Skocz do zawartości

B3Agro

Members
 • Zawartość

  271
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

85 Excellent

O B3Agro

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  No i marinetka ugiela sie pod sila protestow. Trzeba mocniej, trzeba wiecej i pogonimy kaczystow
 2. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  Zbyszek - spusc cisnienie. Siedze w poczekalni serwisu bo auto na przeglad dalem. Okolo 8 osob ze mna. Tylko jeden temat : bolszewizm pisowski i zaklamanie kleru. Wszyscy wszedzie o tym mowia i cieszy ze zaczynaja dzialac. Trzeba stawic opor pisowskiemu okupantowi - to jest to co mowia ludzie.
 3. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

    Ale kto i jak będzie brał "pod lupę"?? Domyślam się , że nie masz pojęcia tylko tak sobie napisałeś.:) . Ja jestem jednym z tych co pozarolniczy a właściwie i część rolniczego biznesu przeniosłem/rozliczam w Czechach. I wiesz co : zusy,krusy,usy ,pipy,kasy,srasy mogą mnie co najwyżej w pompkę cmoknąć bo wszystko jest w pełni legalnie.   A przecież każdy dorosły wie , że co nie jest zabronione jest dozwolone.....może akowicz111 dostaniesz "kozią szansę" u wroga ;)
 4. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  Ponoć wyborcy piss jako zdeklarowani przeciwnicy UE mają nie dostawać dopłat ;).    
 5. Co mogło obgryźć drzewka na wysokości 2 m.?

  Jeleń na 2m??? nie sądzę. ŁOŚ
 6. Gryka Hrubieszowska

  z tym desykowaniem możesz mieć rację. Ale ja bym jeszcze zwrócił uwagę na to co było robione przed siewem. Wiadomo że gryka lubi tzw. grudkę. 
 7. Gryka

  A niby jak wygląda? Jak nie masz zachwaszczonej to śmiało bez żadnego młynkowania się obędzie. Co najwyżej przepuścić przez wialnię.  Jak musisz zrobić to u kogoś to jest to śmieszny koszt w porównaniu do czasu i pracy poświęconych na młynkowanie.     Ale jak pisałem na początku - zachwaszczenie. To jest słowo klucz.
 8. Ceny dzierżawy ziemi

  Ja w tym tygodniu dałem w dzierżawę 54ha. Lubelskie /podkarpackie. Za daleko mi sprzęt targać więc zbiorę co tam mam zasiane i niech sobie gospodaruje. Dałem na umowę na 5 lat do września 2022 płatne 2100 zł hektar/rok. Płatne oczywiście z góry za rok we wrześniu ;).   Akurat za te 5 lat to za tą kasę kupię duże mieszkanie w Warszawie na wynajem. 
 9. Obecna sytuacja polityczna w Polsce

  Że głupi jesteś to wiadomo od dawna , ale co chcesz tym czymś pokazać to sam nie rozumiem.     Jedziesz po niego żeby wracał do Polski i robił porządek po pisowskim warcholstwie czy też jest to swojego rodzaju groźba użycia broni wobec Tuska?    
 10. Opryski rzepaku i innych oleistych

  U mnie z reguły zabieg na płatka jest ostatnim zabiegiem (nie licząc desykacji). Ciężko powiedzieć czy będzie działał dłużej - jedno co jest pewne to to, że wyższe stęrzenie zadziała lepiej. Ja sugeruję się tym że na płatek daję około 300 L wody a w innych 200L to maksimum. Łatwo sobie poprzeliczać.
 11. Opryski rzepaku i innych oleistych

  0,8 z racji tego że widzę dużą presję szkodnika a daję podwyższoną dawkę wody więc niech zadziała dobrze. Doświadczenie z lat ubiegłych pokazało że tam gdzie poszła podwyższona dawka wyeliminowałem szkodniki niemalże w 100%. Tam gdzie dawka zalecana - no niestety nie zadziałało idealnie.   Daję Asahi i jakiś inny wynalazek któy będę testował w tym roku ale nazwy nie pamiętam.        
 12. Gryka

  Ja czasmi robię wsiewkę gryki po zbiorze rzepaku - raz chyba udało się zebrać i plon był ponad 1 tonę/ha. Ale już soja po zbiorze rzepaku działa jak najbardziej tyle że zbiory w październiku.
 13. Opryski rzepaku i innych oleistych

  U mnie dzisiaj start: gdzie rokuje : -bardzo dobrze - propulse -dobrze - yamato + tazer   No i oczywiście proteus w dawce 0,8L/ha.   Do tego biostymulatory + zmiękczacz no i niestety około 250 -300 litrów wody w hektar..
 14. Opryski rzepaku i innych oleistych

  Nick masz odpowiedni do "mądrości" które napisałeś.   Co mi da zgłoszenie i zrobienie zdjęć - a no to że taki debil dostanie solidną karę poprzedzoną kontrolą. A udowodnieniem jest właśne zgłoszenie i ewidencja w postaci zdjęć. Nie mam litości dla debili.     Gospodarstwo niedaleko ma w tym roku ponad 600ha rzepaku - pryskają w nocy. Ja mam ponad 100 ha rzepaku - pryskanie w nocy.     Ale już sąsiad ,który ma kilka hektarów jedzie w środku dnia. 
 15. Opryski rzepaku i innych oleistych

  20 to najwcześniejsza godzina na zabieg. Mam w okolicy kilku debili co jadą z dursbanem jak zaczyna kwitnąc albo teraz wjeżdzają wczesnym popołudniem w rzepak z opryskiem.    Zdjęcie , telefon na policję, no i oczywiście piorin.  Dochodzi do tego sprawa cywilna jeżeli coś złego dzieje się z pszczołami - mam hobbystycznie kilkanaście rodzin.   Trzeba gnać dziadostwo i tyle. Najgorsi to są tacy działkowcy z 5-10 hektarami. A najlepiej uczą kary.
×