Polecane posty

Kula07    163

Wy jeszcze bierzecie jego posty pod uwagę?

Kolege Olka trzeba olewać.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

Mam ofertę po 690 netto pszenica z pod kombajnu i pytanie sprzedawać czy jednak przetrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie tak oferują? ja z chęcią bym oddał za taką cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żyto może po tyle być u nas. Żaba już traci monopol w naszym regionie bo sporo osób załadowało żyto na łódki zamówione z internetu. A te łódki prawdopodobnie jechały gdzieś w str. WLKP, aby zbadać towar i jeśli się nadaje zawieźć dalej do germańców.

 

Wystarczyło że łódki zaoferowały po 10 zł/t więcej od żaby i temat zamknięty. Podwórze małe, w zagrodzie 3 tony zboża to widziałem na własne oczy jak łódka stała na środku wsi na jakimś luźnym placu a oni wozami dowozili worki tylko jeden turem ładował na łódkę towar z wozów.

 

Internet wkracza na wieś, nawet chłop z zagrody 3t, jak się skrzyknie z innym może sprzedać za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Dokładnie tak jest u mnie, 9 na 10 osób wiezie towar samochodem dalej niż do lokalnych skupów. Jak się właściciele nie ogarną z cenami, to wkrótce nie będa mieli z kim handlować. Najśmieszniejsze jest to, że przyjeżdża na wieś samochód a kierowca mówi , że zna doskonale te strony, bo jego firma bierze też od tych lokalnych handlarzy. Jak się dowiedział, po ile oni skupują, za głowę się chwycił. A Agrofoto czyta masę ludzi, inne fora też, nawet z mojej wsi. rzetelna informacja dziś jest podstawą sukcesu w biznesie.

Dziś już straszenie Ukrainą i zbożem stamtąd na większości normalnych ludzi nie robi wrażenia, bo ubiegły rok pokazał, że dobre zboże jedzie stamtąd bezpośrednio do portów i dalej, albo do Niemiec. Natomiast to, co próbują pchać do Polski, to lepiej kupić towar krajowy, bo lepszej jakości. Znam kilka form, co zostało z tym sprowadzonym zbożem i były spore problemy, aby to opchnąć i chyba w tym roku się nie połakomią. Co innego nawozy stamtąd, ale z tego co obserwuję, to Ukraińcy przyjeżdżają do nas po opryski i nawozy  bo tam nie ma dla małych rolników. Małych, czyli tych, co mają mniej niż 200-300 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ale jesteś beszczelny i arogancki grzecznie powiedziane

A to niby czemu?

 

Madrowałeś się w temacie o rzepaku chociaż pierwszy raz w życiu go siałeś, filozujesz o cenach, chociaż sam prorokowałeś, że drożej nie będzie.

Więc bardziej aroganckim i bezczelnym od Ciebie nie da się być.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Dokładnie jak piszą koledzy wyżej. Te forum jest po to byśmy chociaż "trochę" godziwie zarobili za te wszystkie nakłady jakie ponosimy prowadząc gospodarki. Wiadomo rok płaci, rok traci i naprawdę sztuką jest odłożenie na te cięższe czasy jak przy niejako okazji skubią nas z każdej strony, bo im ciągle za mało. Nie starczają już im setki tys. zł, muszą parę baniek w jeden rok zarobić. Postuluję, żeby zrobić to samo z nawozami. Skrzykiwać się po wsiach i kupować bezpośrednio. I ze względu na to co zrobiły azoty w tym roku( ceny słabe, a oni cenę ciągle dzwigają, bo im na odprawy brakuje po 1 mln złotych dla prezesików z nadania tej czy innej parti) proponuję znalezc kogoś konkretnego na Litwie czy Ukrainie i dawać znać na forum. To samo ze sprzedażą pszenicy. Kto rzetelny i kto płaci, to polecać.

I jeszcze jak ktoś piszę tak jak anetka1 (podejrzewam, że to nasz kolega alexander), to niech poda od razu namiary, żeby był bardziej wiarygodny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Ja podpisalem pszenice po 720 netto za bialko 14% odbior w sierpniu. Jesli nie bedzie tyle bialka to albo dalsze negocjacje albo rezygnuja z kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Panowie, ktoś zamieści poradnik dla laików z podstawowymi informacjami na temat sposobu sprzedaży zboża na tira. Mam na myśli co powinna zawierać umowa, na przykład: umowa podesłana przez pośrednika mailowo co powinna zawierac itp... Jeżeli to nie problem to konkretne informacje bez ogólników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dokładnie jak piszą koledzy wyżej. Te forum jest po to byśmy chociaż "trochę" godziwie zarobili za te wszystkie nakłady jakie ponosimy prowadząc gospodarki. Wiadomo rok płaci, rok traci i naprawdę sztuką jest odłożenie na te cięższe czasy jak przy niejako okazji skubią nas z każdej strony, bo im ciągle za mało. Nie starczają już im setki tys. zł, muszą parę baniek w jeden rok zarobić. Postuluję, żeby zrobić to samo z nawozami. Skrzykiwać się po wsiach i kupować bezpośrednio. I ze względu na to co zrobiły azoty w tym roku( ceny słabe, a oni cenę ciągle dzwigają, bo im na odprawy brakuje po 1 mln złotych dla prezesików z nadania tej czy innej parti) proponuję znalezc kogoś konkretnego na Litwie czy Ukrainie i dawać znać na forum. To samo ze sprzedażą pszenicy. Kto rzetelny i kto płaci, to polecać.

I jeszcze jak ktoś piszę tak jak anetka1 (podejrzewam, że to nasz kolega alexander), to niech poda od razu namiary, żeby był bardziej wiarygodny:D

 

Zamiar ze wszech miar szczytny i piękny - niestety w praktyce nie realny.. Rolnictwo jest zbyt mocno rozdrobnione, a polska mentalność nie pozwoli na "dogadywanie się", więc jest jak jest. Z jednej strony można mieć pretensje, że biznes to wykorzystuje, ale jeśli druga strona daje taką możliwość to chyba nie ma się co dziwić temu. Odwoływanie się do sumienia tu nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Umowa powinna zawierać przede wszystkim, termin dostawy konkretną datę odbioru lub widełki od-do, termin płatności zgodnie z wymaganiami dla RR lub VAT, konkretnie określone warunki potrąceń (ile i za co ewentualnie) no i dane obu stron. Taką miałem umowę dwa lata temu. Resztę normuje Kodeks Cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Pszenica paszówka 600 konsumpcja 640 ceny netto i twiedzą że będzie tanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja na takie stwierdzenie odpowiadam, że "stwierdzam, że będę czekać, aż wzrośnie" i temat się urywa. Doskonale wiedzą, że niskiej ceny nie da się utrzymać. Maks koło 10 września zacznie wzrastać, bo ci, co maja nóż na gardle do tego czasu wywiozą, a handlarze też maja kontrakty i trzeba będzie zboża dokupic po mniej "atrakcyjnych" dla nich cenach, aby się wywiązać.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

grego chodzi też o to by ludzi uświadamiać, żeby na hasła, że będzie tanieć odpowiadali jak jahooo, a nie podkulali ogon i dziadom wozili do skupu, bo wykorzystują ludzki strach, niewiedzę czy naiwność.

Przecież to śmieszne, że płacą za pszenicę 600 zł, a polifoska po 1500 zł, saletra 1000. Powinni to ukrócić albo chociaż się wziąć za to. Czy my w ogóle mamy jakieś związki działające w naszym imieniu?

Agrolok za paszówkę 600, 12,5 białka 640. Mizernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Żeby nie było niedomówień - nie mam nic przeciwko temu, aby pośrednik zarabiał, bo po to jest. Bierze kredyt na skup zboża (zazwyczaj), ma swoje magazyny, ludzi, wagę etc i musi na to zarobić, żeby utrzymać. Ale wszystko ma swoje granice. Jak się sztucznie zbija cenę aby krótko mówiąc ludzi ograbić, to nie ma akceptacji dla takich działań. Jeśli większy pośrednik w żniwa płaci 700zł i miesiąc po żniwach też 700zł, to znaczy, że jest to rzeczywista cena, po jakiej można zboże sprzedać. A nie 570  jak chcieli co niektórzy płacić rok temu, sprzedając większym firmom po 670-700 (konsumpcję, netto). Dziś cena zboża nie jest już tajemnicą i trzeba to jasno powiedzieć, że nie ma akceptacji dla takich lichwiarskich działań.

Sam wywiózł bym trochę zboża w żniwa, bo kasa na nowe zasiewy by się przydała, ale nie oddać za bezcen, dlatego trzymam, ponosząc koszty na roz- i załadunek, sprzątanie magazynu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Cena jest taka jaką zaakceptuje sprzedający a kupujący jest skłonny zapłacić. Na wolnym rynku tak to działa. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj