Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dnia 7.12.2017 o 15:42, wieslaw16 napisał:

Nie posiadam opakowania ale do zakupu zabrałem ze sobą stary,a sklepowy obejrzał go i zamówił mi  i nowy był tego samego typu.

Ja właśnie wyjąłem termostat i niby się lekko otwiera, ale grzał się silnik. Ciekawe jak będzie bez termostatu, proszę o odpowiedź

Opublikowano (edytowane)

Bez termostatu jest nie równo dogrzany silnik i najbardziej chłodzone są tuleje i głowica najbliżej pompy wodnej, a te najdalej położone mogą się gotować i to nie jest dobre dla silnika, dlatego producęnt zastosował właśnie termostat dla utrzymania stałej i jednakowej temperatury  dla całego silnika oraz jego dogrzanie stałe.Zobacz dobrze chłodnicę może masz syfem zabitą lu od środka zakamieniona.

Edytowane przez wieslaw16
Opublikowano (edytowane)
5 godzin temu, fza napisał:

Czy aby to jest prawdą? Popatrz na schemat układu chłodzenia tej klasy silników i lokalizację termostatu.

W takim razie po co fabrycznie są montowane termostaty w silnikach? opisz może to w skrócie i rozwiń swoją brawurową myśl, i podziel się z nami swoją wiedzą,doświadczeniem i spostrzeżeniami na ten temat.Czekam z niecierpliwością na Twoją odpowiedż.

Edytowane przez wieslaw16
Opublikowano

Dzięki za odpowiedz chłodnica jest raczej czysta bo układ był płukany octem i innymi środkami po prostu trzeba kupić nowy termostat bo tak jak w samochodach zalecają wymianę co ileś tam km.

Opublikowano
23 godziny temu, wieslaw16 napisał:

...opisz może to w skrócie i rozwiń swoją brawurową myśl, i podziel się z nami swoją wiedzą,doświadczeniem i spostrzeżeniami na ten temat.Czekam z niecierpliwością na Twoją odpow.

A może w tej sprawie bez emocji wypowiedzą się specjaliści.

Opublikowano

Rozkręciłem osłonę i brak termostatu, jeśli ktoś ma jakieś numery dla perkinsa 6 to proszę bo w sklepie nie bardzo wiedzą wiec zamówiłbym przez internet albo możne jakieś wymiary bo widziałem ze są niekiedy podane, zamiast uszczelki najwyżej na silikon się złoży.

Opublikowano
Dnia 21.12.2017 o 19:10, fza napisał:

A może w tej sprawie bez emocji wypowiedzą się specjaliści.

A może już się bardziej nie pogrążaj specjalisto, polecam chociaż trochę lektury teoretycznej poczytać na ten temat i wówczas się udzielać.

Opublikowano (edytowane)

Pisząc o specjalistach, miałem na myśli serwisantów. Zadałem pytanie a nie stwierdzenie. Ponieważ brak ich opinii i wobec agresywnego ataku, jako "małorolny" i samouk, nie mam zamiaru ani ochoty polemizować w sprawach technicznych (aby nie być oskarżanym o udzielanie się).

No to podejdźmy do sprawy nie politycznie a technicznie.

W silnikach spalinowych tej klasy są montowane takie termostaty (np. silnik mercedes, ursus)– tak wygląda termostat zamknięty, to jest w temperaturze poniżej 82 stopni C.

image.png.507afa610bb7271cb2e8db9c81225134.png

A tak wygląda schemat fragmentu układu chłodzenia z pompą i takim termostatem, przy temperaturze silnika poniżej 82 stopni C (czyli przed osiągnięciem temperatury optymalnej).

image.png.10e445a5b71ee8cb8a78b41961bcef9b.png

Widoczna pompa wymusza przepływ cieczy chłodzącej w obrębie samego silnika a termostat nie pozwala na przepływ cieczy przez chłodnicę (jest to tak zwany mały obieg)– silnik w stosunkowo krótkim czasie uzyskuje temperaturę optymalnej sprawności.

A tak wygląda schemat fragmentu takiego układu chłodzenia po przekroczeniu temperatury 82 stopni C.

image.png.69abe703b0efe23c7471d8fc317d9a2b.png

Termostat umożliwił przepływ płynu do chłodnicy – teraz płyn, za pompą, przepływa częściowo małym obiegiem, częściowo przez chłodnicę (dużym obiegiem). Mając świadomość, że rozmawiamy o kombajnie który pracuje przy temperaturze zewnętrznej powyżej 25 stopni C, jest pytanie - jaki wpływ na pracę silnika (jego moc nominalną i jego żywotność) miałby brak termostatu? A jaką temperaturę osiąga silnik w czasie koszenia można przekonać się albo ją zmierzyć albo założyć korek chłodnicy z uszkodzonym zaworkiem.  I tyle mam w tym temacie, nawet przy kolejnych zaczepkach.

Dodam- w silnikach maszyn pracujących tylko w okresie letnim,  termostat ma za zadanie tylko szybciej uzyskać temperaturę nominalną silnika. Pod pełnym obciążeniem te silniki w zasadzie pracują w górnym zakresie dopuszczalnej temperatury, i w tym zakresie temperatury termostat jest zbędny a nawet częściowo utrudnia przepływ płynu chłodzącego do chłodnicy.

Edytowane przez fza
Opublikowano (edytowane)

No i widzisz z pomocą jakiejś tam cząstkowej lektury którą się posiłkowałeś, jakoś sobie to wytłumaczyłeś i poradziłeś ,a więc można?-można!,a zaczepek żadnych od nikogo nie było albowiem sam się tu w temat udzieliłeś poddając pod wątpliwość moją wcześniejszą wypowiedż .

Edytowane przez wieslaw16
Opublikowano

Witam Panowie ponownie. Ponawiam prośbę o podpowiedź jak ustawić luz na lozyskach wytrzasaczy mercatora 50. Mam jęczę dwa pytania:

1) czy zakladacie zamienniki sprzęgła gumowego? Jeżeli tak to jakiej firmy i jak długo wytrzymuje?

2) czy dzwon wybity pod lozyskiem spawacie I toczycie czy dorabiacie tuleje? I jak to potem dials? Z gory dziekuje za podpowiedzi I pozdrawiam.

Opublikowano

Witam wszystkich posiadaczy CLAAS MERCATOR!  Jedtem posiadaczem takiego sprzetu z silnikiem ford, 5 lat temu wymienilem sznur uszczelniajacy wal od strony kola zamoachowego, i podczas zniw w 2017 r znowu sie rozszczelnił! Olej cieknie po boku kombajnu oraz pod silnik! Jak zrobic aby kolejna naprawa byla bardziej trwala, dodam ze koszt niewielki ale roboty do licha!

Opublikowano

Panowie, czy do Merkatora 75 podejdzie heder od któregoś Dominatora (bez konieczności przeróbek) - napęd pasowy, szerokość 3,6m.

Opublikowano

Z tego co wiem, to bez przerobek zaden heder sie nie nada z dominatora do mercatora, nie warto sie w to wganiać,najlepiej kupic heder dedykowany do mercatora, a mozna trafic za przyzwoite pieniadze, trzeba pytac w ogloszeniach z częsciami uzywanymi do tych kombajnów, bo czesto nawet ich nie oglaszają!

Opublikowano (edytowane)
4 godziny temu, fza napisał:

Panowie, czy do Merkatora 75 podejdzie heder od któregoś Dominatora (bez konieczności przeróbek) - napęd pasowy, szerokość 3,6m.

raczej nie chciałem kupić z dominatora 56 i zapomnij, trzeba kupę przeróbek

Edytowane przez soltys48
Opublikowano

Mam Mercatora 70 silnik perkins R6 heder 3,60. Użytkuje go od 2 lat i znalazłem w necie w danych technicznych informację że posiada on Odwracanie kierunku pracy hedera (rewers) .

Moje pytanie brzmi: Czy to prawda ?? A jeżeli tak to jak się go uruchamia ?? 

Opublikowano
18 godzin temu, wyrebski1 napisał:

Mam pytanie-silnik w moim mercatorze to 6 perkins. Czy można wymienić sam elektromagnes przy rozruszniku? Czy w ogóle można go zdobyć?

pewnie wymieniałem w żniwa ok 70,-

Opublikowano
8 godzin temu, Karloss napisał:

Mam Mercatora 70 silnik perkins R6 heder 3,60. Użytkuje go od 2 lat i znalazłem w necie w danych technicznych informację że posiada on Odwracanie kierunku pracy hedera (rewers) .

Moje pytanie brzmi: Czy to prawda ?? A jeżeli tak to jak się go uruchamia ?? 

Też to czytałem ale po 16 sezonach z tym udogodnieniem się nie spotkałęm. jedynie hmm zadzwonić do Claasa

Opublikowano
Dnia 4.02.2018 o 23:00, ovi napisał:

w moim mam taki rewers, tylko nie wiem fabryczny czy samoróbka

I jak się go włącza i gdzie?? działa w ogóle ??  Masz foto ??

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v