Polecane posty

adrianb    1

Jak otworzysz lewy bok od kombajnu to masz dużo kół pasowych. Ja pierwszym kołem na wale jezdnym (najbardziej wystającym w kształcie kapelusza chińczyka - to jest to koło które kręci się zawsze jak chodzi silnik) są takie dwa małe tłoczki do których powinna być podłączona rurka poniżej z końcówka zaślepionego węża u Ciebie..

http://www.sklep.gaska.com.pl/towar/JAG08_0105_Rurka_oleju/5093

masz katalog do swojego kombajnu?

podeślij może dodatkowe zdjęcia to będzie mi łatwiej coś Ci powiedzieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

witam i pytanie ; nie bardzo wiem co sie mi stało w protektorze że zawija mi słome na ślimaku tym co wraca zboże z podajnika kłosowego i to aż tak że jak sie więcej nazbiera to niedość że odchyla cały podajnik kłosowy to jeszcze trza sie mordować z odwinięciem tej słomy

na ślimakz tego co wiem i co mniejwięcej patrzyłem wtrakcie koszenia nie powinna iść słoma tylko ewentualnie kłuska niedomłocone

nigdy tego nie było a od wczoraj co chwila to samo

jakby ktoś miał jakieś pomysły albo sugestie to byłbym wdzięczny.

dodam że sita i wytrząsacze czyste w miare

                            

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

Jak otworzysz lewy bok od kombajnu to masz dużo kół pasowych. Ja pierwszym kołem na wale jezdnym (najbardziej wystającym w kształcie kapelusza chińczyka - to jest to koło które kręci się zawsze jak chodzi silnik) są takie dwa małe tłoczki do których powinna być podłączona rurka poniżej z końcówka zaślepionego węża u Ciebie..

http://www.sklep.gaska.com.pl/towar/JAG08_0105_Rurka_oleju/5093

masz katalog do swojego kombajnu?

podeślij może dodatkowe zdjęcia to będzie mi łatwiej coś Ci powiedzieć..

Kolego nie mam katalogu a umnie ti chyba  tych  tloczkow brakuje mozesz mi podesłac zdjecie jak ty to masz u siebie zrobione ?

posiada ktoś instrukcje jak ustawić mercatora na poszczególne zboża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

witam i pytanie ; nie bardzo wiem co sie mi stało w protektorze że zawija mi słome na ślimaku tym co wraca zboże z podajnika kłosowego i to aż tak że jak sie więcej nazbiera to niedość że odchyla cały podajnik kłosowy to jeszcze trza sie mordować z odwinięciem tej słomy

na ślimakz tego co wiem i co mniejwięcej patrzyłem wtrakcie koszenia nie powinna iść słoma tylko ewentualnie kłuska niedomłocone

nigdy tego nie było a od wczoraj co chwila to samo

jakby ktoś miał jakieś pomysły albo sugestie to byłbym wdzięczny.

dodam że sita i wytrząsacze czyste w miare

                            

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

W Merkatorze 70 silnik perkins bardzo szybko nagrzewa się woda ( chłodnica wymyta myjką , termostat wymontowany wcześniej ) . Podczas dojazdu do pola temp. 40 a po 15 min koszenia dochodzi do 100 . Czy możliwe że chłodnica zakamieniona wewnątrz ? Jest też trochę zużyty pasek klinowy .

A może ucięty klin na kole pasowym ? Nie wiem od czego zacząć .

Zna ktoś wymiar lub nr. kat. paska napędu pompy wody ?

Proszę o sugestie i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

możliwe że chłodnica zakamieniona są środki by ją odkamienić a uszczelki ci nie wywaliło woda jest nie pluje przez korek jak stan oleju  lekko ci pali z rana kręci ci się wentylator w chłodnicy jak się kręci to pasek nie ma nic do tego zdejmij pasek z koła pasowego pompy i zobaczy czy masz opór jak kręcisz i od razu klina wyelminujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Przez korek nie pluje , stan oleju w normie , wody ubywa przez pompę jak jest temp. blisko 100 . Kombajn zapala dobrze .

Znasz może rozmiar tego paska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

witam i pytanie ; nie bardzo wiem co sie mi stało w protektorze że zawija mi słome na ślimaku tym co wraca zboże z podajnika kłosowego i to aż tak że jak sie więcej nazbiera to niedość że odchyla cały podajnik kłosowy to jeszcze trza sie mordować z odwinięciem tej słomy

na ślimakz tego co wiem i co mniejwięcej patrzyłem wtrakcie koszenia nie powinna iść słoma tylko ewentualnie kłuska niedomłocone

nigdy tego nie było a od wczoraj co chwila to samo

jakby ktoś miał jakieś pomysły albo sugestie to byłbym wdzięczny.

dodam że sita i wytrząsacze czyste w miare

Za bardzo otwarte sita i słoma dostaje się z kłosami razem do podajnika, połóż bardziej grzebienie sit aby słoma nie dostawała się przez grzebienie tylko zjeżdżała po nich ponadto zobacz jak wyglądają prety za klepiskiem po których słoma idzie na wytrząsacze czy nie są pogięte i równo rozstawione może należy je sprostować oraz stan fartucha za młocarnią czy się nie oberwał .

Przez korek nie pluje , stan oleju w normie , wody ubywa przez pompę jak jest temp. blisko 100 . Kombajn zapala dobrze .

Znasz może rozmiar tego paska?

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

witam

mam dwa pytania w senatorze napęd wałka targnica czyli to łozysko wachliwe przesuwa mi się na wałku jakiś 20- 30mm z jednej strony zapiera się o kin nosek ale od drugiej strony wali mi aż w heder, nie wiem czy wytarła się ta tuleja czy klin bo raczej powinno byc nieruchome ?

i drugie pytanie na szybko zpiekło mi się co się w bebnie hamulca - obstukałem go młotkiem i pusciło, rozpiołem hamulce ale czy mogę jakoś szybko rozebrać i zobaczyć co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

 

.

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

 

Wąż nie jest ściśnięty oglądałem , a kąt wtrysku tak nagle chyba nie przestawia się (jak opóznić kąt wtrysku - patrząc z góry to w którą stronę przekręcić pompę w prawo czy lewo). Rozmawiałem teraz z kolegą który posiada instrukcję obsługi tego sprzętu i tam piszą że olej w filtrze powietrza należy wymieniać codziennie i myć tą wełnę co jest w filtrze a jak są trudne warunki to nawet częściej - ja to robię raz na sezon przy wymianie oleju w silniku - to może przyczyna.

Jutro zrobię w/w zaległości i zmienię pasek zobaczyłem u kolegi że jest 1300 mm ale u niego jest alternator.

 

Dzięki kol wiesław za odpowiedz.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

w sprawie grzania silnika perkins miałem to samo wymyta osłona ta z siatką wymienioany pasek i tak się grzał - wyszło na to ze chłodnica jest za mało wydajna - czyszczenie chłodnicy, pasek nowy i czyste kratki powinno pomóc -proszę nie zapominać ze perkins 6 cyl lubi sie grzać w kombajnach (kolega ma MF506 i perkins 6 cyl po remoncie i mówił ze potrafi łapać wysokie temperatury)

 

najwazniesze to musisz pilnować czystości chłodnicy i tych siatek przez które zaciagane jest powietrze

 

jesli ktoś moze pomóc w moich pytaniach targaniec i hamulec?


a sprawdz czy jesli chłodnica jest cała ciepła to znaczy ze pompa wody pracuje i woda przepływa (duzy obieg chłodzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Z tym targańcem miałem kiedyś to samo. Najszybciej to przyspawać mimośród do osi , ja tak zrobiłem i chodzi kilka lat . Albo wymień na nowa oś i mimośród +nowy klin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariank1    2

ok dzieki, z tym targańcem, spróbuje coś pokombinować - jakoś zblokować, a  jak rozebrać bęben hamulca na szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Bęben jest na klinie ,wybij go i odsuń bęben .Nie robiłem tego u siebie ale czytałem  że ciężko to ruszyć. Mozesz jeszcze odkręcić zwolnice i wyjąć oś razem z bębnem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

Za bardzo otwarte sita i słoma dostaje się z kłosami razem do podajnika, połóż bardziej grzebienie sit aby słoma nie dostawała się przez grzebienie tylko zjeżdżała po nich ponadto zobacz jak wyglądają prety za klepiskiem po których słoma idzie na wytrząsacze czy nie są pogięte i równo rozstawione może należy je sprostować oraz stan fartucha za młocarnią czy się nie oberwał .

Zobacz czy nie zacisnął się wąż chłodnicy na dole ,mógł się zacisnąć i nie da ciągnąć wody z chłodnicy w obieg silnika,a zbyt lużny pasek lub zużyty też będzie powodem przegrzewania ,jak też za wczesny kąt wtrysku może być przyczyną szybkiego nagrzewania silnika, do kupna nowego paska weż ze sobą stary i dopasują Ci na składnicy według starego.

sito to pierwsze faktycznie było otwarte ale wczoraj wyczyściłem i żaluzjowe i to dolne ale objechałem kilka razy i to samo

zobacze jutro, możliwe że pozostałości jakieś były jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Co do zawijania się słomy to ja miałem taki przypadek to zdaje się że był ubytek tej rury co wchodzi nad bemben z podajnika powinno być wycięcie tylko w dół oglądania dokładnie tą rurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Słoma też dostaje się na podsiewacz(sita) głównie krótka, jeżeli przedłużki wytrząsaczy są za bardzo wysunięte do tyłu, wówczas dużo słomy korytami zlatuje na podsiewacz, tak że też na to należy zwrócić uwagę bo jak będą wyciągnięte ma maxa to właśnie dużo słomy wędruje na podsiewacz korytami wytrząsaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

marian 7k ją myślę że chłodnica jest po wierzchu zatkania nie jest dobry pomysł myć myjką chłodnicy nie dość że blaszki się mogą pokrzywić to jeszcze się brud utwardzoną tylko wydmuchać a teraz to by wypadało od kręcić osłony a może nawet chłodnicę i dokładnie wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Chłodnicę najlepiej sprężonym powietrzem wydmuchać ja do kompresora kupiłem taki ów pistolet ciśnienie mam ok 7 atm to i farbę gdzie słabo trzyma odrywa ale czyści pięknie z kurzu i co dzień jest czyszczona po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicik83    0

Koledzy ile za godzinę koszenia claas mercator ,kosa 3.60 ?Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jest odrębny temat co do cen koszenia kombajnem ,ale skoro już w tym temacie pytasz to powiem że w granicach 300zł zapewne, to jeszcze zależy ile w okolicy której mieszkasz biorą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popi    2

Jak masz napięty i dobry pasek chłodnica czysta

To sprawdź pompę i wlej płyn a nie wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

sito to pierwsze faktycznie było otwarte ale wczoraj wyczyściłem i żaluzjowe i to dolne ale objechałem kilka razy i to samo

zobacze jutro, możliwe że pozostałości jakieś były jeszcze

Mistrzu ta sloma zapycha Ci się na końcówce ślimaka nad bębnem młocarni ?  tam gdzie masz punkt do smarowania ? Jak tak to wiem co jest jak w tym miejscu Ci się owija i  dodam ,że to nie wina sit ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj