mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Gość   
Gość

@Daro44 o co chodzi z substancjami cymoksanil i fluazynam  gdy jest taki zapis  na ulotce ?

2. Przed zastosowaniem środka na plantacjach ziemniaka przeznaczonego dla
przetwórstwa wskazana jest konsultacja z zakładem przetwórczym.

fluazynam to wiem że można stosować do końca praktycznie a cymoksanil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
Dnia 9.02.2020 o 15:55, pedro2 napisał:

Panowie Eurostarch miał ktoś? Jak wychodzi? W zamian za hinge Rudawa, Kuba albo ten Eurostarch

 Mam nasiennego. Dużo wiąże, jak bedzie miał wode to i na piachu urośnie  i wymaga wiecej azotu niż np. kuras. skrobi nie badałem.

7 godzin temu, racyl napisał:

@Daro44 o co chodzi z substancjami cymoksanil i fluazynam  gdy jest taki zapis  na ulotce ?

2. Przed zastosowaniem środka na plantacjach ziemniaka przeznaczonego dla
przetwórstwa wskazana jest konsultacja z zakładem przetwórczym.

fluazynam to wiem że można stosować do końca praktycznie a cymoksanil ?

Nie wiem, ja stosuje i nie zgłaszam,  ale ciekawe że w przypadku jadalnego nie trzeba konsultować się z potencjalnymi konsumentami tego towaru.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
1 minutę temu, malorolny121 napisał:

Ile dajesz na niego azotu?

Eurostarch ? Ja na nasienne dawałem 100 kg , ale w uprawie na towarówkę dałbym ze 160 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56
1 minutę temu, malorolny121 napisał:

Ajaki jest powód  ze nasienne dajesz sporomniej azotu. 

Bo nie mogą urosnąć zbyt wielkie ? Sadzeniaki się desykuje i w przypadku za dużej ilości azotu utrudniał by spalenie części nadziemnej i ponadto nie byłby w całości wykorzystany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Daro44 napisał:

 Mam nasiennego. Dużo wiąże, jak bedzie miał wode to i na piachu urośnie  i wymaga wiecej azotu niż np. kuras. skrobi nie badałem.

Nie wiem, ja stosuje i nie zgłaszam,  ale ciekawe że w przypadku jadalnego nie trzeba konsultować się z potencjalnymi konsumentami tego towaru.

chodziło mi o to czy nie zaszkodzi zdrowotności jak będzie za póżno zastosowany. mam Kunshi 625 WG a on jest fluazynamem który zazwyczaj na końcu sie powinno dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

Pepees będzie dawał dodatki do sadzeniaka, skrobi, zanieczyszczenia tak jak w ostatnim roku, z tym że wykonanie umowy już nie musi być 100% a od 90% już ma się łapać. 👍👍 Ja w zeszłym roku się nie załapałem, ale przez to, że sprzedałem na jadalnego sporo, a suma sumarum przy tej cenie jadalnego wyszło chyba 4x tyle co z dodatków 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166

No tak, przecież chyba dwie strony wstecz vitasem pisał.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

To prawda, mówią że w następnym tyg., a jak się wtedy dzwoni to znów w następnym! Chyba tak od 10 lutego przeciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
Dnia 22.02.2020 o 19:54, wyrebski1 napisał:

To prawda, mówią że w następnym tyg., a jak się wtedy dzwoni to znów w następnym! Chyba tak od 10 lutego przeciągają.

Do zasadzenia może zdążysz zakontraktować 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
8 godzin temu, misiek_ad napisał:

Zmielniło się coś w warunkach? Dali jakąś dopłatę ?

1.30 zl netto za 1 kg skrobii, w sumie tak samo jak w zeszłym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4
Dnia 10.02.2020 o 17:25, Daro44 napisał:

Swoją przygodę z ziemniakami zacząłem od razu od uprawy nasiennych i to holenderskich odmian , więc odrazu na głęboką wodę. Jeśli chodzi o ochrone to nie ma znaczenia jaki kierunek uprawy. Różnice mogą być na samym końcu wegetacji  bo jeśli ma to być przechowywane  to nie można odpuścić końcówki ochrony, trzeba zabezpieczać dopóki cokolwiek zielonego.

 

Mam pytanie , czy stosuje ktoś rsm w uprawie przemysłówki, jakieś spostrzeżenia ?

stosuje RSM od 3 sezenów , bezpośrednio przed sadzeniem  , + ewntualnie  na wschody z glifosatem  , nie  widzę różnicy  w stusunku do granuli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7166
3 godziny temu, adam1984 napisał:

A w Łomży ktoś podpisał umowę?

10 lutego podpisałem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

bylem w Trzemesznie podpisalem umowe, wszystko niby tak jak w zeszlym sezonie. myslalem ze dostane doplate za wywiazanie sie z umowy a tu zonk. za to ze na poczatku sezonu podniesli ze 1,15 na 1,30 doplarty nie ma. pare tysi by wpadlo a tak.... przez susze skorbiowka kiepsko wyszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Chciałem zwiększyć umowę w Trzemesznie, ale niestety jak kolega pisze przede mną, wszystko jak rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

W Trzemesznie była cena w tym sezonie 1,66 podstawowa i dla tego nie zrobili już żadnego wyrównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

To i tak płacili najlepiej w Polsce. Jak skrobia była około 22% to wychodziło z dopłatami za wczesną dostawę ponad 400 zł/t brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj