Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

We Włoszech susza. W Rzymie brakuje wody. Ale nie wiem czy oni jakieś zboża tam uprawiają. A jak uprawiają to już pewnie dawno skoszone. Łąki podobno wyschniete. Podobno produkcja mleka ma spaść o 1/5 u nich.

U mnie za konsumpcję oferują 630, jęczmień 530. Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

przecież włochy z trzech stron otacza woda :)

kontrakt na pszenicę mocno się zkorekcił, jest szansa dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Same Włochy to pikuś , susza występuje na całym południu Europy . Hiszpania ,Portugalia,Grecja , kraje bałkańskie -tam nie ma co zbierać .Jak już wkleiłem poprzednio sytuacja kiepsko wygląda na świecie ale jak wiadomo zaraz ruszą spekulanci i podniosą zbiory na Cyprze, Malcie ,San Marino i Gibraltarze i oświadczą że nie całe południe wyschło to w sumie gdzieś jest mniej , gdzieś więcej :).  Myślę że nawet potrafią wytłumaczyć spadki w USA i Kanadzie  bo stwierdzą że w Sant Escobar produkcja zbóż wzrośnie o 100 % , bo w tamtym roku był zasiany hektar kukurydzy a w tym aż 2 hektary tak więc co tam jakieś niskie spadki produkcji rzędu 20 % w USA :) nikt przecież nie będzie udowadniał że 20 % jest >od 100 % :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Juź ciule w białych rękawiczkach kręcą na giełdach. Normalnie parodia. Wszędzie kataklizmy, a oni wieszczą za niedługo deszcz na pożółkłych plantacjach w USA i urodzaj. Dodatkowo PO wcy z tuskowłazem zrobili przez nasz kraj tranzyt do niemiaszków, którzy nas dymają z każdej strony. Za buraki niedługo będziemy im dopłacać. Wszystko wykupili i teraz robimy za ochłapy na eurokołchoz, który straszy sankcjami za próby reformowania skorumpowanych debili w togach. Nic się lepiej nie zapowiada w następnych latach. Tylko jakaś katastrofa na świecie spowoduje jakieś drgnięcie cenowe poza 500-700 zł. Ubecy dostawali jakieś 12 tysiączków miesięcznie za bicie rodakó, a my zap...za 1,5 tys/ha.

Pszeniczka dostała u nas solidne opady, także nici z glutenu. Podejrzewam że będzie w tym roku mało konsumpcji.

Przemyśl kolego najpierw posty które piszesz a dopiero później zajmuj głos, myślisz że zachodni rolnicy w tej chwili są w lepszej sytuacji niż my? Ilu znasz rolników z Niemiec Holandii UK że tak piszesz,bo ja sporo i wiem że nie jest tak kolorowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja osobiście chciałbym dostawać dopłaty na poziomie tych niemieckich czy holenderskich, o 50% wyższe niż nasze i nie mieć tuż za granicą straszaka w postaci zboża z Ukrainy, który jest używany jako "argument" do zbijania ceny w skupie. Wiadomo, każdy ma swego robaka, co go gryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Patrząc na zachód to bankructw jest tam więcej niż u nas ale z drugiej strony mają większe dopłaty i udziały w przetwórniach więc JozB ma rację bo ile więcej obgoli Sudzucker polskich rolników tym większa będzie dywidenda dla niemieckich rolników . Niby w kraju tęż powinniśmy tak działać ale czyim kosztem ? Inny przykład mleczarnie spółdzielcze , niby rolnicy właścicielami ale maja g... do powiedzenia i jak płaciły mleczarnie  za mleko poniżej złotówki to jednak premie pracownikom mleczarni wypłacali . Jak się zrobił ruch to jednych odsyłali do statutu i sądów a innych po klasie mleka no i oczywiście cenie . Tak kaszlą spółdzielnie . Na obecną chwilę to tylko propozycja magazynowania choćby do jesieni zanim się napasą skupy na naiwnych rolnikach . I proszę mi nie tłumaczyć że sprzedający całe zboże w żniwa nie jest naiwny bo kredyty , bo nie ma magazynu . Nadal uważam że tylko ludzie naiwni myśleli że sprzedając zboże w żniwa dorobią się , na coś ten kredyt przecież brali a mogli pomyśleć o magazynach w biznes planie . Do tego są prolongaty i można było kredyt zapisać na późniejszy termin . Trochę to kontrowersyjne i" zaraz dostanę :) " ale naprawdę pisze to w dobrej wierze by przy następnych inwestycjach skorzystać z moich rad i lepiej zaplanować spłaty . Oczywiście nie neguje by w żniwa wstawiać zboże do magazynu handlarza bo to także alternatywa ale to także koszty i bardzo trzeba ufać skupowi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ty może lepiej zmień zawód na doradztwo finansowe

Kolega jeździ tirem. Właśnie jest w Bułgarii. Mówi że w Bułgarii Rumunii wszystkie zboża skoszone.na Słowacji większość. A w Czecha większość leży po ulewach. Firma w której pracuje wozi zboże z Czech to na razie mało co przywieźli bo nie ma warunków do koszenia

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Południe Europy zawsze ma żniwa wcześniej od nas
Co do sytuacji rolników zachodnich i naszej, chyba już wolę się nie dzielić uwagami, bo to już Polska natura żeby tylko narzekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

glencore Werbkowice od 25 lipca konsumpcja  615, pasza 570, jęczmień 510

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Tylko mały rolnik może sprzedać zbożę w żniwa ,w moim wypadku technicznie niemożliwe prawie cała wioska by musiała podstawić przyczepy120-130 ton na dzien zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja nie narzekam, stwierdzam tylko fakt, który można zweryfikować, że pewne aspekty finansowe na zachodzie rozwiązane są lepiej niż u nas. Zamiast brać przykład z krajów, które mają większe doświadczenie, ciągle idziemy pod prąd z pewnymi rzeczami. 

 

Cena, którą podał Ansu utwierdza mnie w przekonaniu, że znów będę trzymał zboże do listopada conajmniej, bo na przekór wszystkim pośrednicy na wschodzie kraju chcą obedrzeć rolnika ze skóry. FDW płaci więcej za pszenżyto, niż wycenili pszenicę paszową w Werbkowicach

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

glencore Werbkowice od 25 lipca konsumpcja  615, pasza 570, jęczmień 510

Coś nisko zaczęli ;[

Jakie parametry na konsumpcję?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
20CBR12 drogi kolego, po ile kupuje niemiaszek nawozy z grupy azoty, a po ile my. O ile mamy mniejsze dopłaty od nich. Za buraczki ile dostają? Już wole być w ich sytuacji, bo zysk na pewno mają większy niż my. U nas w okolicy jest zmowa cenowa, pewnie jak w większości kraju. Debile protestują na ulicach, bo nie chcą zmieniać postkomunistycznego sądownictwa, a my mamy siedzieć cicho i dostawać 500 zł za pszeniczkę.  Płd opolskiego 630 netto za konsumpcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481

Coście się czepili tych Werbkowic , tam nigdy ceny nie było i nie będzie . W czerwcu Glencor płacił za pszenice po 600 zł tona gdy skupy oddalone 5 czy 10 km płaciły 730-750 zł tona . Ta spółka nie jest partnerem do handlu tylko cwaniaczkiem łapiącym po taniości po przez umowy kontraktacyjne . Dostali za free magazyny podczas gdy był przekręt z rzepakiem w Bodaczowie i w sumie skup prowadzony nie jest dla rolników a dla pośredników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

20CBR12 drogi kolego, po ile kupuje niemiaszek nawozy z grupy azoty, a po ile my. O ile mamy mniejsze dopłaty od nich. Za buraczki ile dostają? Już wole być w ich sytuacji, bo zysk na pewno mają większy niż my. U nas w okolicy jest zmowa cenowa, pewnie jak w większości kraju. Debile protestują na ulicach, bo nie chcą zmieniać postkomunistycznego sądownictwa, a my mamy siedzieć cicho i dostawać 500 zł za pszeniczkę. Płd opolskiego 630 netto za konsumpcję

Człowieku skończ z tą polityką bo sam osobiście napiszę do moderatora żeby Ci dał bana! Nie masz pojęcia o czym mówisz a glosisz farmazony na ogólnopolskim forum które każdy może czytać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj słyszałem na skupie że mają dać za paszę 530 bruto ale nie są tego pewni tylko żeby nie było tak jak z rzepakiem że plonów niema 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Ziarn-Pol ceny na kuj-pom

 

Rzepak 1530 - 1550 zł/netto

pszenica 14 700-710 zł/netto

pszenica 12,5 640-660 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

Kukurydza sucha 600 zł/netto

 

Możliwość odbioru z gosp oraz dowozu do elewatora koło Chełmna powiat Chełmiński. 

 

tel 665815700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Jakby u mnie chcieli tak płacić w żniwa, to bym nie płakał i trochę wywiózł, żeby się nie cisnąć w magazynie po kątach. Zobaczymy za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

20CBR12 drogi kolego, po ile kupuje niemiaszek nawozy z grupy azoty, a po ile my. O ile mamy mniejsze dopłaty od nich. Za buraczki ile dostają? Już wole być w ich sytuacji, bo zysk na pewno mają większy niż my. U nas w okolicy jest zmowa cenowa, pewnie jak w większości kraju. Debile protestują na ulicach, bo nie chcą zmieniać postkomunistycznego sądownictwa, a my mamy siedzieć cicho i dostawać 500 zł za pszeniczkę.  Płd opolskiego 630 netto za konsumpcję

Tam jest dobrze gdzie nas nie ma :P  Ile płacą podatku dochodowego, ile płacą katastralnego, ile płacą za paliwo, ile u nich jest droższy pracownik, usługi serwis maszyn? W rolnictwie nie ma miodu nigdzie w europie 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No niby ile płacą za paliwo 1,1 EUR/litr? To aż tak wielka różnica? A we francji przypadkiem sami sobie nie produkują w stodole opałówy rzepakowej którą można wykorzystać na polu może w innych krajach też tak jest, nie orientuję się. W skandynawi na CPNach nie ma oddzielnych dystrybutorów dla rolników z tańszym paliwem???

 

A usługi i serwis maszyn, oni są zbyt bogaci aby łapska babrać w smarze. Mają kasę to wzywają serwis i stoją z rękoma w kieszeni.

Może miodu nie ma nigdzie, ale gdzieniegdzie jest nawet bagno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Tak jak piszesz to u nas w telewizji przedstawiaja w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, prawdą jest że większość stoi z zalozonymi rękoma ale nie dlatego że mają dość kasy zeby płacić serwisom tylko dlatego że to nie ich maszyny tylko wynajete lub firm uslugowych które chyba wszędzie mają się lepiej niż samo rolnictwo, a przecietnego rolnika za OdrĄ na zachód zwyczajnie nie stać na maszyny, które swoją drogą są zdecydowanie droższe niż u nas, ot tak jedna różnica z wielu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziarn-Pol ceny na kuj-pom

 

Rzepak 1530 - 1550 zł/netto

pszenica 14 700-710 zł/netto

pszenica 12,5 640-660 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

Kukurydza sucha 600 zł/netto

 

Możliwość odbioru z gosp oraz dowozu do elewatora koło Chełmna powiat Chełmiński. 

 

tel 665815700

 

A jak z kasą gotówka czy  wieczny termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

20cbr12, wprowadz może cenzurę na forum. Mi też może nie odpowiadać co czasami wypisujesz. Możesz się żalić i wypisywać że ktoś wypisuje farmazony. Bo się zaraz twoją opinią przejmę. Banem tym bardziej. Może napisz co jest nieprawdą w tym co napisałem. 

Na pewno rację ma Ulman. Pisząc farmazony miałem co innego na myśli. I narzekać trzeba 20cbr12, a już szczególnie na ogólnopolskim forum, żeby sobie co niektórzy nie pomyśleli że mamy miód i orzeszki przy zapłacie 1500 zł za rzepak, który sypnął 2 tony, a saletra zamiast 800, to kosztuje 1000 zł. Bo i tak musimy kupić, a ktoś chce się nachapać wykorzystując sytuację. I zaznaczam, że rzepaku nie mam, a za nawozy na wiosnę 2018 już zapłaciłem. I będę narzekał dalej, choćby po to by co niektórzy nie ulegali takim FARMAZONOM jak potężny napływ ukraińskiego zboża z wiosny 2017. Ciekawe czy ci koledzy dostali bana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj