polecacie klucz nastawny? Mam na oku szweda 12" firmy JOBI http://allegro.pl/klucz-nastawny-szwed-12-szwedzki-300-mm-jobi-i4881477969.html u tego samego sprzedawcy co grzechotka HONITON (aby nie płacić za przesyłkę 2 razy). Czytałem sporo o firmie JOBI,  jeśli używacie narzędzi tej firmy proszę o opinię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jobi to  szajs  ,  płaskie  klucze  potrafią  się  rozgiąć nawet o 2 mm ............

Nastawnemu  tez nie  wróżę  długiego  żywota  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Nie chcę Cię martwic, ale obie te marki są warte siebie nawzajem... Nie jest to sprzęt profesjonalny.Poszukaj przynajmniej YATO albo BETA

 

z tym YATO to żeś pojechał...faktycznie "profi" sprzęt;)

 

nie polecam - tanie badziewie. ja używam tylko PROXXON'a

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Zalezy jak sie dba o klucze i wie gdzie jest punkt "maxymalny" klucza. Ja juz niejeden w zyciu rozwalilem. Teraz o dziwo kupilem w lidlu zestaw kluczy z grzechotka i trzyma juz ze dwa lata. Jak nakretka nie chce sie ruszyc no to wd-40, przecinak i młot i tłuc aż drgnie. Takto to można każdy rozwalic

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wd to przeżytek teraz są preparaty kurczące stal i odkręcenie zapieczonych śrob to nie problem.

Ziomster YATO nie jest wcale takie złe tylko trzeba dobierać narzędzia do potrzeb ,a jak piszesz o profesjonalnych to chyba lepsze są orginalne JONSWEYa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jonneswaya mam trochę narzędzi i nie są aż takie drogie, ale naprawdę mocne i przemyślane. Śrubokręt z pobijakiem często zastępuje przecinak jak zemknie śruba nawet 6mm i wygląda jak nowy  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koszt to okolo 80 zl za 400 ml nazwy jeszcze nie znam bo dostałem próbkę od przedstawiciela handlowego .Powiem tyle działa, trzeba miec przygotowane klucze psikasz na zapieczoną  np. śróbe i od razu kręcisz efekt fajny jak przyjedzie to zakupie i podam nazwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

ja miałem swego czasu odrdzewiacz WURTH działający na zasadzie zmrazania i powiem ze działał ok ale już mi sie skończył :( dałem za niego 50PLN miał 400ml

Edytowano przez Przemek2203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpha    0

obecnie mam zestaw nasadek STANLEY ,pracuję nim ok.6 lat i dotąd nie doznał żadnego uszczerbku(dodam że grzechotki nie były eksploatowane w warunkach ekstremalnych ),największą zaletą tych grzechotek jest rękojeść z plastiku(nie brudzi się i nie wyszczerbia jak w przypadku gumowych).Pracowałem w kilku warsztatach i szczególnie odradzam narzędzi topex- to jest dopiero shit,robiłem trochę narzędziami jonnesway  są bardzo wytrzymałe.najlepiej pracowało mi się narzędziami neo-tools ze względu na wytrzymałość oraz poręczność. A odnośnie preparatów kurczących stal to lepszym rozwiązaniem jest palnik :D (propan butan+tlen) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pytanie dla posiadaczy takich kluczy pneumatycznych,jak jest z jego siłą odkręcania i przykręcania?

 

89583156649878836271_thumb.jpg

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Marna, klucz służy do kręcenia śrubami poluzowanymi, ale w ciasnych miejscach siniaki na palcach porobi. Przydatne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

ten klucz to niewypał, tak jak kolega wyżej napisał co najwyżej do odkręcania już poluzowanych śrub, dokręcając nim śrubę trzeba w porę się zatrzymać, inaczej potrafi wykręcić rękę jak nie zdążysz puścić

w dodatku nie poręczny, trajkotka duża, i do tego jeszcze kabel pneumatyczny, porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

allegro.pl/coval-zestaw-kluczy-nasadowych-108-klucze-gw-dozyw-i4976216606.html

Co sądzicie o tych kompletach? Poszukuję komplety, który miałby klucz 32mm, ten mi sie wydaje ok. Ale jak z jakością?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

dowiedz się jakiego typu są trajkotki, jeśli mają 72 zęby, a oznaczenie półcalowej to NG72-01, to ja polecam, przy normalnym użytkowaniu nie do zabicia, a i metrowej rury się nie boi

mam i używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Czy ktoś używał lub posiada grzechotkę szwedzkiej  firmy KAMASA? Znalazłem ciekawy produkt http://allegro.pl/mocna-grzechotka-1-2-szwedzka-kamasa-45-zebow-8st-i4946111826.html mało zębów co dla wytrzymałości zapadki jest zaletą oraz wytrzymałość 500Nm. Jedynie te plastyki mnie zniechęcają, ale zapadka wygląda na szeroką. Można zakupić zestaw naprawczy i jak widzę na stronie producenta http://www.kamasatools.com/pl/Produkter/Narzdzia-nasadowe/Narzdzia-nasadowe-12/Klucz-grzechotkowy-45-zbowy/ , zapadka działa na zasadzie blokady kilku zębów.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak dla mnie za mała ilość zębów,grzechotka nie będzie spełniała swojej funkcji w trudno dostępnych miejscach gdzie potrzebny jest mały skok.

Kup sobie Covala albo Honiton,jak nie będziesz rurą ciągnąć długo lat wytrzyma


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1o9m8e6k    0

Skoro już jesteśmy przy firmie Kamasa-tools to mam pytanie: czy ktoś używa produktów tej firmy? Samych informacji o tej firmie można znaleźć w Internecie bardzo dużo, ale opinii na temat narzędzi już zdecydowanie mniej. Znalazłem jedynie kilka. Wszystkie bardzo pozytywne. Śledząc i czytając fora dotyczące narzędzi (interesują głównie klucze nasadowe i płasko-oczkowe) najczęściej pojawiają się takie firmy jak: YATO, Coval, Stanley, Kuźnia, Honiton, Jonnesway, Bahco, King Tony, Hazet, Gedore Facom, Draper, itd. Można jeszcze sporo wymienić  :D Gdyby było mnie stać to kupiłbym sobie narzędzia firmy Hazet. Niestety mam ograniczony budżet. Chyba, że będę kompletował stopniowo. Jedni piszą, że takie klucze (te z najwyższej półki) to tylko do warsztatu i zaawansowanych napraw, a znowu inni, że czasem warto kupić mniejszy, a solidniejszy zestaw. Jednak na obecną chwilę zastanawiam się nad poniższym zestawem:

http://www.tomsoft.pl/o/10149-Kamasa-Tools-K25018-Zestaw-kluczy-nasadowych#.VQCv6_mG-Bk

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam!  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Narzędzia Kamasa są po prostu profesjonalne, jak Promat, czy King Tony. To zupełnie inna półka niż Yato, Coval, czy Stanley. Cenowo zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Potwierdzam to co kolega powyżej napisał, używałem takich kluczy w pracy nawet nie wiedziałem ze takie drogie one sa, ale jakość bardzo porządna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156

Jakiej firmy kupić grzechotkę która ma mały przeskok oraz nie przerwie jej rura? Szukam samej grzechotki. Miałem taką dobrą którą przypadkiem znalazłem na ulicy, niestety napis firmy był niewidoczny. Podczas tegorocznych orek przyorałem ją. Robiłem przy pługu i z pośpiechu zostawiłem. Miała ona zielono czarną gumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj