Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
shrek    1

Lokalny mlyn w Ciechanowcu konsumpcyjne w zaleznosci od parametrów 610 - 630 plus VAT. Jak dobrze pamiętam cena taka sama u nich jak w żniwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tA jasne tylko jaką cenę dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ceny wzosną to raczej oczywiste. Jak skutecznie wprowadzą kontrole na wwóz z ukrainy to jak nic na stałe będzie powyżej 700, jak dojdzie info z usa i zima na całego w bułgarii i słabe info z rumunii to jak nic jeszcze wyżej.

 

To że na nowe zbiory chcą już kontraktować w dużo lepszej cenie niż teraz też o czymś świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ceny wzosną to raczej oczywiste. Jak skutecznie wprowadzą kontrole na wwóz z ukrainy to jak nic na stałe będzie powyżej 700, jak dojdzie info z usa i zima na całego w bułgarii i słabe info z rumunii to jak nic jeszcze wyżej.

 

To że na nowe zbiory chcą już kontraktować w dużo lepszej cenie niż teraz też o czymś świadczy.

 

To rzepak też w gorę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To rzepak też w gorę B)

Miejmy nadzieję. Ja na nowe zbiory podpisałem umowę na 100 ton w opłacalnej dla mnie cenie a reszta będzie czekała na cenę rynkową.

 

Trochę strachu o cenę rzepaku mogą wprowadzić działania polskich polityków bo jakiś czas temu czytałem że mają wejść ustawy które uczynią uprawę rzepaku znacznie mniej opłacalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

koledzy, czy to tak ciężko oprócz ceny dopisac do kogo sprzedawane i jakie parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

podajecie informacje odnośnie zasiewów w usa itp, ale poszukajcie informacji na temat zapasów na świecie.. z tego co się orientowałem to jeśli były jakieś przetargi na pszenicę np do egiptu to chyba zazwyczaj wygrywała rosja.. 

jestem za tym aby cena w polsce była na poziomie 750-700 netto, bańka odnośnie trumpa już pękła i dolar zaczyna spadać, ja bym marzeniami nie żył i realistycznie podchodził do życia i uważam, że ceny jakie będą w przyszłym sezonie, może podam dużą robieżność ale chodzi mi o minimum 550 do 700 netto.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13

W USA nie dość że pogoda nie ciekawa to okazało się że zasiano bardzo mało zbóż najmniej od stu lat !!!! Według poprzedniego roku mniej zasiano o 10 % a według sezonu 2015  mniej zasiano o 18 % . To nie jest jakieś 1 marny procent a znaczy obszar . Do tego to co rośnie nie jest rewelacją . To nie jest już gdybanie że zobaczymy jak będzie na wiosnę tylko rynek stopniowo będzie reagował już dziś . Jednym słowem ciekawie się robi .

z drugiej strony:

USDA oszacował stan zapasów pszenicy w USA na dzień 1 grudnia 2016 na poziomie aż 56,4 mln ton, tj. o 19% więcej niż przed rokiem i najwięcej od 30 lat. Poziom zapasów na takim poziomie przewyższył oczekiwania rynku i jest związany z bardzo wysokimi zapasami pszenicy w USA na początku bieżącego sezonu 2016/17 i wysokimi zbiorami tego zboża w USA w bieżącym sezonie, odpowiednio o 30% i 12% wyższymi niż w poprzednim sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

 

jestem za tym aby cena w polsce była na poziomie 750-700 netto, 

 

 

ziomuś jesteś KRULEM, czechosłowacji bo albania już swojego ma...

 

co do zasiewów, zbiorów itd to zawsze wychodzi tak samo. jest kłamstwo, wierutne kłamstwo i statystyka(w tym przypadku prognoza zbiorów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Pszenica paszowa 630zł brutto.   Lubelskie, powiat Lubelski, skup A. Kukuryka


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie rozumiem o co Ci chodzi, jak czegoś nie rozumiesz to pytaj a nie rzucasz jakimiś swoimi anegdotkami..

 

 

ja jestem za tym żeby pszenica była po 600, a olej napędowy po 2,50 i saletra po 400 zł. jest tylko jeden problem nikogo to nie interesuje, a na pewno nie producentów w.w. towarów. ani spekulantów ani tzw wolnego rynku. ot taka anegdota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

chcesz mi powiedzieć że w 97 można było kupić case mx 120 za 50-60 tysięcy ?  teraz za takiego używanego trzeba dać 70-80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

co by nie robić to i tak zarobimy tyle na ile nam pozwolą wszystkie dziady od których jesteśmy uzależnieni a do tego jeszcze dochodzi pogoda która nas nie rozpieszcza. tak czy siak rynkiem zbóż żądza USA i Rosja której wbrew krążącej opinii eksport ma się bdb a za kilka lat gwoździem do trumny będzie Ukraina a Polska jest nie liczącym się krajem który tylko ma dobre położenie geograficzne którego nie umie wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

i amen, z tego można by utworzyć sentencje ;) niestety taka jest prawda my nigdy nie będziemy graczem na rynku zbóż a tylko drobnym trybikiem w kieracie.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

mogłoby być i w tą stronę, niższe koszty itp ale niestety no chłopaki dobrze piszą, myślę, że ja tez nic zlego nie napisałem więc nie wiem po prostu po co ta wstawka z królami... ale nie ważne

 

u mnie widzę co wywieszone to pszenice 650brutto/670brutto na wymianę u jednego gościa.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Może i jesteśmy małym trybikiem w tym "młynie". Jednak samo to się nawet piwo nie otworzy. Najlepiej tak powiedzieć że się nie da, tak wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj