Polecane posty

nunu85    499

A jak z kasą gotówka czy  wieczny termin?

 

Ziarnpol uczciwa firma.

Od paru sezonów tam sprzwdaję i nigdy problemów z płaceniem nie było.

Zawsze max 14 dni i kasa na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Na portach ceny netto - żniwne wyglądają tak:

pszenica 12,5 690-700

pszenica 14 730-770

cena firmy GoodGrains uzależniona od terminu odbioru (sierpień - wrzesień jak i ilości)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    117

Lubelskie lokalne skupy rzepak 1450 - 1460 netto ....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Mam wreszcie ofertę na 650 netto z gospodarstwa w żniwa...ciekawe czy da się coś więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas rzepak powyżej 1500 zł. Znajomy dostał 1550 netto.

Kukurydza ze starych zbiorów 690-700 zł. Jeszcze niedawno dawali z łaską 660. Coś dryga. Wydaje mi się że będą duże opóznienia zbioru również z pszenicą. Rzepak mało kto do tej pory wykosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

U mnie też z rzepakiem obsuwa, może z połowa skoszona. Pogoda w kratkę. nawet facelii jeszcze nie zebrałem, a do konca lipca powinna zejść z pola. Ozima pszenica jeszcze miękka, wilgotność powyżej 18%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

trzymajcie pszenicę bo będzie bardzo droga !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

FDW widzę rzepak w górę, w ciągu tygodnia 60zł netto. Sąsiad jeździ cieżarowym, to wozi rzepak nawet po 1600 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

pszenica paszowa na lokalnym skupie (kolega mi mówił nie wierzyć) 530 brutto


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Kowalski Cichoradz oddzial Rybieniec . Pszenica od 650 do 730 netto. Maksymalna cena liczona jezeli pszenica zlapie gestosc konsumpcji juz nie pamietam jaka mowila kierowniczka. Takze jak dla mnie cena juz nie jest zla. Wiadomo ze sa tacy co im 1000 malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

trzymajcie pszenicę bo będzie bardzo droga !

A to dlaczego?

Trzymam za słowo ;) mamy dziś 30.07.2017 - równo za pół roku tj. 30.01.2018 zacytuję odpowiedź i zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Będzie mało pszenicy jakościowej  i cena będzie szła do góry  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18

Fermy Drobiu Woźniak

 

Pszenica pasz 620

Rzepak 1590

Pszenżyto 580

Jęczmień paszowy 520

 

Wszystko ceny netto termin płatności 14dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Pszenżyto Wipasz Międzyrzec Podl 520netto. Bakutil Radzyń Podl 500netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle ktoś pojechał z ceną. Ja z sąsiedniego powiatu,rzepak skupowałem, pszenicy nie skupuję bo za dużo zachodu ale tak informacyjnie mógłbś napisać kto takim łaskawcą jest że 500 zł płaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to złoty biznes skupić po 500 brutto. Zadzwoń do Wipaszu tyle że im trzeba dostarczyć ale laska od nich dzwoniła do mnie w tamtym tygodniu i o ile dobrze pamiętam było 570 netto. też słabo ale lepiej niż 500 brutto jak ktoś musi sprzedawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

W okolicach tomaszowa oferują cene 620 brutto za paszówke. I odbieraja z podwórza nawet i 3 tony. To jest 120 zł różnicy na tonie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Przecież jeszcze 2 tygodnie temu proponowali mi 720 zł za tonę paszówki netto, z odbiorem z gospodarstwa z okolic Sieradza, więc co się nagle stało, że cena pszenicy spadła o prawie 300 zł na tonie? To powinno być karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Andrzej kto daje tyle w Tomaszowie ?

Nie wiem dokładnie kto? ale to z okolic tomaszowa. Z sasiedniej miejscowosci zawsze u nich sprzedają. Mówisz ile masz i oni przyjezdzają określonym samochodem 3 , 5 , 9 tonowym albo łódką. Moge Ci podac numer na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj