AGRObombula

czy ktoś w polsce uprawial już soję

Polecane posty

jahooo    9277

Soja siana 20-21 kwietnia, doglebówka plus motykozol na poprawkę

IMG_20230616_103220_HDR.jpg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9277

Nie napisałem , że moja - sąsiad ma przez miedzę, dwa dni z motyczką latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

oprykałem soję dosłownie kilka metrów podwójną dawką tiff czyli 2x 0.14l. jakie mogą być konsekwencje. Spalić nie spali ale pewnie przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

Też zrobiłem pomyłkę przy zamykaniu lanc i mam miejsce gdzie poszło 0.25 Tiffa+ 2.5 labradora na raz, po tygodniu nie widziałem różnicy, mam też miejsce gdzie do tej dawki wyżej po tygodniu dałem dodatkowe 0.125+1.25. Zobaczę za tydzień jakie efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pstaszek    238
3 godziny temu, Grzechooo napisał:

A miałeś nie siać soi w tym roku🤔

Miałem nie siać, ale postanowiłem posiać, aby spełnić ekoschemat zróżnicowanie upraw, dlatego miało być jak najtaniej, ale po wschodach okazało się, że soja rokuje jakiś plon, więc postanowiłem ją opryskać, bo zarastała a doglebówki nie było, więc postanowiłem przetestować Pulsar 40 no i uważam, że dobrze się spisał oprócz ostrożeń i rdestu powojowego załatwił wszystkie chwasty, jakie były na moich polach najwięcej było komosy na razie jestem zadowolony z jego działania tym bardziej, że nie stosowałem doglebówki oczywiście na jednoliścienne poszedł selekt super a teraz na części pul jest rdest powojowaty, więc pójdzie bentazon w dawce 2,5l na 1ha teoretycznie bierze już od 2l rdest powojowaty.

 

IMAG0570.JPG

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati17    13

Moja soja jest po pierwszym zabiegu corum, 0.655l i 0.8 litra hizalofop, planowałem na piątek albo sobotę drugi zabieg ale dzięki Bogu pada, i tak sobie myślałem, że jeszcze może jakieś chwasty wyjadą...ale do rzeczy...tego tifensulfuronu można dodać na drugi zabieg? Czy samym pojechać jak jest gdzieś trochę gorsza sytuacja? Bo jeden kawałek że gdzieś sporo gorczycy polnej mi rośnie i miejscami rzepak. A bo jeszcze była doglebowo mertybuzyna ( sencor) i ogólnie ładnie trzyma jest w miarę czysto ale na tym jednym kawałku zaczynałem i sobie dysz nie rozpryskalem na początku pola i mam to co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

U mnie zarówno soja jak i groch w tym roku słabizna, prawdopodobnie przez suszę, miały to być ekonomiczne rośliny z niedużym wkładem i pozostawiające dobre stanowisko pod pszenicę a tym czasem przez te strączki rozsiewa mi się ostrożeń, czy siak ekoschematy zmuszają mnie do powrotu do rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borat    0

Po zastosowaniu 1l/ha Pulsara widzę średnie efekty na komosie, za to na soi widać fito. Na włoskiej rejestracji Harmony znalazłem, że tifensulfuron jest kompatybilny z imazamoksem. Może uzupełnić ilość Pulsaru o 0,25 l/ha ( do 1l/ha danego tydzień temu) i dodać 6 g/ha cz.s./ha tifensulfuronu?

 

https://ag.fmc.com/it/sites/default/files/2023-04/HARMONY 50 SX_12671_etichettaCLP_13092022.pdf

20230613_132009.jpg

20230615_154809.jpg

 

Edytowano przez borat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    15

pytanie na przyszłość. po jęczmieniu ozimym mam zamiar posiać soje na wiosne, planowałem posiać poplon z faceli ale w jeczmieniu wyskoczylo duzo stokłosy i Kostrzewy. i teraz pytanie randapować czy siac poplon, i ewentualnie czy do doglebówki moge wiasną dodac randap??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Mi w piątek minęło 10 dni od zabiegu I nie ma kiedy zrobic pewnie dopiero w pon będę robił i zamiast 7g dam 10g tifensulfuronu i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ależ w tym roku soja mnie wk***ią na piasku rośnie jak głupia a tam gdzie bardziej zwięźle ziemia nie ma wogole może parę szt na m2 najlepsze to że orgina zasialem na tej lepszej działce a moja z kombajny zaprawiona tylko bakteriami rośnie jak głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Moje doświadczenie. 

Od lewej. Kontrola bez zabiegów, tylko doglebówka, doglebówka + 11g tifensulfuronu + 1,25l/ha jenot.

IMG_20230620_195110.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Bez doglebówki najładniejsza :) To właśnie ta pierwsza z lewej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Taka ciekawostka:

Mezotrion jest herbicydem działającym systemicznie (przemieszczającym się w roślinie). Blokuje działanie enzymu HPPD (4-hydroksyfenylo-pyruwato-dwuoksygenaza, ang. p-hydroxyphenylpyruvate dioxygenase), uczestniczącego w  przekształceniu tyrozyny w plastochinon i α-tokoferol. Efektem jest zaburzenie powstawania karotenoidów i zniszczenie chlorofilu. Pierwsze objawem jest bielenie liści dostrzegalne po 5-7 dniach od oprysku. Do obumarcia gatunków wrażliwych dochodzi zazwyczaj po 14 dniach (dodano 02-04-2017).
Kukurydzy posiada zdolność do szybkiej degradacji mezotrionu. W pewnym stopniu za selektywność może odpowiadać również fakt, że mezotrion jest pobierany przez liście kukurydzy wolniej niż przez liście chwastów.
Gatunkiem uprawnym bardzo wrażliwym na tę substancję czynną jest soja, uszkodzenia pojawiają się już przy dawce 4 g/ha.

https://zwalczamychwasty.pl/mezotrion/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

dlatego po mezotrionie w kukurydzy nie sieje się strączków i buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mtz_820
      Orientuje sie ktos z was jakie sa ceny sruty rzepakowej?
    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Darkos
      Witam. Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt. "Wpływ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na rolnictwo w Polsce". W związku z tym bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Informacje z niej uzyskane bardzo mi pomogą. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś będzie ją wypełniał w czyimś imieniu, np. taty lub mamy to proszę pamiętać, aby wstawiać ich dane tj. wiek, wykształcenie itp. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i wypełnienie ankiety. Jeśli ktoś miałby możliwość to prosiłbym o przesyłanie ankiety do znajomych. Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1cSBTEl2wGzj-AvKmHrnjmGD7KYtKSNR4044wSnJ6jKc/viewform
    • Przez kozik91
      Ostatnio przeczytałem o cenach zbóż, i to jak wyglądamy na tle innych krajów UE.
      Powiem, że nie wyglądamy najgorzej do porównania za tonę pszenicy mamy 180 Euro a Niemcy mają 172, Słowacja 147 Euro za tonę, natomiast Wielka Brytania ma 266euro za tone. Nie mamy największych stawek ale też nie najmniejsze. Jak Wy oceniacie ten poziom?
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj