michalkowalski115

Problem z odpalaniem Renault Ares 620

Polecane posty

Witam.

Czasami miałem problem z odpalaniem mojej Renówki, tzn gdy chciałem uruchomić ciągnik pojawiało się charakterystyczne cykanie w rozruszniku, czasami załapał i odpalił a czasami musiałem siedzieć 15 minut żeby odpalił. Pożyczyłem od sąsiada akumulator, prawie nowy ale jest to samo, wymieniłem elektromagnes na nowy, rozrusznik sprawdzony u mechanika, wszystko w porządku. Bezpieczniki wszystkie dobre, prąd tam na rozruszniku 12V, na aku również. Teraz mam pytanie, czy w tym kabelku, który idzie do elektromagnesu (załącznik) powinno być napięcie 12 V? Ponieważ mierzyłem i podczas odpalania jest tam 0.1 V czasami mniej. 

post-35961-0-25372500-1488108613_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Jeśli tylko ten kabelek jest podłączony do elektromagnesu to powinno na nim pojawić się napięcie około 12V w czasie gdy masz ustawioną stacyjkę na pozycji rozruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko ten kabelek jest podłączony do elektromagnesu to powinno na nim pojawić się napięcie około 12V w czasie gdy masz ustawioną stacyjkę na pozycji rozruch.

 

Do elektromagnesu idzie kabel od akumulatora i od rozrusznika. I z boku elektromagnesu podłączony jest ten kabelek. Jest on najprawdopodobniej od stacyjki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jest na pewno ze stacyjki. Zrób próbę, weź kawałek kabelka i podłącz go do tego grubego kabla od akumulatora (przy rozruszniku) a drugim końcem dotkij do blaszki z której zdjąłeś ten kabelek, powinien zakręcić. To jest podanie napięcia na krótko z pominięciem stacyjki. Gdy tak będzie grało to znaczy że problem może być w stacyjce lub gdzieś po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest na pewno ze stacyjki. Zrób próbę, weź kawałek kabelka i podłącz go do tego grubego kabla od akumulatora (przy rozruszniku) a drugim końcem dotkij do blaszki z której zdjąłeś ten kabelek, powinien zakręcić. To jest podanie napięcia na krótko z pominięciem stacyjki. Gdy tak będzie grało to znaczy że problem może być w stacyjce lub gdzieś po drodze.

 

Właśnie tak zrobiłem i zakręcił bez problemu. Rozkręciłem wszystkie osłony i nie wiem gdzie ten kabelek idzie, bo w stacyjce nie ma kabla o tym samym kolorze, sprawdzałem czy wychodzi od bezpieczników ale raczej nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Może przewód jest łączony przez kostkę , i jednocześnie następuje zmiana koloru . Spróbuj mycia stacyjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kabelek idzie przez pedał sprzęgła, tam jest stycznik, może tam jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

Przewód idzie ze stacyjki na bezpiecznik, potem przekaźnik, następnie włącznik przy pedale sprzęgła i dochodzi do rozrusznika - na tej drodze trzeba szukać przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli jest przekaźnik to powinieneś słyszeć gdzieś cykanie w momencie brania na rozruch. Jeżeli nie zlokalizujesz tym sposobem to pozostaje ci tylko po "nitce do kłębka" lecieć i sprawdzać wszystko co na potkasz na drodze przewodu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

"powinien być"  "jeżeli jest" itd, itp, fajne rady nie ma co> Dlatego pytałem czy jest pewny że jest przekaźnik czy może tak sobie gdyba, żeby się tylko pochwalić "czego to nie wiem", przy okazji zamącić temat.

Z tego co mam w książce nie ma przekaźnika od rozruchu, jest tylko bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

ptaszyna a sprawdziles mase ? mi tez tak cykalo tez myslalem ze przekaznik ale odkrecilen kabel maspwy wyszlifowalem miejsce przykrecania i jak reka objął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo69    43

"powinien być"  "jeżeli jest" itd, itp, fajne rady nie ma co> Dlatego pytałem czy jest pewny że jest przekaźnik czy może tak sobie gdyba, żeby się tylko pochwalić "czego to nie wiem", przy okazji zamącić temat.

Z tego co mam w książce nie ma przekaźnika od rozruchu, jest tylko bezpiecznik.

 

Kolego, coś ty taki zakompleksiony?!

Od razu się obrażasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Cykanie rozrusznika to głównie albo przkaznik albo uwalony elektromagnes Ale skorodziala na tzw krótko to rozrusznik jest ok
Jak chcesz sprawdzić ten mały kabelek to podłącz do niego żarówkę 12V 5W a drugi koniec przytknij do masy jak przelaczysz stacyjke w pozycję rozruch żarówka powinna się zapalić
No i sprawdź masę bo w 90% to ona powoduje problemy dokładnie poczysc wszystkie połączenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrMazur    2

Witam odkopie temat czy w adresie 640 rz jest ten przekaźnik czy nie? nieraz jak ciepły nie chce palić na krótko odpala. Jeśli można oraz to gdzie on jest bo nie mam opisu w swoim pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Są dwa styczniki na pedale sprzęgła jeden rozruch przy wciśniętym sprzęgle a drugi za co odpowiada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano89    0

Mój ares 617 atz tez tak miał czasami cykał a nie odpalal kupiłem przekaznik ale nic nie pomogło . okazało się że klema minusowa na akumlatorze była zaśniedziała i po przeczyszczeniu odpala za każdym razem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15101t    0

witam u mnie w renault 80-14F czyli sadownik jest ten sam problem cyka i nie mogę znaleźć przyczyny, wymieniłem przewody , akumulator, stacyjkę , przekaźnik, rozrusznik był w regeneracji i nowy automat... i dalej cyka, masakra jakaś już nie wiem co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj