mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

wyrebski1    103
U mnie zacząłem Harpuna, nigdy nie miał powalającej skrobi, wczoraj miał 18,4 plon przeszło 30t na piachu. Dowiadywałem się to skrobia w tym roku dochodzi do 24.
U mnie zacząłem Harpuna, nigdy nie miał powalającej skrobi, wczoraj miał 18,4 plon przeszło 30t na piachu. Dowiadywałem się to skrobia w tym roku dochodzi do 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Co taka cisza w temacie. Nikt nie chwali sie skrobią jaka w tym roku jest. Widocznie kazdy przyzwyczajony tylko do narzekania.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak na razie dwa transporty hinga i licznik zamknięty powyżej 23% kolejne dwa leżą na pryzmie, nic poza kolejką nie wciśnie

Jak na razie dwa transporty hinga i licznik zamknięty powyżej 23% kolejne dwa leżą na pryzmie, nic poza kolejką nie wciśnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

22 to w tym roku zuzanna wyciąga.  Chyba cos zaczynają  kombinować  ze skrobią bo co transport to zaczyna spadac.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Tomensa tylko 18,9

A jakie plony przy tak wysokiej skrobi?

Edytowano przez Vitasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

U mnie skrobia pomiedzy 20 a 22 sie wacha.   

 Odstawia ktos do Łomży ? Jak wygladaja tam warunki ? ..narazie mialem tylko stycznosc z Iławą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

a co moze bycx przyczyna ze nie moge zrobic wiecej jak 19 skrobi przewaznie ok18. 35-50t z 3klasy. azot ok120-140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

A ile potasu?

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
1 godzinę temu, ENDRIUROL napisał:

a co moze bycx przyczyna ze nie moge zrobic wiecej jak 19 skrobi przewaznie ok18. 35-50t z 3klasy. azot ok120-140

Jakie odmiany?

Bo od tego trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

U mnie rudawa się odmłodziła. Ma młode zielone odrosty. Już po skrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Dostawa ziemniaków do Łomży zestaw niski w załadunku samochud i przyczepa , ładowność zestawu     27 ton  konkurecyjne ceny. Powiat sokołów podlaski,  węgrowski ,siedlecki  , łosicki , łukowski i woj lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
Dnia 28.09.2020 o 21:20, Daro20 napisał:

U mnie rudawa się odmłodziła. Ma młode zielone odrosty. Już po skrobi...

Kolego jak wgl z dluzszej perspektywy wychodzi Rudawa? Jakie plony i skrobie uzyskujesz..? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

Za wiele to nic o niej nie mogę powiedzieć bo sadzę ją dopiero drugi rok. W tamtym roku skrobia 20-21 plony słabsze  wszystkiego ze względu na suszę a w tym roku jeszcze nie kopana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39
Dnia 28.09.2020 o 20:06, przemol87 napisał:

A ile potasu?

 

w glebie srednio- wysoki na wiosne 300ultra 8 150soli

Dnia 28.09.2020 o 20:44, Vitasem napisał:

Jakie odmiany?

Bo od tego trzeba zacząć.

odiany skawa kuras dominator wiem ze pozne ale mimo to. na jesien w zeszlym ok18 tylko

Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Kuras 50/50 na najgorszej działce kl 5-6 w pół do siódmej dał pięknie 35t, ale  d*pa skrobia pierwsze auto19,8, drugie 17,8 😒😒 jeszcze jeden skład będzie. Ciekawe co Bzura pokaże w tym roku bo plon nie gorszy jak kurasa. Kuras wyjeżdża bo już szósty rok, to i tak przegięcie. 

Bzura znowu podłużna i na rolkach do sadzeniaka idą takie długie chude bolce... Jak to potem sadzić. 

Dominatora ma znajomy i też 17-19 skrobii. Z tym, że wydajny silnie podobno. Zuzanna u niego też poniżej 20, nie wiem co jest, z początku rekordy na skrobii były u każdego, teraz od tygodnia każdy smutny. Młodych przyrostów nie widać za bardzo, wyjątek gdzie się trafi.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Może przekalibrowali wagi?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
1 godzinę temu, wyrebski1 napisał:

... może przez wodę? Przecież padało i może woda odbiera skrobię?

Jeżeli ziemniaki są już uschnięte na polu to woda nie ma nic do skrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Były kopane przed deszczem, u  mnie na Podlasiu niewiele popadało, jednego dnia. No trudno za rękę nie złapałem to nie będę nic mówił. Ogólnie za szybko trochę w tym roku wykopki poszły. Ledwie październik, a już z górki, do 15 pewnie i nie będzie co robić. A zawsze listopada haczyliśmy z wykopkami


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
11 godzin temu, pedro2 napisał:

Były kopane przed deszczem, u  mnie na Podlasiu niewiele popadało, jednego dnia. No trudno za rękę nie złapałem to nie będę nic mówił. Ogólnie za szybko trochę w tym roku wykopki poszły. Ledwie październik, a już z górki, do 15 pewnie i nie będzie co robić. A zawsze listopada haczyliśmy z wykopkami

Gdzie sprzedajesz z Podlasia ? Czyzby łomza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś może jak sobie poradzić z zapychaniem Anny ? Zacząłem eurostarcha kopać, nacina miała około 1,2m to wszystko się poplątało i wyłożyło i teraz nie idzie kopać. Co kilkanaście metrów na krojach i pod kołem się tyle tego napcha, że masakra, mimo że przy kombajnie idzie jedna osoba i w miarę możliwości popycha te łety na taśmę żeby zaciągnęło dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj