Skocz do zawartości

stop

Members
 • Zawartość

  297
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

91 Excellent

8 obserwujących

O stop

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3658 wyświetleń profilu
 1. Pszenżyto Claudius

  Bardzo równe wschody i wygląda na dobrze uprawione jakim siewnikiem zasiane?
 2. Agregat na przedni tuz

  Spłaszczona puszka po piwie się marnuje obok koła władka - ma się rozumieć to po teście wału tak wygląda. Znaczy się wał dobry jak przejechana sprasowana równo. Sam myślę aby tak sobie podwórka nie utwardzić puszkami bo ostatni dużo pada i się błoto robi. Opatentuj to... Filmy naprawdę pod wrażeniem.
 3. Krowa Jersey

  Choroba szalonych krów? Czy w paszy nie ma komponentów pochodzenia zwierzęcego? Może priony zakatowały mózg? ASF i Grypa to mało - weterynaria teraz niech na BSE zarabia :D
 4. Skagen

  Dodają barwnika do farb - pigment i maja ludzi gdzieś tak samo z impregnatami drewna aby zielony barwnik to samo co na ściany w domu i niby krokwie, łaty zabezpieczone.
 5. Z mojej strony na bieżąco recenzuje ten ciągnik w tym temacie post nr 91: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12598-opinie-z-użytkowania-farmtraca-555545-awarie-połączone/?p=1302516. W razie pytań chętnie pomogę. Wiadomo pewne rzeczy dla jednych będą plusami, a dla innych minusami i na odwrót, ale faktem jest, że ciągnik ten jest na szczęście na bieżąco udoskonalany i jest w produkcji od lat. Ja użytkuję model z 2011r. (jak dobrze pamiętam) jeszcze na świecy płomieniowej i z mechanicznymi licznikami.
 6. Zetor 7211

  Może po to aby zachować tą wilgoć bo nic nie wiadomo z pogodą, oraz aby było bardziej wyrównane wschody oraz lepiej się kosiło jak nie ma brył, a może dużo ziarna zostało na wierzchu i coś trzeba było z tym zrobić. Przy wałowaniu jeszcze tak dużo paliwa nie idzie, a może akuratnie silnik się dociera po remoncie. Jest wiele powodów na pozór wydających się na bezsensowne.
 7. Facelia

  AgroRedziny dobry trop mi się wydaje Obornik to słoma, a ta zawiera pestycydy poczytajmy na przykład co pisze na etykiecie np. lancet plus ... te chemikalia zostają nawet w martwych roślinach i się nie rozkładają i mogą zatruwać rośliny nawożone takim obornikiem. Do pieczarek i wyściółkę np. truskawek z tego względu słoma może się nie nadawać. Jest tylko jedno ale na tym foto - wąskie pasy i albo obornik tak rozmieszczony, że jest naprzemiennie obficie i skromnie na szerokości działki. Albo kierunek jazdy może miał wpływ jeżeli wjechano siewnikiem od razu po pługu. Nasiona mogły pójść co drugi przejazd na inną głębokość bo inne opory redlic jak inaczej skiby leżały (w sensie bruzdy ziemi po kontakcie skib pługa) i po zawodach mamy pasy. Co myślicie o takiej teorii spiskowej dziejów wschodów facelii?
 8. Miałem przeciek z przewodu paliwowego idącego do świecy płomieniowej bo przewód sobie pękł przy pompie. Przy okazji jestem ciekaw jak wygląda silnik w nowszych 555DT gdy posiadają już zamiast jednej świecy płomieniowej 3 świece żarowe. Bardzo proszę o fotografie takiego silnika gdzie zamontowane są świece na każdy cylinder bo może jakoś w starszej wersji dało by radę to przerobić. Raz na zawsze skończył by się problem słabego pałania w zimie. Co o tym sądzicie będzie to opłacalne?
 9. Farmtrac 665 DT TURBO

  Odświeżam temat bo jestem ciekaw jak się to potoczyło z perspektywy czasu jak to obecnie wygląda? Czy turbina wystarczyła? Czy doszedł intercooler? Jak ze spalaniem wzrosło? Jak silnik to znosił. Czy w modelu 555DT 48km warto takie coś robić bo moc przydała by się? Bardzo chętnie zobaczył bym film jak to wszystko pracuje - najlepiej w autentycznej pracy.
 10. władimiriec t25

  Sprężynę do zamka udało mi się zdobyć w sklepie z częściami w miejscowości Łucka obok Lubartowa (Lubelskie) w cenie 6,5 zł. Sprężyna jest z drutu, a nie z nawiniętej blaszki kształt z boku identyczny. Swoja drogą nie działa mi zamek drzwi tak aby kluczykiem zamknąć na to posiada ktoś rozwiązanie? Gdzie można kupić taką wkładkę z kluczykami?
 11. Grad

  Raczej darmowy środek pozbawiający liści (defoliant) - taki "agent orange" albo roundup z chmur.
 12. Ursus C-330 i rozsiewacz Promar

  Promar podobny do tego 600 litrów + nadstawka 400 litrów, skrzynie w ocynku i hydraulika można dostać śmiało bez wałka i plandeki za 3500zł.
 13. Pola brony

  Tak się składa, że mam brony z firmy Demarol, 5- polowe, ząb 14cm i ogólnie sprawdzają się. Wiadomo znajdą się niedociągnięcia jak we wszystkim, ale napisz co z nimi było nie tak, że się "do niczego nie nadawały. Może użytkując takie brony na coś powinienem uważać w przyszłości? Więcej o tych bronach pisałem tutaj w specjalnym temacie zapraszam do wymiany zdań: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/64216-brony-firmy-demarol/
 14. Farmtrac 555DT+Przyczepy

  Temat masy moje studium przypadku: problem - diagnoza - rozwiązanie: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12598-opinie-z-użytkowania-farmtraca-555545-awarie-połączone/?p=1301475 Nie będę się licytował kto pierwszy dostrzegł, że to masa przyczynia się do słabszego palenia jak spadnie poniżej zera stopni C. Na pewno pierwszy o tym otwarcie napisałem. Może koledzy mają swój pomysł aby silnik ciszej pracował bo ciągnik jest słyszany dosłownie na pół kilometra. Na to nie mam racjonalnego patentu. Może jakiś lepszy olej? Co wlewacie do baku i miski olejowej? Ogólnie ciągnik się ustabilizował z wiekiem, oto moja recenzja: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12598-opinie-z-użytkowania-farmtraca-555545-awarie-połączone/?p=1302516 piszczcie swoje opinie na pewno to wszystkim coś pomoże przy eksploatacji i przed zakupowym wyborze. PS. Aby nie było, że piszę same wady to nadmienię, że nie spotkałem jeszcze tak małego ciągnika o takim potężnym uciągu.
 15. farmtrac 555

  Przedni napęd/most w 555DT jest od Carraro. Przekładnia to nie wiem... może coś z Indi?
×