adamol

Members
  • Ilość treści

    32
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O adamol

  • Ranga
    Nowicjusz
  • Urodziny 12/20/1986

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2974 wyświetleń profilu
  1. Witam, czy ładowacz czołowy do ciagnika przeszedłby jako maszyna do obróbki skoszonej zielonki-w moim rozumowaniu zbioru bel? Grunt, że w programie nie ma gva wg tych wytycznych.
  2. Hasło "wypas" przy ekstensywnych TUZach tez mnie nurtuje. Na szkoleniu z ODR tłumaczyli, że wybierając ten ekoschemat trzeba wypasac posiadane zwierzęta trawozerne na zadeklarowanych działkach. Mam opasy i z nimi nie będę latał po łąkach. A szkoda bo obsada pasuje.
  3. A jak jest z okrywa jeżeli chodzi o kukurydze- jeżeli zglosze do rolnictwa węglowego wymieszanie resztek pożniwnych z gleba po kukurydzy zbieranej na ziarno to czy będę spelnial normę geac 6, czy przetalerzowanie wykluczy te działkę?
  4. Nikogo nie starsze tylko systematyzuje informację. Jestem w trakcie modernizacji. Z tego co kontaktowalem się z Agencją- brak gva w danym roku może się wydarzyć tylko pod warunkiem wystąpienia siły wyższej. Rolnictwo to warsztat pod chmurką. I jak zwykle na piśmie zgłoszone do Biura. Jakby komuś przyszło na kontroli z braku zajęcia i nadmiaru wolnego czasu wyliczać mój GVA to powolam się na Twój post, że ma tego nie robić.
  5. Nie rozumiem Cię. Jeżeli jest prowadzona rachunkowość to GVA jest jak najbardziej wyliczanie. I jak kierownik oddziału sobie pomyśli o tym, że trzeba by to sprawdzać to wtedy będą to wyliczać. Przykład słonecznika podałem czytając Twoje 'lekkie' podejście do zasad Modernizacji.
  6. Mocno słabe jest pisanie w ogólnodostępnym portalu, że jedna z największych agencji rządowych operujac pieniędzmi z EU niedopelnia swoich obowiązków, co może skutkować nieprawidlowosciami w wydatkowaniu ich. Chyba trzeba by to edytować. Swoją drogą jak czytam Twoje wpisy o rozliczaniu to ciekawy jestem ile Twoich klientów sieje słoneczniki ozdobne.
  7. Czyli mają co analizować i skąd brać ewentualne spełnienie lub nie wzrostu GVA przy okazji wniosku o płatność. I nie ma co mówić o bohaterstwie lub jego braku przy okazji spełniania warunków umowy. I kropka.
  8. Nie jest to fikcja jeżeli da się to wyliczyć rozliczając uzyskane przychody i poniesione koszty w roku rozrachunkowym. Inna kwestia, że mając inwestycję w realizacji za powiedzmy 250 tyś w roku to nie wiem ile musiałoby być sprzedaży produktów żeby nadrobić poniesione koszty. Będąc na ryczalcie łatwiej uzyskać wzrost .GVA. na vacie już trzeba trochę więcej liczyc. A jedno że zobowiązań w umowie to prowadzenie skrótem pisząc 'rachunkowości, więc jest z czego liczyć wzrost wartości dodanej gospodarstwa.
  9. O ile dobrze rozumiem, sama umowa dzierżawy nie daje wzrostu GVA tylko dopiero wzrost GVA osiaga sie po ewentualnej sprzedaży produktów zebranych z nowej działki rolnej ale to i tak mozna wykazac dopiero bo zakonczonym roku gospodarczym- w biznesplanie okreslalo sie czy jest to czasookres od 1 stycznia do 31 grudnia czy od jesieni do jesieni nastepnego roku- czy jakos tak. Samo w sobie "dobranie" nowej działki daje wzrost współczynnika SO. Chyba, że za głęboko rozkminiam. Czy się mylę?
  10. Wzrost GVA musi być osiągnięty przed złożeniem wniosku o płatność, czy w roku złożenia wniosku o płatność? Jest ten wspolczynnik wyliczany na kontroli przed wyplata srodkow? Pytam bo są to dwie różne sytuacje A już nie raz widziałem wpisy kolegów, że podpisali umowę i zaraz składali wniosek o płatność gdy zrealizowali zakupy maszyn. Wzrost GVA mam opracowany na podstawie oszczędności i wzrostowi plonów dzięki 'nowoczesnym maszynom'. Umowę podpisałem w marcu, finalizuje zakup ostatniej maszyny. I nie jestem w 100% pewny czy od razu mogę składać wniosek o płatność mając wszystkie faktury i maszyny na podwórku- bo chciał nie chciał przez 2 miesiące wzrostu plonów jeszcze nie osiągnąłem. Proszę o wasze zdanie, jak do tego podejść. Dodam, że wg biznesplanu mój rok docelowy to 2022
  11. Nie brałem pod uwagę stosowania zwykłych końcówek tylko dysze do RSM-lubię moja pszenicę. Dzięki za wasze opinie.
  12. Rozlewac będę kryzami do RSM 5 albo 7 otworowymi-nie pamiętam jakie mam. Równomiernie na pewno by nie było jak po "normalnych" dyszach. Pomysł pojawił się, żeby na szybkości nadrobić walkę z miotłą-zawsze to ok 3-4 tygodnie wcześniej niż czekać na temperatury dla zwalczania reszty chwastow( Gold). Aż taki głupi to nie jest - widziałem opracowania stosowania doglebowek wraz z RSM- w kukurydzy i straczkach (groch)-tylko nie było opisane jaki rodzaj dysz używali.
  13. Witam. Na pierwszą dawkę w pszenicy zastosuje RSM. Pszenicy nie zdążyłem odchwascic jesienią, chociaż środki zakupiłem. Mam pytanie-co uważacie na dodanie tolurexu-chlorotoluronu do RSM celem jak najszybszego zniszczenia miotły. Resztę chwastów w odpowiednich temperaturach. Czy rezygnacja z działania nalistnego nie osłabi za mocno działania tolurexu? Czy działanie doglebowe będzie wystarczające w niszczeniu miotły? Co uważacie?
  14. Ja dostałem tydzien temuofertę na New holland t5.85 jak wyżej wyposazenie tylko szersze opony 540 i pneumatyka, rocznik 2020 za 175tys.
  15. No to 3 gary chyba odpuszczę. W końcu ciocia unia ma się dołożyć to nie ma co żyłować-tym bardziej jak widzę ceny John deere z innych tematow;) @tomek904 dobrze wiedzieć bo mam sporo pytań ale na priv popisze, żeby tematu nie zaśmiecać. Na wolny czas w tygodniu przejade się do dealera mf dowiedzieć się co jest w oferowanych cenach bo przez telefon to nie rozmowa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj