Polecane posty

rotor69    13

najlepsze rezultay daje zwalcznie przedwschodowe

dużo odmian ziemniaka jest wrażliwe na składnik dancoru! może nawet dojść do całkowitego porażenia.

roundap na kilka dni przed wschodami, tylko nie za późno bo będzie klapa - to na wschodzące

plateen na ha okolo 200zl ale skuteczność cholerna. polecam naprawde stosuje od paru lat na 2ha tylko kilka trawek wyrosło a dotego jeszcze select super na jednoliścienne owsik perz itd. na hektar koszt obu srodków 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Polecam i zachęcam do stosowania Randapu przed wschodowo!! My zeszłego roku popryskaliśmy i tylko ten zabieg zosał wykonany n chwast, a pole czyste. Po wykopaniu tylko ziemniaki leżałe, a nie perz i komosy....... Dawka 5l/1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

Mam pytanie panowie, mianowicie chodzi mi o to, czym można zwalczyć w ziemniakach tzw oset i chrzesć, tak się to u nas nazywa, a wygląda ona jak takie małe choineczki :) jest w ogóle jakiś środek, którym można to zwalczyć, tak żeby nie uszkodzić ziemniaka ???


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie w tym dziale umieściłeś temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

oset-ostrozen polny to biora prawie wszystkie srodki powschodowe.natomiast skrzyp polny to tylko wapnowanie i to w duzych ilosciach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym wapnowaniem, to niby prawda, bo skrzyp "lubi" kwaśne gleby, no i ogólnie zalecane jest wapnowanie jeśli występuje skrzyp.

Ale jak wytłumaczyć fakt, że u mnie na hałdzie wapna właśnie ów skrzyp rośnie? Zagadka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Z tym wapnowaniem, to niby prawda, bo skrzyp "lubi" kwaśne gleby, no i ogólnie zalecane jest wapnowanie jeśli występuje skrzyp.

Ale jak wytłumaczyć fakt, że u mnie na hałdzie wapna właśnie ów skrzyp rośnie? Zagadka :)

 

Gdzieś czytałem, że na skrzypa polnego mimo prymitywnego rozmnażania (przez pączkowanie chyba) nie działa żaden herbicyd, nawet Roundap tego nie wyplewi... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

na skrzypa jest jakieś 10 środków - chyba 3 substancje aktywnie czynne, ale z tego co pamiętam to tylko w jednoliściennych

sprawdź w zaleceniach ior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo12121    1

właśnie ze rundap działa na skrzypa bo trochę wylazło go przed opryskiem randapem i go ususzyło a reszta teraz wyszła i stoi zielona


kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

czałderskie wyjście,tylko ze on jest teraz drogi,a moze ktorys wie jak w miare tanio i skutecznie zniszczyc lebiode i komose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

linurex 2l/ha + randap 2l/ha. Linurex nie dopuszcza do wschodów chwastów a randap niszczy kiełkujące już chwasty. Oczywiscie zabieg przedwschodowo-krótko przed wschodami. Polecam, bo co roku tak robię i pole czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



    • Przez farmer1111
      Mam zamiar zasadzic ziemniaki czy w woj.lubelskim jakieś firmy  godne polecenia do kontraktacji
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez Darozioom
      Witam uprawiał ktoś z was odmiany Red Anna albo Red Sonia? Co sądzicie o tych odmianach? Warto w nie zainwestować?
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj