mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Lubago    5

Panowie a kiedy desykujecie ziemniaki? Gdzies mi sie rzucilo w sieci ,ze juz ktos zaczal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Panowie mam pytanie, mam w ciągniku szerokie opony. czy takim ciągnikiem dam radę obrobić ziemniaki ?pracę typu pryskanie czy formowanie redlin. rozmiar opony przedniej to 420/70 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

czy to pewne? w zeszlym tez twierdzili ze start normalnie ale nie bylo chetnych zbyt wielu to przesuneli ze 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    204

Wiadomo kiedy Łomża  rusza? Bo muszę  ziemniaki wykopać  pod rzepak działka.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
11 godzin temu, malorolny121 napisał:

Wiadomo kiedy Łomża  rusza? Bo muszę  ziemniaki wykopać  pod rzepak działka.

Telefon do koordynatora i wszystko wiesz.

Ja mam na 31 sierpnia ,Tomensa już prawie gotowa na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
3 godziny temu, wyrebski1 napisał:

Ktoś już odstawił ziemniaki, jak skrobia w tym roku?

W Łomży wysoka tak mi mówił koordynator.

Ja dopiero zaczynam kopanie plon przeciętny(ok 32 tony) na piachu od IV b do VI klasy odmiana Tomensa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Potwierdzam, mój dzwonił żeby dawać i mówił, że skrobia w tym roku piękna


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie przez ponad 1,5 miesiąca spadło tylko  2x po 7mm deszczu a krzaki dalej mocno zielone.

Z mojego zakładu przysłali jak postępować przy dostawie ze względu na korona wirus. Z ciągnika można wysiąść tylko podczas rozładunku. Nie ma wstępu do budynku gdzie mierzona jest skrobia. Tak że z tą skrobią to może być różnie🤔😄

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozecie kupic wage do skrobi za 120 zł i być pewnym ze was nie kantują na skupie https://www.olx.pl/oferta/waga-do-pomiaru-skrobi-w-ziemniakach-CID757-IDGdLtv.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

A jak kantują to co im zrobisz? Pokażesz wynik ze swojej wagi? Już dawno chciałem zrobić sobie konkretną wagę, ale po co się wk.....ć?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Zależy do jakiego zakładu wozisz. W PPZ Trzemeszno wychodzi mi średnia zaw. skorbii 22% w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2 napisał:

A jak kantują to co im zrobisz? Pokażesz wynik ze swojej wagi? Już dawno chciałem zrobić sobie konkretną wagę, ale po co się wk.....ć?

A jak nie kantują? Może po prostu masz słabą skrobie. Na zakład w Ilawie tez wielu narzeka, bo niby zaniżają skrobie i są to glownie rolnicy którzy mają bardzo malo pojęcia o uprawie ziemniaka przemysłowego.. Na początek zbadaj skrobie inna wagą, i jesli faktycznie kantują to należy to zgłosić do rzecznika praw konsumenta

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

No faktycznie nie mam pojęcia, że też wcześniej na to nie wpadłem 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj