sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

yacenty    3887

Cały ten model ekoschematów jest moim zdaniem turbo niedorobiony, nie ma się do tutaj jakoś turbo napalać. Moim zdaniem minie kilka sezonów nim cały temat zostanie dopracowany.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
9 godzin temu, kamil800 napisał:

Ja mialem brac te poplony ale jak wzialem uprawe bezorkowa i plan nawozowy to juz nie moge brac poplonow bo to się nie laczy. Czemu? Nie wiem. Ktos bardzo mądry to pisal, zeby przypadkiem ktos za duzo nie wybral 😏

gdyby można połączyć to miałbym bezorkę plan obornik przykrycie resztek no i wsiewki razem chyba z 15-17 punktów na ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
21 minut temu, yacenty napisał:

Cały ten model ekoschematów jest moim zdaniem turbo niedorobiony

Cały ten burdel z ekoschematami powinien być wywalony na śmietnik a armia urzędasów pogoniona do konkretnej roboty, a nie przewalania papierów i rzucania kłód pod nogi. Dopłaty do ha bez żadnych bzdurnych wymagań i góra dwóch pracowników w agencji powiatowej, kierownik i pracownik.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
20 minut temu, v11 napisał:

gdyby można połączyć to miałbym bezorkę plan obornik przykrycie resztek no i wsiewki razem chyba z 15-17 punktów na ha 

Ja mam duzo roslin i mi wskoczyła zróżnicowana struktura upraw. I razem z bezorka i planem mam 16 pkt. Jeszcze jakbym wzial poplony to by bylo 21 😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

A nie jest to tak ze punkty się liczą dla każdej działki oddzielnie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144

Chyba tak jest. Bo mozesz przeciez wziac bezorke na kilku dzilkach a na innych nie to bedzie inna ilosc punktow🤔 mi na koncu w tym podsumowaniu dalo 160 iles pkt

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
2 godziny temu, witejus napisał:

Cały ten burdel z ekoschematami powinien być wywalony na śmietnik a armia urzędasów pogoniona do konkretnej roboty, a nie przewalania papierów i rzucania kłód pod nogi. Dopłaty do ha bez żadnych bzdurnych wymagań i góra dwóch pracowników w agencji powiatowej, kierownik i pracownik.

Pierwsze twoje mądre słowa na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, kamil800 napisał:

Chyba tak jest. Bo mozesz przeciez wziac bezorke na kilku dzilkach a na innych nie to bedzie inna ilosc punktow🤔 mi na koncu w tym podsumowaniu dalo 160 iles pkt

Przy ilu ha te punkty ? ja na 25 ha mam 130 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 godziny temu, kamil800 napisał:

Ja mam duzo roslin i mi wskoczyła zróżnicowana struktura upraw. I razem z bezorka i planem mam 16 pkt. Jeszcze jakbym wzial poplony to by bylo 21 😂

bezorkowo 4 pkt plan 1 to co za zróżnicowaną masz 11 pkt -coś nie halo 

2 godziny temu, witejus napisał:

Cały ten burdel z ekoschematami powinien być wywalony na śmietnik a armia urzędasów pogoniona do konkretnej roboty, a nie przewalania papierów i rzucania kłód pod nogi. Dopłaty do ha bez żadnych bzdurnych wymagań i góra dwóch pracowników w agencji powiatowej, kierownik i pracownik.

No nie wybacz ale mi to wszystko pasi w końcu wymyślili jakąś furtkę dla monokultury qq -wsiewka i ciul jeszcze dopłacą chyba wzięli pod uwagę mój wniosek w czasie konsultacji europejskich -tłukłem  elaborat na  5 stron 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Przy ilu ha te punkty ? ja na 25 ha mam 130 pkt

Mi na 17 ha 160 przekroczyło. Bezorka lub poplon i zróżnicowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
2 godziny temu, jacek1296 napisał:

Pierwsze twoje mądre słowa na forum.

Poprzednie były głupie, które?

1 godzinę temu, v11 napisał:

No nie wybacz ale mi to wszystko pasi w końcu wymyślili jakąś furtkę dla monokultury qq

Jaką qwa furtkę?moja ziemia, płacę podatki, mam prawo robić na własnej ziemi co mi się opłaca i uważam za stosowne, widzę że masz tak samo zryty beret jak wszyscy, nie widziałem słowa sprzeciwu że ukradziono 30% dopłat i aby je z powrotem dostać trzeba się płaszczyć i gimnastykować przed urzędasem, podskakiwać jak pies do kawałka kiełbasy powieszonej na gałęzi.Mam prawo na własnej ziemi siać kukurydzę i sto lat i nic do tego jakiemuś rudemu wypierdkowi w Brukseli czy Warszawie.

Edytowano przez witejus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Przy ilu ha te punkty ? ja na 25 ha mam 130 pkt

Okolo 20. Na wszystko bezorka+plan nawozowy i ta zroznicowana struktura. Nie wiem ile na nia jest. Chyba 6pkt. W podsumowaniu wszystkiego bylo 160+ pkt. 

Mnie przeraza ten "ugor". Spoko w tym roku jest z uprawa a za rok? Co. 4% pola ma lezec ugorem? Jak ja mam wzięta modernizacje na styk to jak mam niby spelniac jej wymagania jak mi kaza 4% moje pola trzymac w ugorze? Ktos tu na leb spadl czy ja do konca nie rozumiem tego punktu? 

 

Edytowano przez kamil800
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
6 godzin temu, mysza103 napisał:

Sądzisz że będzie się tak zdzierało bardzo ? Na dobry początek z 10 ha bym chciał tak spróbować , a potem to zależy co się będzie po takiej akcji dziać 

No napewno dość szybko się będzie zdzierać. Schowane części w pługu są w innych materiałów niż te robocze. Pamiętaj udokumentować całą akcję i przedstawić na forum efekty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
3 godziny temu, witejus napisał:

Poprzednie były głupie, które?

Jaką qwa furtkę?moja ziemia, płacę podatki, mam prawo robić na własnej ziemi co mi się opłaca i uważam za stosowne, widzę że masz tak samo zryty beret jak wszyscy, nie widziałem słowa sprzeciwu że ukradziono 30% dopłat i aby je z powrotem dostać trzeba się płaszczyć i gimnastykować przed urzędasem, podskakiwać jak pies do kawałka kiełbasy powieszonej na gałęzi.Mam prawo na własnej ziemi siać kukurydzę i sto lat i nic do tego jakiemuś rudemu wypierdkowi w Brukseli czy Warszawie.

Ja robię to co robiłem do tej pory (siew ST wsiewki też robiłem ale nie tak zróżnicowane ) nie dostawałem nic a teraz będzie kasa i przyzwolenie na monokulturę .A tak to twoja ziemia rób co chcesz ja też robiłem to co chciałem i sobie chwalę dobrze prosperuję i kupuję za swoje 100% bez ARiMR dobrze że składałem wnioski na dopłaty  bez kasy to chociaż nawozowego i sprzedażowego coś tam kapnie -pewnie starczy na ciągnik ale to w końcu narzędzie pracy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

iMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
16 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No napewno dość szybko się będzie zdzierać. Schowane części w pługu są w innych materiałów niż te robocze. Pamiętaj udokumentować całą akcję i przedstawić na forum efekty.

do odważnych świat należy -będzie nowe doświadczenie ale w bez orce cały efekt polega na pozostawieniu słomy na powierzchni a wy chcecie tylko zdobyć te punkty nie jeden zrobi więcej szkód niż pożytku .A tak naprawdę to wracamy do średniowiecza (uprawa sochą) a przypominam to pług był największą rewolucją uprawową i zastosowanie pługa podniosło plonowanie .Od przez dziesięciolecia   były różne mody na  metody uprawowe i jakim cudem pług zawsze wracał a teraz jełopy z za biórka chcą wszystko zmienić ale ekonomia to zweryfikuje ..Robię ST ale tylko QQ i jakoś wychodzi chociaż ten rok to porażka było  za mokro na ST.-jednak innych upraw jakoś nie widzę -jaki sens doprowadzić do przykrycia słomy i nazywać to uprawą bez płużną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144

To nie jest zadne przykrycie slomy tylko wymieszanie jej w calym profilu glebowym. Plugiem zawsze wladujesz wszystko w bruzde i robisz poduszke. Wieksza lub mniejsza ale zawsze ją robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Tle że takie wymieszanie niewiele daje może coś tak jak słoma wymieszana ciężką talerzówką a później przyorana to też nie takie totalne stworzenie poduszki .Barany z brukseli dały się przekonać że pług to przyczyna erozji itd a przyczyną jest w rzeczywistośći głupota i zachłanność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Dnia 6.07.2023 o 09:27, yacenty napisał:

Cały ten model ekoschematów jest moim zdaniem turbo niedorobiony, nie ma się do tutaj jakoś turbo napalać. Moim zdaniem minie kilka sezonów nim cały temat zostanie dopracowany.

Wszystko jest dorobione. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Zrobione jest tak, że rolnik ma nie wziąć za dużo kasy. Tym bardziej, że i tak zakładane są redukcje jeśli ludzie za dużo punktów ogólnie nazbierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

I bardzo dobrze- rolnikom całkiem by odjebało gdyby mieli nadmiar kasy a kiedyś jak jeden potrzebował drugiego były inne relacje a dziś dzicz i hamstwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
Dnia 7.07.2023 o 09:38, kamil800 napisał:

To nie jest zadne przykrycie slomy tylko wymieszanie jej w calym profilu glebowym. Plugiem zawsze wladujesz wszystko w bruzde i robisz poduszke. Wieksza lub mniejsza ale zawsze ją robisz

Jak się robi orkę na razowe to tak, bo co do pługów to chyba większość ma przedłużki albo ścinacze co tak nie zwala na sam dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Jak to jest z robotą trzybelkowcem podczas suszy? Czy też jest problem z zagłębianiem jak w pługu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Nie wiem jak jest podczas suszy, ale na twardej zajeżdżonej poprzeczce wchodzi jak w masełko i to przy redlicy 80mm, to zagłebianie to jest dla mnie największy plus względem pługa, pług (4 skibowy) nim sie w  pełni zagłębił to trzeba było z 5-6m poprzeczniaka, trzybelkowiec jest zagłębiony po 20-50 cm.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100

Tylko trzeba mieć do tego sprzęt żeby były wymierne korzyści. Sąsiad robił talerzówka, głębosz, znow talerzówka, bedzie robil jakiś bezorkowcem z mandamu i bedzie siał agregat talerzowy plus siewnik talerzowy. Paliwa w ch*j poszło 

Znajomy ma pług dlutowy chyba z Bednara i on widać ze robi robi robote ale 230 kuni na 3 metry

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5053
Dnia 9.07.2023 o 14:33, Tomek90 napisał:

Jak się robi orkę na razowe to tak, bo co do pługów to chyba większość ma przedłużki albo ścinacze co tak nie zwala na sam dół. 

Chyba raczej odwrotnie. Orka bez ścinaczy to takie właśnie mieszanie. 

Dnia 6.07.2023 o 09:53, witejus napisał:

Cały ten burdel z ekoschematami powinien być wywalony na śmietnik a armia urzędasów pogoniona do konkretnej roboty, a nie przewalania papierów i rzucania kłód pod nogi. Dopłaty do ha bez żadnych bzdurnych wymagań i góra dwóch pracowników w agencji powiatowej, kierownik i pracownik.

Prawo tworzą urzędnicy, a ci sobie nie ukręcą bata, by tracić robotę. Co do kłód pod nogi, i ciągłych zmiany wytycznych to celowe działanie ministerstwa. Mają mało kasy do podziału, to kombinują by ludzie nie chcieli się w to w ogóle mieszać. Zresztą mają pewność, że czego nie odwalą to ludzie i tak zwalą na głupią Unię, wiec co się będą martwić robieniem prostych i przejrzystych schematów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez HempFarmer
      Witam. Szukam słomy w małych kostkach. Potrzebuje około 700 sztuk ale dokładna ilość po ustaleniu wymiarów pojedynczej kostki. Dobrze sprasowane.
      Lokalizacja nie ma dużego znaczenia bo kostki wyjeżdzają za granice, ale preferowana północno wschodnia część kraju. Transport przyślemy (prawdopodobnie tir plandeka), załadunek po stronie sprzedającego.
      Poproszę o konkretne oferty wraz z ceną i numerem tel na priv.
      Ogłoszenie grzecznościowe. przekaże kontakt kupującemu do kilku najbardziej konkretnych ofert.
      pozdrawiam
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj