Polecane posty

Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Witam ! Jestem w trakcie wypełniania wniosków o dopłaty i nie jestem pewny czy buraki i marchew pastewną podpisać P PAS czy JPO ? Z tego co czytam w instrukcji to do P PAS zalicza się na przykład lucerna czy koniczyna (czyli wychodzi na to, że tylko motylkowe), a co jeśli chodzi właśnie o marchew i buraki (czyli okopowe) ? Mógłby mi ktoś pomóc i wytłumaczyć, bo mam już mętlik w głowie.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

W zeszłym roku we wniosku w części VII zaznaczało się czy na danej działce jest obszar proekologiczny, w tym roku tej kolumny nie ma, czy wystarczy samo to świadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16975

a wiecie, że weszły OSNy? Dziś rozmawiałem z doradcą i po weekendzie jestem umówiony na wypełnienie planu rolnośrodowiskowego. Po 3.V będzie wiadomo czy OSN sie uprawomocniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

W zeszłym roku we wniosku w części VII zaznaczało się czy na danej działce jest obszar proekologiczny, w tym roku tej kolumny nie ma, czy wystarczy samo to świadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych

Musisz jeszcze tylko na mapce zaznaczyć gdzie będzie EFA


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Jak jest z tą platnością do bydła mogę zgłosić 20 sztuk bydła do 24 miesięcy i 20 sztuk krów czy 20 sztuk ogółem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

Proszę o radę. Przymierzam się do wypełnienia wniosku, pierwszy raz sam. Trochę mało czasu by wszystko przestudiować.

Na jednej działce zaorałem TUZ i posiałem mieszankę roślin wysokobiałkowych koniczyny czerwonej i komonicy. To obszar o wielkości 30 arów, kwalifikujący się do dopłat do wysokobiałkowych pastewnych czyli P PAS. Wcześniej TUZ był tam ponad 10 lat. I teraz nie wiem czy ten obszar zwiększa mi o 30 arów grunty orne czy dalej jest to TUZ? Czyli zostaje jak było (JPO i TUZ) i wstawiam P PAS w ramach TUZ?

Mam tylko 6 hektarów ornego czyli ponoć nie muszę wypisywać poszczególnych upraw na gruntach ornych. A czy tak samo jest z P PAS? Czyli deklaruje P PAS na odpowiednich działkach a nie wypisuję już co tam dokładnie rośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

A ja mam takie pytanie czy działka A może być mniejsza od A1? bo tak jest wydrukowane we wniosku po kontroli, czyli A JPO 1,00 ha, a A1 TUZ 1,03 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Proszę o radę. Przymierzam się do wypełnienia wniosku, pierwszy raz sam. Trochę mało czasu by wszystko przestudiować.

Na jednej działce zaorałem TUZ i posiałem mieszankę roślin wysokobiałkowych koniczyny czerwonej i komonicy. To obszar o wielkości 30 arów, kwalifikujący się do dopłat do wysokobiałkowych pastewnych czyli P PAS. Wcześniej TUZ był tam ponad 10 lat. I teraz nie wiem czy ten obszar zwiększa mi o 30 arów grunty orne czy dalej jest to TUZ? Czyli zostaje jak było (JPO i TUZ) i wstawiam P PAS w ramach TUZ?

Mam tylko 6 hektarów ornego czyli ponoć nie muszę wypisywać poszczególnych upraw na gruntach ornych. A czy tak samo jest z P PAS? Czyli deklaruje P PAS na odpowiednich działkach a nie wypisuję już co tam dokładnie rośnie?

 jak zaorałeś te 30 arów to nie jest to już tuz 

 nie ma czegoś takiego P PAS w ramach TUZ 

 wyszczególniasz te 30 arów jako  jpo p paps i zaznaczasz to na mapie 

 

 

 

BestZetor

 

masz w instrukcji napisane do jakich roślin jest dopłata do pastewnych ..nie ma tam ani marchwi ani buraków  więc nie ma dopłaty 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 tak , masz rację  ...generalni ma obowiązek utrzymać tuz na tym samym poziomie  

 można  pytać też w agencji czy pozwolą zmniejszyć 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mam pytanko chodzi mi o sankcje za niskoszenie łaki jak to sie okresla  jezeli chodzi o przedeklarowanie to wiem a samo nieskoszenie ????

mama łake podmokła i nie wiem czy da sie całosc wykosic wiem ze sa ustalane jakies punkty i przeliczane na procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jeżeli rolnik z przyczyn od niego niezależnych (np. zalanie łąki) nie może wykonać pierwszego pokosu w terminie do 31 lipca lub nie może zebrać ściętej biomasy powinien o tym fakcie poinformować za pomocą pisemnego oświadczenia biuro powiatowe ARiMR. Wówczas musi się zobowiązać, że gdy tylko warunki na to pozwolą, wykona wymagane koszenie łąk. 

Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/rolnictwo/art/4900171,trzeba-wykosic-laki-do-konca-lipca-bo-potraca-z-doplat,id,t.html


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3074

w malopolsce sie nikt takimi detalami jak nieszkoszone laki nie przejmuje-przynajmniej w powiecie krakowskim, chyba ze krzaki juz rosna wtedy moze byc klopot.

 

jak jest ze zgloszeniem zaorania laki-teoretycznie powinno sie zglosic a praktycznie nikt sie nie czepia, w gre wchodzi przepis o utrzymaniu na poziomie kraju tuz , jesli nie ubedzie

rocznie wiecej niz 5 % to chyba nikt nie bedzie robil problemow

 

wniosek juz zlozylem -ale mialem chyba pecha bo gosc tylko przegladnal i podbil, kazdego roku zawsze dokladnie sprawdzali -sam wypelniam,zawsze mozna cos pomylic i przeoczyc, nigdy nie mialem co prawda poprawki-oprocz braku podpisu, a na innych stanowiska jak zawsze dokladnie sprawdzali, polowa tych co sami wypelniali do poprawki :D .

 

pytalem o te grunty niezgloszone do doplat i grunty wylaczone-facet sie nie za bardzo orientowal, ja te ktore sie nadawaly mimo wylaczenia podalem, 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

 jak zaorałeś te 30 arów to nie jest to już tuz 

 nie ma czegoś takiego P PAS w ramach TUZ 

 wyszczególniasz te 30 arów jako  jpo p paps i zaznaczasz to na mapie 

 

 

 

BestZetor

 

masz w instrukcji napisane do jakich roślin jest dopłata do pastewnych ..nie ma tam ani marchwi ani buraków  więc nie ma dopłaty 

 

Wielki dzięki. Też mi się Tak wydaje choć miałem wątpliwości bo posiałem tam koniczynę i komonicę więc rośliny pastewne. Gdzieś w instrukcji na stronie arimiru znalazłem wyszczególnione rośliny wysokobiałkowe pastewne. Nie ma tam koniczyny czerwonej a są wszystkie inne koniczyny. Nie ma tej dopłaty do koniczyny czerwonej czy to przeoczenie ?

 

Jak nie mam 10 ha to mogę nie wymieniać na poszczególnych działkach P PAS i innych zasiewów na gruntach ornych?

 

I jeszcze sprawa odwrotna do wcześniej opisywanej. Na innej działce w tamtym roku zaorałem TUZ i posiałem lucernę i tak zgłosiłem do dopłat w 2016(jako grunt orny). W tym roku podsiałem tam trawę(lucerna się nie udała) i czy mogę to zgłosić znowu jako TUZ(wcześniej od kiedy pamiętam zawsze był to TUZ) czy jako trawa na gruncie ornym?

 

Z góry dzięki za info

Edytowano przez Troker1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Mam pytanko odnośnie TUZ cennych przyrodniczo. Są wątpliwości jak to dobrze rozpisać gdyż 99% moich użytków podlega pod TUZ C. Agencja oczywiście we wstępnie wypełnionym wniosku rozpisała wszystko jako TUZ C jednak w rozpisce dotyczącej działek jak i materiale graficznym mam po kilka arów zwykłego TUZ.

 

Przykład:

 

Działka: 2,80ha / 2,74ha TUZ C / 0,06ha TUZ

 

Oznaczenie działki rolnej / Grupa Upraw / Powierzchnia działki rolnej / Powierzchnia działki rolnej w granicy działki ewidencyjnej

 

A                                           JPO                  2,80                                                 2,80

A1                                         TUZ                  0,06                                                 0,06

A2                                         TUZ C              2,74                                                 2,74

 

Dobrze rozpisuje ?

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4285

A ja dalej czekam na poprawne mapki i powierzchnie. Jak zwykle wszystko na ostatnia chwile.
Pytanko mam, juz pytalem w sumie, ale bez odzewu.
Wszedł ktoś może w ekstensywne? Była pani botanik szukać roslinek i mówiła, ze pełną dokumentacje zrobi dopiero na czerwiec i mówiła, ze teraz normalnie wniosek się składa, a potem jako uzupełnienie do wniosku cala resztę, która ona przygotuje. Tak to wygląda? W ogóle mialo być ok. tysiąca, a chyba z racji tego, ze zwracają za to, to sobie dorobiła nieźle botanicy i do zapłaty będą dwa tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Ktoś się orientuje jak zwiększyć powierzchnię działki do dopłat? Chodzi o to że na kilku łąkach miałem krzaki a teraz jest już łąka, myślę że nazbiera mi się z 0.5 ha tylko właśnie jak to zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem na etapie uzupełniania wniosku z nowych dzierżaw ale większość jest zadeklarowanych jako potencjalny grunt rolny. Jak wygląda wznowienie peg'u (aktualnie jest 0) do czasu określenia nie mam pewnie co liczyć na płatność? Jeśli to ma znaczenie wypełniam wniosek przez internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Czy jest możliwość dołączenia do płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej od tego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13
Napisano (edytowany)

Proszę o sprawdzenie poprawności: gospodarstwo składa się z trzech działek. Łączna powierzchnia działek to 7,80 ha. Pierwsza działka ( A ) to TUZ o pow. 3,30 ha. Druga działka ( B )o pow. 3,10 ha to TUZ. Trzecia działka ( C ) pszenżyto ozime o pow. 1,4 ha. Które deklarowanie we wniosku jest prawidłowe:

1. A JPO 3,30 ha

    A1 TUZ 3,30 ha

    B JPO 3,10 ha

    B1 TUZ 3,10 ha

    C JPO  1,40 ha.

czy:

2. A JPO 3,30 ha

    A1 TUZ 3,30 ha

    B JPO 3,10 ha

    B1 TUZ 3,10 ha

    C JPO  1,40 ha.

    C1 Pszenżyto ozime 1,40 ha

Edytowano przez ONA77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no niestety ale mylisz się bo wersja nr 1 

tu nie ma obowiązku deklarowania upraw 

deklarujemy tylko TUZ i ewentualnie trawy na gr . orn .  jeśli takowe są 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj