mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    81

Tak

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

dmowski1939    1

Czy jest możliwość wejścia dla nowych do Przewłoki?  Jeżeli ktoś kontraktuje proszę o kontakt. Sadzę jadalnego, ale ze względu na gwałtowny wzrost skoczków w tym sezonie myślę o rozpoczęciu uprawy skrobiowego kosztem jadalnego .

Wiadomość z agroFakt.pl

przemol87    81
10 godzin temu, flackmistrz napisał:

Jak tam wyglada kontrakt?

W duzym skrocie. Odmiany jadalne o podwyzszonej zawartosci skrobi. Towar 40+ bez parcha, zielonych (czysty w srodku)Cena max 400netto, realna 360netto...kary umowne za niewywiazanie sie z umowy.

• Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

ENDRIUROL    21

C o ile cm w rozstawie 75 sadzicice swoje jak i kwalifikowane ziemniaki jadalne i skrobiowe? ja sadze swoje 28-30.  Kwalifikat co 30cm- podobno wystarczy 33cm. kiedys w ramach testu zasadzilem  co 40 cm- znizka plonu widoczna golym okiem na kombajnie, pewnei nawet wieksze nie byly. rok dosc bogaty w opady.

pala92    32

Swoje skrobiowe 35-50mm sadze co 29-33cm zaleznie od odmiany a te powyzej 50 sadze co 38cm a te ponizej co 22cm. Przy kopaniu wiekszych roznic nie widac. Jadalne sadze co 33cm. Kwalifikowane sadze co 22 zeby sadzeniaka duzo bylo.

Jeszcze kilka lat do tylu sadzilem co 28cm ale to nie ma sensu. Moim zdaniem plon sie poprawil przy rzadszym sadzeniu. Ogolnie te odmiany co duzo wiążą sadze rzadziej.

ENDRIUROL    21

dzieki za odp. kwalifikat kurasa na sadzeniaka sadzilem w zeszlym roku co 15cm . haha sadzeniakow bylo moze 200kg z ha wiecej niz normalnie co 30cm(duze porosly). jak dla mnie to bylo zupelnie nie oplacxalne. z przyczepy 7ton ok 2t na sile sadzenieaka wyszlo. 

pala92    32
3 minuty temu, ENDRIUROL napisał:

dzieki za odp. kwalifikat kurasa na sadzeniaka sadzilem w zeszlym roku co 15cm . haha sadzeniakow bylo moze 200kg z ha wiecej niz normalnie co 30cm(duze porosly). jak dla mnie to bylo zupelnie nie oplacxalne. z przyczepy 7ton ok 2t na sile sadzenieaka wyszlo. 

Na sadzeniaka 40% N daje i mało jest grubych.

pedro2    1349

Wczoraj dojechał Eurostarch. Kolega w poniedziałek rusza, jak na razie pierwszy. Ja koło 15 mam zamiar zacząć, nie wcześniej.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Daro20    81

Jak przechował się wam sadzeniak? U mnie najlepiej albatros zgnitych do 1% i małe kiełki, Kuba też nie było zgnitych kiełki 3-4cm, najsłabiej Rudawa zgnitych więcej i kiełki też 3-4cm ale tragedii jeszcze nie ma.

wyrebski1    52

Ja miałem po świętach zacząć, ale ma być teraz ładny tydzień to sadzimy, pewnie od wtorku. Co do sadzeniaków to Harpun bardzo ładnie przeleżal, Skawa i Boryna trochę pogniły.

pedro2    1349

U mnie sadzeniak jak co roku bajecznie przeleżał, pojedyńcze zgniłki suche, tylko kły w eurogrande spore. 

Przy tych temperaturach nie ma ciśnienia żeby się spieszyć, będzie leżał w skibie aż przygrzeje 

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.

Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez Mikua
      Cześć.
      Na jesieni podjadł mi trochę zboża, teraz wiosna chce zasadzić na tym miejscu ziemniaki,  
      Miał ktoś z tym doświadczenie i może powiedzieć czy muszę wytępić go aby nie zjadł ziemniaków, czy mogę normalnie posadzić ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj