Polecane posty

fza    3
3 godziny temu, ovi napisał:

Napęd napędowy opiera się na rozruszniku...

Przy Mercatorze - ciekawa sprawa. Jeżeli to możliwe to zrób zdjęcia mechanizmu pod osłoną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

Mam pytanie, i trochę jestem ciekaw waszych propozycji. Mam ustawiony kombajn (jest to senator), kombajn nie gubi ziarna czyści dobrze ale zawsze tak po 3 dniach pracy zabija mi kłosami dolne sito oczkowe. Co w takim wypadku można udoskonalić w ustawieniach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Trochę bardziej połóż sita lamelowe aby mniej kłosów leciało na dolne sito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

właśnie wydaje mi się ze coś trzeba kombinować z tylnym tym krótkim sitem albo tą przysłoną z tyłu za sitami , bo żaluzjowe mam położone prawie całe  do pszenżyta, 

mam jeszcze jedno pytanie czy dobry by był pomysł wymiany senatora na MF520?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam! Kiedys nosilem sie z zamiarem kupna mf520! Wystarczy popatrzec jaki tam zbiornik na zborze, i jak by trzeba bylo go opróźnić recznie,lub jakas awarja a duzo przez ten zbiornik przechodzi mechanizmów! Moze sie myle , ale senator czy mercator to bardzo proste kombajny proste w obsludzem malo posiadaja hydrauliki   a MF 520 bardziej skomplikowanym rozbudowana hydraulika! I nie zamkenił bym senatora bo takkego mam na MF, a dodam ze źe i czesci do claas teraz bez problemu sa dostepne ceny juz niźsze niz 10 lat temu! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Witam, jestem od niedawna posiadaczem claasa mercatora 70 zadbany egzemplarz :) jest to mój pierwszy kombajn w gospodarstwie. Chciałbym spytać o różne rzeczy które warto sprawdzić przed sezonem i na co zwrócić uwagę, gdzie znajdują kalamitki które są bardziej ukryte w kombajnie, na jakich obrotach i innych dostosowań kombajnu do koszenia poszczególnych zbóż?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

Warto poczytać od pierwszej strony i tam jest wszystko opisane- miłej lektury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Wiem właśnie czytam A ma ktoś z was może instrukcję obsługi do mercatora 70 bo na Internecie nie umiem znaleźć a papierową to już ciężko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Ja kupiłem instrukcję w internecie na portalu aukcyjnym. Są do każdego modelu ja akurat mam mercatora 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 18.02.2018 o 22:43, rolnikk70 napisał:

Witam, jestem od niedawna posiadaczem claasa mercatora 70 zadbany egzemplarz :) jest to mój pierwszy kombajn w gospodarstwie. Chciałbym spytać o różne rzeczy które warto sprawdzić przed sezonem i na co zwrócić uwagę, gdzie znajdują kalamitki które są bardziej ukryte w kombajnie, na jakich obrotach i innych dostosowań kombajnu do koszenia poszczególnych zbóż?.

Bardzo doklanie obejrzyj wszystkie warjatory bo tam sa ukryte kalamitki do smarowania, nalezy je popuscić, albo zcisnać wziasc latarke i znajdziesz! Mozliwe ze kalamitki powypdaly i kurzem wszystko zalazło wiec najlepiej przydala by sie instrukcja, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Właśnie przeglądałem i faktycznie nie ma Musisz obserwować aukcje na pewno się pojawi 

Jak znajdę to wrzucę tu 

Kalamitki znajdziesz tylko oglądaj dokładnie i powoli a poza tym jakoś na początku tego tematu są wymienione gdzie i ile ich jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Będę wszystko przeglądać przed sezonem i myślę że pomału dojdę do wszystkiego. właśnie przejrzałem strony a chciałbym dostać taką instrukcję papierową jak były. Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj adres mail a wyslę ci wersje katalogu czesci wersja pdf ,claas mercator 70, 75 ( a to sa kombajny jak senator bardzo podobne, te same czesci)  tez sa pokazane miejsca smarowania( tzw. kalamitki), sam na tym bazowalem jak musialem cos rozkrecić

I gitara! I 1 liter!

temp1.jpg.e976b96e4cb6188f813bd17f41dd8c40.jpg1

temp3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Potrzebuję do 70 a to już w nich jest trochę inaczej niż 60 czy 50 :/ Ale dzięki za pomoc :)
Mój email to wojtekkow98@wp.pl Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
Nie chce mi otworzyć naciskam link i nagle znika link i cała wiadomość i nic się nie otwiera :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nallezy pobrać ten plik!

Klikasz na link i wyświetal się: POBIERZ LUB ANULUJ!  U MNIE TO TAK DZIALA, nie mogę jakos tego pdf przenieśc na mail i wyslać-moze mam mala wiedze informatyczna  ale poprosze syna on moźe mi pomoze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to ten sam plik! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sory!Takich sprzetow juz nikt nie kupuje! Za mercatorem juz nikt nie patrzy, dzis dominator i nowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj